Prosinec 2016

Harry Potter Kniha vs Film – 2. Díl (1. část)

13. prosince 2016 v 16:04 | Gura-chan |  Recenze a reportáže

Harry Potter a Tajemná komnata

Tak jsem opět zde, abych již podruhé zkritizovala pojetí Harryho jako filmu oproti knize (Sorry for being late with this). Na první díl se můžete kouknout TADY. Jak už jsem jednou podotkla, dílů bude tolik, kolik je Harryho knih (pozor nikoli filmů - věřím, že Relikvie zvládnu zhodnotit dohromady - no tak to jsem zvědavá). A ovšem taktéž znovu podotýkám, že ačkoliv jsem a budu trošku hnidopich, naprosto chápu, že určité věci se museli z filmu "odstranit" aby se vůbec vešel do vymezeného času. Mým úkolem ale bude nejen objasnit jisté nesrovnalosti, ale také poukázat na nesmysly, které se ve filmech často vyskytují - ovšem najdou se zde i zajímavosti v samotném filmu. Už déle nebudu zdržovat, pojďme na to.

Tak tedy druhá kniha Harryho. Musím opět, stejně jako u předchozího dílu, uznat, že zde zase tolik prohřešků není, vlastně je to asi můj nejoblíbenější film, což má pravděpodobně původ v tom, že druhá kniha Harryho byla taktéž dlouho má úplně nejoblíbenější - do té doby než přišel Fénixův řád a Relikvie. Opravdu se v mnoha věcech drží knihy, a působí hodně dobře. I Harry je zde snesitelnější než ve většině pozdějších filmů. Asi jsem to ještě nezmínila, ale nemám moc ráda filmové zpracování Harryho (nevím, či za to prostě může jen Daniel, anebo to, co z Harryho udělali ve scénáři), každopádně mám pocit, že nejvíc se mé představě blíží právě v prvních filmech - čím novější film, tím hůře.

Protože mám pocit, že první díl jsem i přes snahu pojala dost zmatečně, dnes jednotlivé povídání krapet rozdělím do hlavních "částí" knihy. Hope you enjoy it.

Pozn. autorky poté, co zjistila, že napsala už přes sedm stran… lidičky, já vám to musím nakouskovat, jinak z toho zešílíte. Části budou dvě, obě příšerně dlouhé.