Obrázky

Archív

27. května 2016 v 21:05 | Gura-chan
Zdravím,
Tak jsem tak posledních pár dnů koumala, čemu se věnovat nejdřív… (a sbírala síly na progres k recenzi HP 2. knihy a filmu) a došlo mi, že jsem sem zapomněla dát poslední obrázek z té série ilustrací do knih Pírek, když mě před pár měsíci tak chytlo kreslení.

Lamentace o filmech, neschopnosti předpokládat úspěch a nějaká ta čáranice

19. března 2016 v 16:24 | Gura-chan
Už pár dní chci napsat nějaký pokud možno seriózní článek, ale nejspíš budu opět lamentovat nad tím, co se děje v posledních dnech. No a aby to tolik nezavánělo stylem ubrečeného deníčkování, přidám sem trochu poznatků ze světa fantazie ať už tím, že se zmíním o pár filmech, tak tím, že sem opět fláknu nějakou tu svoji šudlanici, abyste měli ten pocit, že na něčem skutečně makám.

Nelze však říct, že by se tentokrát jednalo o lamentaci nad prokrastinací, jak mám ve zvyku, vlastně jde o lamentaci na přesně opačný pól celé věci.

Až k hraně smrti

19. února 2016 v 14:08 | Gura-chan
Tak nějak jsem přemýšlela, o čem bude příští článek, a měla jsem v průběhu času spoustu nápadů. Jenže nakonec jsem si řekla, že se o těchto věcech nebudu rozepisovat, protože by to bylo jen mé klasické brečení nad situací, které stejně nikoho nezajímá.

Takže se přesuneme k té produkčnější části. První ilustrace do třetí knihy Pírek (Pírka Čarodějů III. - Magie), kterou zrovna píšu, je úspěšně na světě, jak jste mohli vidět v minulém článku. Touto dobou už mám další dvě nakreslené, přičemž o jedné z nich uvažuju, že ji možná spíš hodím do druhé knihy, která trpí nedostatkem ilustrací. Ale možná je to zbytečné.

Rozpolcená

30. ledna 2016 v 16:59 | Gura-chan
Zdravím,
je to nějaká doba, co jsem naposledy přispívala. Docela dost se změnilo, pár věcí mě podrylo, pár utěšilo, takže rozdíl tak nějak odpovídá nule. Koho nezajímají žvásty, prosím přeskočte následující odstavec!

Peklo mnoha podob

5. června 2015 v 20:13 | Gura-chan
Zdravím,
upřímně vyjevím, že jsem jaksi neměla odvahu napsat článek dřív, než doopravdy začnu dělat na třetí knize. Vzhledem k tomu, jak to se mnou vypadá, když začne zkouškové, nelze se ničemu divit.
Téměř celý květen jsem se týden co týden vláčela po exkurzích (ať už v ČR nebo na Slovensku) a zkoušky jako takové přicházejí až teď v červnu. Ještě štěstí, že jich tenhle semestr - oproti minulému - mám jen tři, což je opravdu k smíchu. Tím spíš mám však pocit, že to nedám, zvlášť když test z jedné z nich připomínal průchod Danteho peklem.
Pokud vše půjde hladce (což nikdy nejde), mělo by mi zkouškové skončit někdy 15. června, takže bych měla hezký půl měsíc k letním prázdninám a to se sakra hodí.

Z bláta do louže, but nobody cares

9. února 2015 v 21:47 | Gura-chan
Zdravím,
semestr konečně vimřel za doprovodu všech vlezlých zkoušek, takže většinu svého času teď vesele tančím na jejich hnijících mrtvolách, nebo se plácám po rameni, až se po mě lidi otáčejí, jak ze mě ta samochvála táhne.
Věřte tomu nebo ne, dala jsem všechno. Tečka. Byl to porod, ale je to za mnou.

Spring time a Večerní škola

22. března 2014 v 19:34 | Gura-chan
Zdravím náhodně se ochomýtající,
věřte tomu nebo ne, už i na mě dýchá jaro, skoro jako by mi vlilo novou krev do žil. Dnešek jsem strávila velice příjemně na zahradě a vracela se domů s tak dobrou náladou, že jsem překvapila sama sebe.
Nedokázali mi ji vzít ani ti dva pavouci, které jsem odhalila, jak si procvičují všech svých osm noh v rohu pokoje, ani uražená scéna, kterou předvedla bábi, když jsme odjížděli ze zahrady.
Na všechny jsem jako med, místo abych trousila nevraživé poznámky, jak to mám ve zvyku.
Jaro je skutečný zázrak.

Palác skrytý v hoře

2. září 2013 v 16:08 | Gura-chan
Zdravím, zbloudilé duše,
Dnes jsem vyhrabala můj starý scener a přiměla jej opět pracovat. Díky božstvu všech strojů nakonec fungovala vcelku uspokojivě, proto vám mohu ukázat portrét Paláce, na kterém jsem pracovala nějaký ten týden zpět.

Chvíle klidu a plánování

10. července 2013 v 19:26 | Gura-chan
Zdravím všechny zbloudilé duše,
Poslední dobou jsem pořád v jednom kole, buď mám něco zařídit anebo jsem na zahradě. Teď jsem byla nejdéle mimo asi od pátku do neděle, a v úterý jsem šla na zápis na výšku. Vše proběhlo celkem v pohodě, takže jsem od úterka vysokoškolačka. Jo, celkem dobrý pocit, ale narozdíl od mých naivních spolupachatelů, vím že nejdu do svatého háje ale na vratkou cestičku potřísněnou krví neúspěšných s ostrými bodci kdekoli se podíváte. Ale tak, čím dřív přijdu o iluze, tím líp.
Je to trochu zvláštní, když si uvědomíte - už nikdy žádný tělocvik, žádná čeština (alespoň u mě ne), matika asi trochu bude, ale jen určité odvětví a vzorce - to se dá celkem očekávat. Pořád lepší než přímo předmět matematika - to mě můžete rovnou skrčit do kuličky a vyhodit z okna, kde mě sebere ekologický dobrovolník a vytřídí mě do správné pudlice.

Femorian do soutěže

14. října 2012 v 12:00 | Gura-chan
Táák, dneska jsem si přivstala (desátá hodina ranní) abych šla se psem a poté zkoukla hlasování do soutěže o nejlepší portrét čaroděje Femoriana od Temnářky (sice ji mám i v oblíbených, ale odkaz sem šoupnu - zde)
 
 

Reklama