Journal týdenní 1.

3. října 2016 v 19:11 | Gura-chan |  Journal
Úslužný úvodník
Nastal čas prvního týdenníku, čili ohlédnutí se zpět na minulý týden - původně nebylo v plánu vydat článek až v pondělí, ale nakonec si myslím, že je to docela v pohodě (koneckonců, týden přece končí až nedělí, není-liž pravda?)
Za prvé bych ráda připomněla primární význam týdenního Journalu, jako takového. Jedná se o nový projekt, což je v tomto případě pouze honosnější název pro takové smetiště mých keců s pokusem o jakousi ucelenost a pravidelnost (Ha ha). Na rozdíl od Journalu měsíčního, se jedná o méně seriózní produkt a není vůbec jisté, co přesně bude jeho obsahem. To závisí právě na dané potřebě žvatlání a na událostech daného týdne.


Týdnové Tlachání

A nyní k tématu, pro ty z vás, kteří nemají ani potuchy čím byl 39. týden roku 2016 tak zvláštní, téměř určitě nevědí, kdo je psavec, jež právě smolí tento článek. (Slibuji, že mě ta porucha psaného projevu brzy přejde, mám teď očividně sklon psát takhle. Deal with it.) Správná odpověď totiž zní, že je to právě týden zahájení nového akademického roku. Jak vzrušující. Anebo taky ne. Spíše poklidné, smím-li to tak ohodnotit. V důsledku toho, že mám jen pomálu předmětů (alespoň vzhledem k minulým semestrům ještě bakalářského studia), některé přednášky odpadly s důvodu státního svátku, nebo taktéž i z jiných důvodů, a navíc je rozložení daných přednášek v průběhu týdne dost asymetrické… zkrátka a dobře, vyvolával tento první týden zdánlivý leč nesprávný dojem, že bude magisterské studium naprostá hračka. Předměty, které se zdály být těžkým oříškem, byly sotva za pár minut odsouzeny k mávání rukou a jinými patetickými projevy včetně grimas a povzdechů.

Přesto však mnohé z mých vrstevníků, včetně mě osobně, poněkud zneklidnil fakt, že jsme již v prvním, tak poklidném týdnu, byli poněkud troufalým způsobem pošťuchováni k rozhodnutí vybrat si téma naší diplomové práce. Taktéž čas, jež nám byl k tomuto úkonu vymezen, je neobvykle krátký a blízký, což nás pochopitelně poněkud vyvádí z míry. Zvlášť, když jsme výběr tématu nečekali ještě tak alespoň pět měsíců.

Také proto, že byl začátek akademického roku netypicky posunut málem až na říjen, stihla jsem si užít pouze tento první týden, jež byl jak podzimní, zářijový, slunečný a tak i školní. Nechybělo ani kafe, ani příjemný posed na lavičce v parku v prosluněné záři a ve společnosti kamarádky, která má se mnou mnoho společného. V zásadě tedy moc pěkný týden.

Vrchol všeho byla asi hlavní akce školy, tedy Noc vědců, kde jsem samozřejmě nemohla chybět. V porovnání s minulým ročníkem se mi z počátku zdálo, že je to krapet slabší, ale nakonec jsem byla nadmíru spokojená. Vyzkoušela jsem si víc z workshopů, poněvadž nebylo ještě z počátku tak plno, profesoři i studenti se mohli věnovat jen mně, a odpovídat mi na otázky, což minulý rok nebylo absolutně možné, jak bylo všude narváno. Sice jsem nakonec nebyla v planetáriu, ale na fildě jsem dostala kremroli a teplé kakao, takže byla má touha po hvězdách úspěšně utišena včasným přísunem cukru. Stihly jsme ještě poslední klarinetový koncert a rozhodly se vrátit domů, přestože ještě program všude nekončil.

Byla jsem unavená a myslela jsem jen na klid v pokoji, moje plány ale byly překaženy vyšší mocí, pramenící z žízně mé vlastní matky. Tak se stalo, že jsem i já, ačkoliv mě již začínala bolet hlava, čímž mi nejspíš chtěla naznačit, ať nedělám pitomosti, stanula ve dveřích opěvované hospody a dala si tam ve společnosti pivo. Musím uznat, nakonec to nebyl tak promarněný večer, dokonce jsem se zapojila do zajímavé diskuze, a byli jsme už u moru a cholery, kdyby se rodiče nerozhodli odejít. Tak plna vděku, že se mé bolavé hlavě a klížícím se víčkům konečně uleví, šla jsem tedy směrem k domovu. To jsem ale znovu podcenila vyšší moc. Žízeň mé matky je neutuchající, je jako vyprahlá poušť, jako plameny v Mordoru, jako vyschlá ryba, co najdete po půl roce za akváriem. Naše kroky se stočili k další hospodě a tam jsem byla nucena vypít další pivo. Normální rodiče nevedou děti k alkoholismu, moji ale nejsou tradiční. Ještěže to pivo, bylo už opravdu jen jedno, přísedící se asi moc divili, že jsme v jejich očích takto nebetyčně porušili tradiční lež o "jednom pivu". Doma jsem díky této terapii sotva stačila servat ze sebe šatstvo a padnout na postel.

Víkendové události byly už v duchu obvykle ospalém. Rozcuchané individuum podle legendy zůstalo v pyžamu celý den a trávilo čas u hraní her. Nakonec dostalo chuť konečně si přečíst Zaklínače a zjistilo, že udělalo nesmírnou chybu. Čtení se totiž protáhlo hodně do noci, první kniha za den přečtena a ráno oči jako dva tenisáky. Musím ale uznat, doopravdy dobrá četba, naprosto pohlcující, myslím, že teď budu celý týden jen číst, jsem doopravdy zvědavá, za jak dlouho stihnu celou sérii.

Okrajové Okénko
Pořád přemýšlím nad tím, jak to teď bude s designem. Napadla mě jednou v noci taková idea, ale zrovna teď si s ní nejsem tolik jistá, navíc, když si nepamatuji podrobnosti - kdy už se naučím, zapisovat si nápady včas? Momentálně se mi stránka líbí, jen bych překopala ty rubriky, je v tom holt binec. Polovina projektů se ani nejmenuje tak, jak by měla, ostuda je to.

Upřímně, zatím jsem vůbec s ničím nepohla, za to může ta hra, tak zatraceně návyková. Přidejte do toho Geralta, a máte na problém zaděláno. Už teď po první knize cítím, že je to jedna z těch sérií, co vám nedá spát, dokud ji nedočtete, a když ji dočtete, jste v depresi. Vím to, ale stejně si nepomůžu. Věděla jsem, že to jednou prostě přečtu. Třeba to bude oblíbená navrátivší série jako Harry nebo Hlídka. Tu bych si fakt přečetla znovu ráda, zlatý Antoška, zlatý Lukjaněnko.

To mi taktéž připomíná, že ve čtvrtek je u nás knižní jarmark… chápete to? Ve ČTVRTEK, kdy já od rána do večera sedím ve škole. To mi snad někdo dělá schválně. Musím někoho přemluvit, aby tam šel za mě a vykoupil to. Jenže to se špatně dělá. Chci tam jít osobně a šáhnout si na ty knihy! Proč mě mučíte?!
Bude mi muset stačit Geralt, jak to tak vidím.

Gura-chan

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama