Recenze a reportáže

Harry Potter Kniha vs Film – 2. Díl (2. část)

6. října 2017 v 21:05 | Gura-chan
Harry Potter a Tajemná komnata - Kniha vs. Film


Legenda o tajemné komnatě a zápas
Ve filmu po prvním útoku následuje hodina s McGonagallovou, ale jak už jsem vysvětlovala v prvním díle recenze, Komnata byla vysvětlena profesorem Binsem, který ve filmech chybí zcela.
Poté, co je vyjevena legenda o Tajemné komnatě, trojice se snaží zjistit, kdo je dědic a tak začne připravovat mnoholičný lektvar na Malfoye - samozřejmě na dívčích záchodech, co patří Uršule. Je ale zvláštní, že Hermiona knihu na přípravu takového lektvaru nalezne v běžné polici v knihovně - to doopravdy ne, byla to samozřejmě kniha z oddělení s omezeným přístupem. Tam se oficiálně mohlo pouze s povolením učitele, takže je jasné, že k tomuto využili Lockharta, který jim podpis bez průtahů poskytl, aniž by vůbec četl, o jakou knihu jde.

Harry Potter Kniha vs Film – 2. Díl (1. část)

13. prosince 2016 v 16:04 | Gura-chan

Harry Potter a Tajemná komnata

Tak jsem opět zde, abych již podruhé zkritizovala pojetí Harryho jako filmu oproti knize (Sorry for being late with this). Na první díl se můžete kouknout TADY. Jak už jsem jednou podotkla, dílů bude tolik, kolik je Harryho knih (pozor nikoli filmů - věřím, že Relikvie zvládnu zhodnotit dohromady - no tak to jsem zvědavá). A ovšem taktéž znovu podotýkám, že ačkoliv jsem a budu trošku hnidopich, naprosto chápu, že určité věci se museli z filmu "odstranit" aby se vůbec vešel do vymezeného času. Mým úkolem ale bude nejen objasnit jisté nesrovnalosti, ale také poukázat na nesmysly, které se ve filmech často vyskytují - ovšem najdou se zde i zajímavosti v samotném filmu. Už déle nebudu zdržovat, pojďme na to.

Tak tedy druhá kniha Harryho. Musím opět, stejně jako u předchozího dílu, uznat, že zde zase tolik prohřešků není, vlastně je to asi můj nejoblíbenější film, což má pravděpodobně původ v tom, že druhá kniha Harryho byla taktéž dlouho má úplně nejoblíbenější - do té doby než přišel Fénixův řád a Relikvie. Opravdu se v mnoha věcech drží knihy, a působí hodně dobře. I Harry je zde snesitelnější než ve většině pozdějších filmů. Asi jsem to ještě nezmínila, ale nemám moc ráda filmové zpracování Harryho (nevím, či za to prostě může jen Daniel, anebo to, co z Harryho udělali ve scénáři), každopádně mám pocit, že nejvíc se mé představě blíží právě v prvních filmech - čím novější film, tím hůře.

Protože mám pocit, že první díl jsem i přes snahu pojala dost zmatečně, dnes jednotlivé povídání krapet rozdělím do hlavních "částí" knihy. Hope you enjoy it.

Pozn. autorky poté, co zjistila, že napsala už přes sedm stran… lidičky, já vám to musím nakouskovat, jinak z toho zešílíte. Části budou dvě, obě příšerně dlouhé.

Přišlo mi ISM! "unboxing"?

28. listopadu 2016 v 19:34 | Gura-chan
Zdravím,
dnes vás vítám u poměrně neobvyklého článku. Přemýšlela jsem jak jej nazvat a jelikož obecně spadám pod generaci zdegenerovanou youtube a podobnýma ptákovinama, nenapadlo mě nic lepšího než "unboxing". Neboť se ale nejedná o video ale o článek, nejsem si až tolik jistá, že se jedná o správný termín… lepší bude asi forma "podělím se s vámi o to, co úžasného mi přišlo a vy mi (ne)záviďte", i když v tomto případě budu předpokládat, že nebudete mít nejmenší důvod mi můj nákup závidět, neboť je cenná hlavně pro mě a těch pár lidí, co sdílí stejné infantilní nadšení jako já.

Recenze: Pýcha a Předsudek filmy a seriály – 1. díl

29. října 2016 v 21:04 | Gura-chan
Před nějakou dobou (a year maybe?), jsem slibovala cosi jako kompletní recenzi (no ona to moc recenze nebude, spíše dojmy) na filmová a seriálová zpracování nestárnoucí klasiky jménem Pýcha a Předsudek. Zvlášť kvůli tomu, že mnozí lidé ani nevědí, že vůbec existuje jiné zpracování než to s Keirou z roku 2005. Fajnšmekři, či uvědomělí, ještě znají nejoblíbenější seriálové zpracování od BBC s Jennifer Ehle, ale ty ostatní už tolik známé nejsou. Pravda, tomu, kdo chce vidět alespoň trochu věrnou verzi, bohatě stačí právě tenhle seriál a nic víc ani nepotřebuje. Já jsem ale byla poměrně zvědavá, takže jsem se koukla na všechny, co jsou nějakým způsobem dostupné.

Harry Potter: Film versus Kniha - první díl

17. srpna 2015 v 21:06 | Gura-chan
…aneb o co všechno přicházejí ti, co viděli jen filmy

Nikdy jste nečetli tuto sérii, ale znáte filmy? Pak jste si možná povšimli jistých nedostatků a nevysvětlených záležitostí napříč jednotlivými filmy. Doufám, že alespon trochu pomůžu objasnit vám, v čem jsou hlavní rozdíly mezi filmy a knihami a doplnit mezery, jež u filmů často vznikají.

POKRAČOVÁNÍ - 2. díl: ZDE

Tales of a GrassWidow – Cocorosie 19.6. 2013 v Praze

25. června 2013 v 17:03 | Gura-chan
Zdravím všechny zbloudilé duše,
Úspěšně jsem se vrátila z Prahy a můžu vám podat svědectví (víte vůbec jak dlouho jsem ten článek smolila?) o mém zatím nejlepším hudebním zážitku v mém životě. (Myslím, že pokud nepůjdu opět na ně, už žádný lepší nebude.)

Upozornění pro rejpaly:
Veškeré texty jsou z http://www.songmeanings.net ...nedávám sem celé texty, kvůli kapacitě :-)
Veškeré fotky jsou od Eržébet nebo moje a mám její svolení k publikaci.

Sestry Bianca a Sierra Casady nás poctily svou přítomností v Praze v Divadle Archa, kde představovaly svou novou desku Tales of a GrassWidow - zatím ta nejlepší, co jsem od nich slyšela, ale i tak miluji všechny.

Spolu s Eržébet jsme si zajistily ten nejlepší dárek k maturitě, posloucháme je vlastně od doby, co jsme se začaly kamarádit a to dennodenně. Jako asi většina, jsem začínala na Lemonade, kde mě okouzlila nejen hudba ale i příběh ve videu, pak už to šlo mnohem rychleji a já jsem jim naprosto propadla.

Miyazakiho filmy - pokračování

13. října 2012 v 17:55 | Gura-chan
Tak tedy dnes jsem viděla poslední a můžu konečně napsat pokračování mého hodnocení.
První článek o Miyazakiho filmech s prvními hodnocenými si můžete přečíst zde (kde jsou popsány i obecné znaky, proto se o nich už zmiňovat nebudu)
Upozornění: obrázky jsou opět z myanimelist.net

Sedmý film v pořadí:
Po Neko no Ongaeshi jsem se vrhla na doporučovanou:

Majo no Takkyuubin (Doručovací služba slečny Kiki) - 1989

Patří do mých oblíbených ačkoliv téměř postrádá děj - je to opravdu jen o tom jak přišla s nápadem zřídit si ve svém městě doručovací službu, ale nějaká akce se nakonec přece jen našla - zalíbila se mi malířka v lese a samozřejmě kuro neko Jiji. Brejloun mi naopak přišel celkem vlezlý... potěšila mě konečná akce se "záchranou" protože mě docela vyděsilo, že jí nešel let a přála jsem jí to, takže super :)
Rozhodně doporučuji.

4 z 5 hvězd
Miyazakiho filmy

26. září 2012 v 21:39 | Gura-chan
Tak myslím, že pan Hayao Miyazaki je mezi komunitou sledující anime dobře znám, ale jeho filmy jsou poměrně známé i obecně - některé se odvysílaly v České televizi (nejsem si jistá, jestli na jedničce nebo dvojce) a stále se ještě čas od času vysílají (byla jsem svědek Mononoke hime a Naushiky).

Viděli jste animovaný film, kde hrála značnou roli příroda, válka lidí a stroje? Pak jste pravděpodobně viděli některý z jeho filmů.
 
 

Reklama