Kapitoly

Pírka Čarodějů II. - ukázka z první kapitoly

19. března 2013 v 15:24 | Gura-chan
Zdravím všechny zbloudilé duše!
Jelikož a protože jsou mé dny sečteny a obrovský tříhlavý Kerberos, dočasně přejmenován na Maturitu, mi už úspěšně olizuje uši...
...nejspíš už nebudu mít téměř žádný čas věnovat se blogu (pozor, to neznamená, že končím!). Rozhodla jsem se, že když už teda nic, tak alespoň ukážu část první kapitoly Pírek II. a to opravdu jen část, vím jak moc líní jsou někteří lidé v čtení příliš dlouhých věcí (ano, jsem jedna z nich) a tak zde máte jen takovou ukázku.

UPOZORNĚNÍ!: Pokud máte v úmyslu přečíst si někdy 1. knihu, mějte se na pozoru, protože i takhle pidi ukázka obsahuje víc než dost spoilerů. Pokud vám je to šumák, samozřejmě čtěte, ale pak mi nebrečte na rameni!

Gura-chan

Pírka Čarodějů I. - 8. kapitola/1. část

26. června 2012 v 22:01 | Gura-chan

•Osmá kapitola•

Tajemství propasti


"To je snad zlý sen, že jsem to neviděla!" zakňourala lítostivě Urun.
"Mohla bys s tím přestat? Opakuješ to už asi po sté!" odsekl nakvašeně Larren a přidal si na svůj talíř již čtvrtý zákusek.

Pírka Čarodějů I. - 7. kapitola/1. část

24. června 2012 v 22:27 | Gura-chan

•Sedmá kapitola•

Dopis a Zkoušky


Termín jejích zkoušek se kvapem blížil a ona začínala být nervózní. A to přitom věděla, že je na ně dobře připravená.
Její souboje na cvičištích začaly být zajímavější, protože Larren se rozhodl zapojit do nich i jiné čaroděje. Tak si například zabojovala s Darhirem, jehož obrana byla neproniknutelná, a výjimečně i s Urun. Její mistr se čarodějce dlouho bránil, ale když naléhala, povolil jejich souboj.
Urun se nedočkavě postavila do středu cvičiště a dala dívce čas, aby se připravila. Ta se však upřímně obávala o svůj život, když uviděla jak se její mistr tváří - jako by už ji nikdy neměl vidět v jednom kuse.
Přešel k Darhirovi na kraj cvičiště a nervózně sledoval počátek jejich souboje.
"Dám ti pět zlaťáků, když vyvázne bez zranění," zašeptal mu Darhir do ucha. Čaroděj se pochmurně ušklíbl nad nepravděpodobností výhry.

Pírka Čarodějů I. - 6. kapitola/1. část

22. června 2012 v 15:34 | Gura-chan

•Šestá kapitola•

Návštěvník


Zatím co seděla ve svém pokoji, venku se stmívalo.
Uběhly už skoro dva měsíce a dívka měla tolik práce, že vůbec neměla čas zaskočit za Mericem.
Zrovna vypracovávala jeden z Larrenových úkolů. V zadání měla popsanou situaci, ve které na ni útočilo šest ozbrojených chlápků, a ona měla vymyslet strategii boje.
Zavrtěla hlavou, povzdechla si nad obtížností úkolu a stiskla si modřinu na noze. Její nový mistr ji opravdu nešetřil, ačkoliv po incidentu s Louviem s ní vycházel lépe.
Každý den vstávala v šest hodin, oblékla se a šla na snídani k Urun. Jakmile odbylo půl sedmé, vydala se do palácové zahrady, kde se nacházelo cvičiště.
Zde se tedy učila bojovat.

Pírka Čarodějů I. - 5. kapitola/1. část

22. června 2012 v 15:19 | Gura-chan

•Pátá kapitola•

Mistr a Myrda

"Ach jo, pořád ti to moc nejde," povzdych si Meric.
Dívka ležela na zemi před domkem a vyčerpaně oddychovala.
Po třech dnech už se částečně dokázala vyhýbat jeho útokům, ale jakmile se pokusila vytáhnout jednu ze svých athame, nedokázala se soustředit na boj a zároveň na kontrolu. Před chvílí uvízla v působení jedové dýky a skoro celou minutu jí trvalo, než se z ní dostala.
"Ach bože, to byla žalostná podívaná," ozval se Larren a vystoupil ze stínu stromů nedaleko od nich.
Dívka se nevěřícně napřímila a vyškrábala se na nohy.
"Co ty tu děláš?" zaječela a dramaticky na něj ukázala prstem.
Meric jí rychle přinutil, aby sklonila ruku a nervózně se zachechtal.
"To je překvapení, potřebuješ ode mě něco?"
Larren se chvíli znuděně rozhlížel po palouku, na kterém stáli. Po chvíli se ohlédl se ke stromům a nasupeně zvolal: "Nemohla bys už vylézt? Všechny pampelišky už dávno odkvetly!" A než mu mohla ozvěna vrátit jeho slova, vystoupila z lesa čarodějka.
 
 

Reklama