Postavy

Miren

30. června 2013 v 14:49 | Gura-chan
Miren je také vedlejší postava, ačkoliv jednu část první knihy cestuje s hlavní trojicí. Seznámila se s nimi ve své vesnice a protože ji vždycky toužila opustit, odešla spolu s nimi. V současnosti je to jediná známá a žijící senzibilka.

Louvie

30. června 2013 v 13:11 | Gura-chan
Louvie je jedna z vedlejších postav. Přichází na Myrdu jako dotěrný malý fracek, který nemá skoro žádný potenciál v magii. Ale později se odhodlá k učivu Vzorcové magie. Spolu s Dívkou je v první knize jediný další učeň v Paláci.

Darhir

12. července 2012 v 22:47 | Gura-chan
Darhir je opět jedna z vedlejších postav. Jeho život snad trochu rozpitvám v druhé knize Pírek, protože je to jeden z nejzajímavějších příběhů. Na Myrdě je už velice dlouho a prošel si již hodně beznadějnými situacemi. Pro svou povahu je velice respektován a ačkoliv o Urun je známo, že je nejsilnější, je to právě Darhir, který rozhoduje za Čaroděje a v podstatě řídí věci v Paláci. Nepředstavujte si ho však jako moudrého stařečka, není to žádný stařec a už vůbec se tak necítí. Dává hodně i na rady Starších čarodějů a sám se kolikrát neumí rozhodnout. Dělá chyby jako kdokoli jiný.

Meric Ezarin

10. června 2012 v 1:57 | Gura-chan
Meric (čteme Merik) je další z vedlejších postav. Byl úplně první člověk se kterým se Dívka po ztrátě vzpomínek setkala. Vděčí mu za mnoho věcí a hlavně on má zásluhy na tom, že ji seznámil s Čaroději. Stejně, jako je tomu třeba u Urun, je v první knize prozrazen i jeho příběh.

Urun

10. června 2012 v 1:37 | Gura-chan
Urun je jedna z vedlejších postav, ale stejně jako třeba Larren nebo Meric, je v příběhu důležitá a tak se v knize nachází i její příběh. S Dívkou se seznámila až na Myrdě a stala se její první nejlepší kamarádkou. Urun je známá jako nejsilnější čarodějka na Myrdě, i když sama to označení nemá moc ráda, v zásadě to nemůže ovlivnit, jelikož má velice vzácný druh magie.

Larren Aberat

10. června 2012 v 1:20 | Gura-chan
Larren je jedna z vedlejších postav. Jeho setkání s Dívkou bylo trošku náročnější, ale bylo to hlavně tím, že si chtěl vyzkoušet její schopnosti, protože ji už od začátku považoval za člověka s velkým nadáním pro magii. V důsledku toho dostal chuť ji učit a tak se stal jejím druhým mistrem. Za vše, co Dívka umí, vděčí hlavně jemu.

Irim Hasiera

7. června 2012 v 21:39 | Gura-chan
Patří ke třem hlavním postavám (další Dívka, Red). Stal se druhým společníkem Dívky, při jejím cestování, ale čarodějem se stal mnohem dřív než ona. Jako postava působí ve všem trochu záhadně, ale i to je součást jeho povahy. Dalo by se říct, že přátelství s Dívkou a Redem ho trochu změnilo, protože až do té doby byl spíše samotářský vlk.

Red Gorri

7. června 2012 v 18:45 | Gura-chan
Red je jedna ze tří hlavních postav (další je Irim a Dívka). Je to úplně první člověk, se kterým se Dívka spřátelila na své samostatné misi. Jejich první setkání však bylo nepřátelské. Red byl pod vlivem démona a byl členem zlodějské bandy, které velel Kareg. Dívka ho použitím jedné ze svých magických dýk přivedla k vědomí a nevědomky vysvobodila od posednutí. Když Red pochopil, co se mu stalo, cítil se jí dlužný, proto se k ní přidal, aby jí jednou mohl vše splatit. To bylo nejspíš jeho životní rozhodnutí, protože se tím dostal do paktu s Čaroději a to je v Království opravdu šílený počin. :)

Dívka (Bezejmenná)

6. června 2012 v 23:32 | Gura-chan
Nejhlavnější postava obou knih Pírek Čarodějů. V první knize jde o jméno, které se vydá hledat a v druhé jde o její vzpomínky. Ale to samozřejmě není všechno, v Pírkách jsou spousty příběhů, které na sebe mnohdy navazují a řeší se tam spousty jinch věcí, přesto tím vším často prochází ona a také má jednen z nejzajímavějších příběhů ze všech postav. :)

 
 

Reklama