Říjen 2017

Living in Manchester 2. - příjezd

28. října 2017 v 20:20 | Gura-chan |  Journal
Zdravím,

tak jsem se konečně dokopala k tomu, abych napsala druhou část, což je div, protože jsem se zařekla, že celý tenhle článek napíšu za pomoci svého nového umu; totiž psaní všemi deseti. Ono totiž naučit se je jedna věc, ale doopravdy tohle používat v případě, že chcete něco rychle napsat, nebo napsat něco dlouhého… to už se vám tak moc nechce, neboť víte, jak děsivě jste pomalí… mno ale cvičit je třeba, tak se do toho dáme.

Harry Potter Kniha vs Film – 2. Díl (2. část)

6. října 2017 v 21:05 | Gura-chan |  Recenze a reportáže
Harry Potter a Tajemná komnata - Kniha vs. Film


Legenda o tajemné komnatě a zápas
Ve filmu po prvním útoku následuje hodina s McGonagallovou, ale jak už jsem vysvětlovala v prvním díle recenze, Komnata byla vysvětlena profesorem Binsem, který ve filmech chybí zcela.
Poté, co je vyjevena legenda o Tajemné komnatě, trojice se snaží zjistit, kdo je dědic a tak začne připravovat mnoholičný lektvar na Malfoye - samozřejmě na dívčích záchodech, co patří Uršule. Je ale zvláštní, že Hermiona knihu na přípravu takového lektvaru nalezne v běžné polici v knihovně - to doopravdy ne, byla to samozřejmě kniha z oddělení s omezeným přístupem. Tam se oficiálně mohlo pouze s povolením učitele, takže je jasné, že k tomuto využili Lockharta, který jim podpis bez průtahů poskytl, aniž by vůbec četl, o jakou knihu jde.

Living in Manchester 1. aneb Jak to začalo

5. října 2017 v 21:38 | Gura-chan |  Journal
Zdravím,

tak jsem se konečně dala nějak dohromady, abych mohla napsat článek na tohle téma. A divné je, že ani nevím jak začít… no dobře, co třeba od začátku?

Jak možná 1% z Vás čtenářů ví (cítíte tu sebedůvěru?), rozhodla jsem se položit hlavu pod gilotinu a přihlásit se na Erasmus studijní výjezd a to nikam jinam, než do Anglie, konkrétně do Manchestru (po zkušenosti přidávám tento fakt, jelikož signifikantní procento lidí má zafixováno, že když se řekne: "Jedu do Anglie." z nějakého mně neznámého důvodu to pro ně znamená "Jedu do Londýna.") A to po dobu zhruba jednoho roku, čili na dva semestry.