Říjen 2017

Harry Potter Kniha vs Film – 2. Díl (2. část)

6. října 2017 v 21:05 | Gura-chan |  Recenze a reportáže
Harry Potter a Tajemná komnata - Kniha vs. Film


Legenda o tajemné komnatě a zápas
Ve filmu po prvním útoku následuje hodina s McGonagallovou, ale jak už jsem vysvětlovala v prvním díle recenze, Komnata byla vysvětlena profesorem Binsem, který ve filmech chybí zcela.
Poté, co je vyjevena legenda o Tajemné komnatě, trojice se snaží zjistit, kdo je dědic a tak začne připravovat mnoholičný lektvar na Malfoye - samozřejmě na dívčích záchodech, co patří Uršule. Je ale zvláštní, že Hermiona knihu na přípravu takového lektvaru nalezne v běžné polici v knihovně - to doopravdy ne, byla to samozřejmě kniha z oddělení s omezeným přístupem. Tam se oficiálně mohlo pouze s povolením učitele, takže je jasné, že k tomuto využili Lockharta, který jim podpis bez průtahů poskytl, aniž by vůbec četl, o jakou knihu jde.

Living in Manchester 1. aneb Jak to začalo

5. října 2017 v 21:38 | Gura-chan |  Journal
Zdravím,

tak jsem se konečně dala nějak dohromady, abych mohla napsat článek na tohle téma. A divné je, že ani nevím jak začít… no dobře, co třeba od začátku?

Jak možná 1% z Vás čtenářů ví (cítíte tu sebedůvěru?), rozhodla jsem se položit hlavu pod gilotinu a přihlásit se na Erasmus studijní výjezd a to nikam jinam, než do Anglie, konkrétně do Manchestru (po zkušenosti přidávám tento fakt, jelikož signifikantní procento lidí má zafixováno, že když se řekne: "Jedu do Anglie." z nějakého mně neznámého důvodu to pro ně znamená "Jedu do Londýna.") A to po dobu zhruba jednoho roku, čili na dva semestry.