Journal

Living in Manchester 4. – Studentský život

1. února 2018 v 15:15 | Gura-chan
Zdravíčko,
je na čase abych se rozepsala o tom, jaké to vlastně je studovat na univerzitě v Anglii, jelikož je to hlavní důvod, proč mi bylo umožněno do Manchestru vůbec jet, že ano. Navíc si umím představit, že spousta potenciálních "erasmáků" by mohla chtít vědět, na co se připravit, jaké jsou požadavky apod. Já jsem nebyla jiná, i když moje příprava zahrnovala pouze optání se několika studentů v mojí škole na pár detailů a zbytek jsem si chtěla takříkajíc zjistit sama. Nemám ale nic proti tomu, když někdo bude chtít být mnohem lépe připravený, než jsem byla já, takže vzhůru na věc.

Living in Manchester 3. - Bydlení, škola, lidé, pocity

23. ledna 2018 v 0:15 | Gura-chan

Zdravíčko,
je na čase abych už konečně napsala článek, zvlášť když mám po dlouhé době konečně volno, myšleno; v blízké budoucnosti nemám žádné povinnosti. V opačném případě bych článek nepsala.


Living in Manchester 2. - příjezd

28. října 2017 v 20:20 | Gura-chan
Zdravím,

tak jsem se konečně dokopala k tomu, abych napsala druhou část, což je div, protože jsem se zařekla, že celý tenhle článek napíšu za pomoci svého nového umu; totiž psaní všemi deseti. Ono totiž naučit se je jedna věc, ale doopravdy tohle používat v případě, že chcete něco rychle napsat, nebo napsat něco dlouhého… to už se vám tak moc nechce, neboť víte, jak děsivě jste pomalí… mno ale cvičit je třeba, tak se do toho dáme.

Living in Manchester 1. aneb Jak to začalo

5. října 2017 v 21:38 | Gura-chan
Zdravím,

tak jsem se konečně dala nějak dohromady, abych mohla napsat článek na tohle téma. A divné je, že ani nevím jak začít… no dobře, co třeba od začátku?

Jak možná 1% z Vás čtenářů ví (cítíte tu sebedůvěru?), rozhodla jsem se položit hlavu pod gilotinu a přihlásit se na Erasmus studijní výjezd a to nikam jinam, než do Anglie, konkrétně do Manchestru (po zkušenosti přidávám tento fakt, jelikož signifikantní procento lidí má zafixováno, že když se řekne: "Jedu do Anglie." z nějakého mně neznámého důvodu to pro ně znamená "Jedu do Londýna.") A to po dobu zhruba jednoho roku, čili na dva semestry.

Journal měsíční první

6. listopadu 2016 v 0:59 | Gura-chan
Zdravím,
První měsíční Journal je zde, a ano samozřejmě měl vyjít mnohem dříve - koho to ale štve, upřímně? Sice je již listopad, ale tak shrňme si předešlý měsíc v alespoň trochu pozitivním duchu.
Musela jsem se, pravdaže, poněkud otřepat ze zjištění, že vůbec existují lidi, kteří pravidelně čtou tenhle blog. To si nějak neumím vysvětlit, pravděpodobně nemají co dělat, celé dny sedí doma na zadku, a tak podobně. Pro mě se tím v podstatě nic nemění, až na to, že si občas musím dát pozor, abych tady nevyzradila něco, co by dotyčné osoby neměli vědět - jelikož je znám a nechci je připravit o překvapení (bože já se tak těším! Ještě nemůžu říct, o co jde, ale to si pište, že se o tom minimálně zmíním v některém z článků, pokud neudělám přímo speciální).


Takže co se tedy dělo za Říjen? Vyšlo pár týdenních žvástů (1,2), první část recenze (dlouho slibované) a nějaká ta úvaha pro deštivé dny. V podstatě nic moc.

Journal týdenní 2.

17. října 2016 v 14:46 | Gura-chan
Úslužný úvodník
Zdravím všechny,
v tomto díle si shrneme události a novinky hned ze dvou týdnů - (40. a 41.), neboť se v čtyřicátém týdnu nestalo téměř nic zajímavého, tudíž ani Journal nevyšel. Teď už se ale semestr rozjíždí, tudíž přibylo i deprimujících zpráv.

Journal týdenní 1.

3. října 2016 v 19:11 | Gura-chan
Úslužný úvodník
Nastal čas prvního týdenníku, čili ohlédnutí se zpět na minulý týden - původně nebylo v plánu vydat článek až v pondělí, ale nakonec si myslím, že je to docela v pohodě (koneckonců, týden přece končí až nedělí, není-liž pravda?)
Za prvé bych ráda připomněla primární význam týdenního Journalu, jako takového. Jedná se o nový projekt, což je v tomto případě pouze honosnější název pro takové smetiště mých keců s pokusem o jakousi ucelenost a pravidelnost (Ha ha). Na rozdíl od Journalu měsíčního, se jedná o méně seriózní produkt a není vůbec jisté, co přesně bude jeho obsahem. To závisí právě na dané potřebě žvatlání a na událostech daného týdne.

 
 

Reklama