Co mi vadí na kuřácích

23. října 2016 v 20:34 | Gura-chan |  Sběrna úvah
Zdravím, everyone,
vím, že tohle téma může vypadat jako z nouze ctnost, a taky dost otřepaně, což nejspíš i je - a já nemám moc ve zvyku psát o něčem předvídatelném, nebo prostě jen o klasice. Tohle však bude výjimka a navíc, nemám při tom pocit, že bych někoho kopírovala nebo tak. Tohle je prostě můj názor na věc...

Kuřáci.
To je docela obsáhlé téma, takže ho zjednodušíme. Co mi na nich vadí? No pár věcí to bude a řekla bych, že to jsou věci závažné, nejen takové ty obecné kecy typu: Je to špatné pro vaše zdraví! Na to se teď vykašlete.

Nemůžu úplně říct, že bych neměla ráda kuřáky. Nebo že bych se snažila za každou cenu všechny převést na svou stranu věci - tudíž nekuřáctví. Jsem nekuřák, nikdy jsem nekouřila cigarety. V oblasti vodní dýmky už tak čistá nejsem, ale v tom vidím podstatný rozdíl. Teď se soustřeďme na cigarety.
Možná je to zvláštní, možná ne, ale už od dětství jsem byla skálopevně přesvědčena o tom, že nikdy kouřit nebudu, a nikdy jsem to ani neudělala. Prostě nikdy. Spousta lidí to aspoň zkusí, jednou dvakrát, jenom aby věděli jaké to je, nebo aby se cítili cool. Potom kašlou, je jim špatně a zjistí, že je to vlastně o ničem, anebo v tom pokračují a naleznou v tom jakousi útěchu, uklidnění, některým to dokonce chutná.


V podstatě je mi úplně jedno, jestli kouříte nebo ne. Je to vaše volba, podle mě hloupá a nepochopitelná, ale vaše volba. Nejsem ráda, snad jedině u mě blízkých lidí, protože se poté skutečně bojím o jejich zdraví, kompletnímu cizinci ale promlouvat do duše nebudu.
Ne není to tak, že bych je nesnášela, jenom je neakceptuji v určitých ohledech. Jednoduše mi vadí, když omezují mě a mé nekuřácké okolí. Kuřáci jsou totiž většinou (znám i svědomité kuřáky, ale je jich málo) naprosto bezohlední vůči svému okolí. Nedochází jim, že někteří opravdu nepotřebují vdechovat jejich smrady. A o tom to celé je.
Teď bych to ráda definovala.

1. Kouření za chodu

Možná nevíte, co tím myslím. Jednoduše, pokud člověk kouří a během toho také někam směřuje, ať už na zastávku autobusu, nakoupit, nebo podobně, tak mě omezuje. Stává se mi to neustále, někam potřebuji jít, a najednou mě předejde rychlonohý chlápek a v puse má cígo, samozřejmě, že všechen kouř jde přímo na mě. V tomto případě mám dvě možnosti: Počkat, až ten kretén odejde a kouř zmizí (neboť jdu stejným směrem), nebo toho kreténa předejít. V obou případech mě ale omezuje a otravuje. Většinou se doopravdy snažím tohoto člověka předejít, někdy to ale není v mých silách - je prostě rychlejší. Někdy už toho mám dost - zvlášť když za ním jdu už pár desítek metrů a dochází mi kyslík - přecházím na jinou stranu ulice, nebo prostě jdu jinudy. To ovšem taky nejde vždycky.

Říkáte si, proč to tak řeším, a argumentujete tím, že člověk přece nemá tolik času a musí se tedy jít a zároveň kouřit, protože by to jinak nestihl? No tak to teda nezájem.
Pokud je člověk kuřák, tak si prostě ten čas udělá. Uklidí se někde do rožku ulice, v klidu si zakouří - já kolem něj jen projdu a nevadí mi vůbec. Nebo jde prostě pomaleji, aby lidi byli schopní ho bez problému předejít a tak šetřit své plíce. Je to úplně jednoduché.

2. Kouření doma
Tohle je takové běžné téma. Řekla bych, že spousta lidí už bere jako samozřejmost, že se v domě nekouří. Stále ale existují lidi, kteří to prostě netolerují, a tím i já netoleruji je. Typický příklad můžu vzít rovnou ze svého zázemí. Moje matka kouří v bytě. Nutno říct, že na ní nefungují sebevíc znechucenější komentáře jejího počínání a vytrvalé pokusy o přemluvení jejího zatvrzelého mozku, že to fakt není oukej. Bohužel pro mě a pro otce to ani trochu nepomáhá, moje matka se o tom prostě nehodlá bavit a díky tomu je mi úplně jedno jak moc nadávám. Je ale pravda, že s tím nejsem schopna nic udělat a to mě neskutečně štve. Proto už skoro ani nechodím do obýváku, kdykoli tam vejdu, je tam nahuleno. Problém ale je, že musím taky jíst, tudíž tam prostě někdy musím, abych dosáhla kuchyně.

Kouření doma je největší odpornost, které se můžete dopustit jako kuřák.
Otavujete své okolí. Znečišťujete celý prostor ve kterém se kouří, kouř se dostává úplně do všeho. Nejhorší je když je vlhko, to potom ten puch zaleze úplně všude. Ani vás nenapadne chodit s mokrou hlavou do zakouřeného prostoru, protože se potom můžete mýt znovu. Kouř jde cítit z nábytku, knih, a pokud vaříte a do toho kouříte, tak je i v jídle. Dobrou chuť.

3. Plivance
Tomuhle vůbec nerozumím. Znám spoustu lidí, co tvrdí, že to patří ke kouření. Znám ale taky lidi, které by v životě nenapadlo si někde odflusnout. Mám kamaráda, který plive, a vytrvale mu říkám, aby s tím přestal (je mi úplně jedno, jak moc jsem otravná). Ten mi říká, že to prostě nejde, haha, jako kdyby ty hodiny a hodiny, co stráví doma nebo ve škole, flusal někde po podlaze. Je to absolutní bullshit. Je to hnus a dělat by se to nemělo.

Dělají se vám hleny, protože kouříte? Máte pocit, že to prostě musíte dělat? No to je jednoduchá pomoc - nekuřte.
Je opravdu extrémně zábavné se při procházení ulicemi vyhýbat všem vaším nadílkám.

...
Pro někoho jsou tyto body možná absolutně nedostačující na vyjádření "nenávisti" ke kuřákům. Mohli byste namítnout, že jsem se nezmínila o kouření v hospodách a na nádražích nebo podobně… to ale už nepatří do absolutních bodů výše. To už jsou jen dodatky.
Co se týče kouření v hospodách - v dnešní době, je to už dávno rozdělené a ano, existují i hospody smíšené, ale tam to kupodivu toleruji. Jde o to, že v tomto případě mám možnost volby. Můžu jít do nekuřácké sekce, anebo jít do smíšené a držet tam hubu. Není to úplně ideální, ale je to jako nic v porovnání s výše zmíněnými body.

Kouření na nádražích, benzínkách… to je prostě slušnost a taky bezpečnost samozřejmě. Ne vždy se to dodržuje, samozřejmě, ale to už je na kuřácích samotných, stejně jako je na nich samotných jejich zdraví.

(pozn. Stará dobrá klasika - Y'all got a cigarette, zdoj)

Proč nekouřit?
K tomu snad není co dodat, výhod je určitě mnohem více než "nevýhod". Např. když jste nekuřák a venku prší, nesmrdíte potom tak moc, že okolí omdlévá. Taktéž dost ušetříte, cigarety jsou dražší a dražší, nemáte špatný dech, nemusíte "flusat" haha, neničíte si zdraví (so casual), a hlavně, nejste na ničem závislí. Chutná to navíc odporně.

O výhodách kouření se kdysi myslím zmiňoval nějaký můj známý, jediné co si z jeho monologu pamatuji byla - společnost. U kouření se totiž většinou spřáhnete s kuřáky a chodíte spolu ven, na váš oblíbený zavšivený kout, kde si potom povídáte, pokuřujete a smějete se kravinám.
Ach ano, jak bych mohla zapomenout na společnost. Vždyť my nekuřáci jsme nemožní introverti se sklony nosit jednu mikinu s kapucí celé měsíce, nemyjeme se, s nikým nemluvíme a jen smažíme hry a čumíme na japonské hentai aniž bychom s někým promluvili.

I'am done here.

Gura-chan

 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Která postava se vám zatím líbí nejvíc?

Bezejmenná
Red
Meric
Larren
Urun
Irim

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 5. listopadu 2016 v 17:00 | Reagovat

Tak ty zmíněné věci mi taky hodně vadí. Nikdy jsem teda nešla za kuřákem dlouho, protože většinou všude chodím s dostatečnou rezervou, takže opravdu hodně zpomalím, nebo naopak nemá šanci on, protože taky umím chodit pěkně rychle, ale je to strašně otravný. Člověk se potřebuje nadechnout, protože kupodivu to jaksi bez dýchání nejde, a přesně v tu chvíli má v xichtě oblak kouře od někoho, kdo to už prostě nemohl vydržet a honem honem do sebe musel nacpat co nejvíc všech těch tisíců látek v cigáru. To mě vždycky nejvíc dostávalo, když jsem ještě musela jezdit MHD, že jakmile lidi vylezli z tramvaje, už honem honem hledali cigára a okamžitě museli zase čadit, jak kdyby neexistovalo nic jinýho na světě. Ať se jdou bodnout. Bylo by krásné, kdyby konečně pochopili, jak je nesmyslné ohánět se nějakými "právy kuřáků kouřit", když kouření je prostě negativní věc. Proč se pak závisláci na heroinu neperou o právo brát heroin všude, na veřejnosti, všem na očích a ještě mít pamflet v paragrafech, že se to může, protože zakázáno je to jenom někde?

2 Lyra Lyra | E-mail | Web | 5. listopadu 2016 v 20:37 | Reagovat

Jsem na tom podobně, taky jsem nikdy nekouřila a ani nemám potřebu s tím začínat. S těmi chodícími kuřáky mám taky problém, na druhou stranu bych jim skoro měla poděkovat, protože jsem se díky nim naučila výborně zadržovat dech. :-) Obecně mě kuřáci dost rozčilují, tedy hlavně ti bezohlední. Pokud mě tím neobtěžují, tak ať si ničí zdraví sebevíc, ale cigarety mi do cesty nesmí. Jinak ještě nechápu ty matky s dětmi, které třeba vozí dítě v kočárku a u toho kouří. Na zabití.

3 Kiara Kiara | E-mail | Web | 25. listopadu 2016 v 15:40 | Reagovat

Já bych k tomu ještě přidala, když někdo venku kouří, ale pak to típne a vejde do místnosti nebo autobusu, a je tím kouřem prostě cítit. On to možná necítí, ale já ano a je mi to fakt nepříjemné.
Svoboda jedince končí tam, kde začíná svoboda druhého. A já mám právo dýchat čistý vzduch a nemusím kvůli tomu odcházet já, ale ten, co onen vzduch zakouřil.
Nemám nic proti lidem, co kouří, když jsou ohleduplní. Dokonce i dokážu pochopit, proč někdo kouří. Ale prosím, ať nás nekuřáku nechají svobodně dýchat.

4 Ségra Ségra | Web | 25. listopadu 2016 v 16:20 | Reagovat

Bože, flusání, jak já mámvždycky chuť někomu jednu lísknout, když co deset sekund u popelníku fluše na zem, až je z toho akorát obrovská louže!
Jinak musím souhlasit i s ostatním. Sama kouřím, ale bytostně nesnáším už výše zmiňované flusání (je to fakt nechutné), stejně tak když mi jiný kuřák fouká kouř do obličeje. Když jdu a chci kouřit, jdu u strany, pokud někoho míjím (nebo někdo míjí mě), když kouřím, ani by mě nenapadlo mu to fouknout přímo pod nos.
Další druh kuřáků sám pro sebe jsou ti, co se rozhodnou si v dešti na zastávce stoupnout pod stříšku a zapálit si tam. Nebo na nádraží přímo ve dveřích do haly. Bezohlední kuřáci jsou jako bezohlední řidiči - ohrožují zdraví okolí mnohem víc, než ti způsobilí. A mnohdy jsou ještě agresivní, pokud se s nimi člověk pokusí domluvit.

5 Teranosuke Unko Teranosuke Unko | 25. listopadu 2016 v 17:19 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasím. Kuřáci jsou mi víceméně jedno, dokud nezačnou nějakým způsobem obtěžovat svými cigaretami mé okolí.I když pravda, že si nejsem jistá, zda bych se s nějaký kuřákem dokázala třeba spřátelit.

Já největší problémy s kuřáky zažívám, když jedu vlakem do školy a přisedne si ke mě někdo z koho to vyloženě táhne.V takové chvíli bych si nejraději odsedla do jiného kupé, ale bohužel vlaky většinou bývají plné, a tak jé mým jediným záchranným kruhem otevřené okýnko, které se však v době zimy nesmí používat, tudíž mi bohužel nezbývá nic jiného než se pokoušet zadržovat dech a čuchat to, snad co nejméně. Jinak kouření za pochodu zažívám zas asi každý den, když jdu ze školy a je přede mnou partička děcek zavalených oblakem nikotinu.

6 hedd hedd | Web | 25. listopadu 2016 v 17:37 | Reagovat

Ano, nezbývá než souhlasit... Vše výše zmíněné mi taktéž vadí, sama jsem o tom jednou sepsala článek: http://hedd.blog.cz/1505/kourenicko-koureni :-)

7 Elizabeth Elizabeth | Web | 25. listopadu 2016 v 18:04 | Reagovat

Takisto neznášam fajčenie. Najhoršie je, že fajčí celá moja rodina. A ja ako jediná nefajčiarka to musím dýchať. Fuj! Ja som to nikdy neskúsila a ani to nechcem skúšať. Hnusí sa mi to, neskutočne.

8 Freea Freea | 25. listopadu 2016 v 18:13 | Reagovat

Ha, to už jsem četla. A dokonce i vím, kde :D

http://responsio.blog.cz/1112/vlevo-kuric-vpravo-kuric-prede-mnou-kuric-a-za-mnou-dym

Souhlasím, nejhorší josu ti, kteří absolutně kašlou na okolí s tím, že mají naprosté právo kouřit. Jop, to mají - ale pokud kouří na místech, kde se tomu nedá úplně vyhnout, tak omezují MOJI nekuřáckou osobní svobodu :-)

9 Nancy Nancy | Web | 25. listopadu 2016 v 19:23 | Reagovat

no vidis, mna zase nezaujima ze ti to vadi :D prejdi si na druhu stranu ulice, nevychadzaj vonku, cokolvek. je mi to jedno :D fajcim len tam, kde je to povolene a ked ta to obmedzuje, tak mas proste smolu - je to povolene. a to niekto fakt pluje popri tom ako fajci? s tym som sa este nestretla teda.

10 shira-elizabeth shira-elizabeth | E-mail | Web | 25. listopadu 2016 v 21:26 | Reagovat

Zcela souhlasím ^^
Já takhle musím porjít skrz obláček dýmu téměř každý den, když jdu do školy, protože všichni kouří před vchodem.. Sice máme dva vedle sebe a široký schody na kterejch se kouřit nesmí, ale kuřáci stojej kolem cesty po obou stranách a není jak se jim vyhnout... Alespoň, že zakázali kouření na schodech..
Když jsem venku s kuřákem, tak si obvykle prostě stoupnu tak, aby na mě nešel kouř a funguje to..
Kdyby alespoň kouřili voňavý cigára.. Proto jsem bývalýmu koupila blackdevilky, protože ty mi voněj :D A jednou jsem potkala pána s dýmkou, co voněla jako třešňová vodnice :3

11 radyprosuperholky radyprosuperholky | E-mail | Web | 25. listopadu 2016 v 22:25 | Reagovat

Taky to nesnasim at si kouri a nici si zdravi, ale mi to cuchat nemusime!

12 katastrofaalniisituace katastrofaalniisituace | 25. listopadu 2016 v 23:40 | Reagovat

[1]: Nejhorší jsou ti pokuřovači u obchodů

13 Stitch Stitch | E-mail | Web | 26. listopadu 2016 v 0:01 | Reagovat

Upřímně? Mě je to úplně ukradené. Když někdo jde a kouří tak místo toho aby zadržela dech a počkala až osoba projde tak rxchle vydechnu a když kolem mě osoba prochází, tak se nadechnu. Upřímně řečeno netusim proč to dělám :-D  :-D
Kouření v domě mi příjde prostě špatné. Hádám že i velké části kuřáků to vadí.
A nakonec,zkus mamce jedniu vzít cigaretu a čuchnout si k ní. K nezapálené cigaretě myslím. Mě osobně krásně voní :-D  ;-)

14 Stitch Stitch | E-mail | Web | 26. listopadu 2016 v 0:05 | Reagovat

[13]: a ještě jsem málem zapomněla. Je jedna věc která ki na některých kuřácívh vadí. Ten jejich typický óder. Nemyslím si teda že tak smrdí všichni, ale pokud je to hodně silné tak mi to doká6e i rozdráždit oči

15 Katuš Katuš | Web | 26. listopadu 2016 v 1:41 | Reagovat

Tak nevím, kolik kuřáků znáš, ale připadají mi jak z jiné sféry :D Jsem ohleduplná, ale pravda, už mnohokrát se mi stalo, že mě nějaká nanda buzerovala, že jsem si zapálila v KUŘÁCKÉ kavárně, kam si ona přitáhla kočárek a malé dítě a strašně se urazila, když jsem jí řekla, že sem by správně s dětmi ani chodit neměla, když hned vedle byla dětská kavárna přímo uzpůsobená pro maminky. Odpověď? "Ale já mám právo jít kam chci." a moje "A já zas mám právo si zapálit." .

Tam kde jsou malé děti zásadně nekouřím, ale když je člověk vymletej, je úplně u prdele jestli kouří nebo ne. Každopádně mi spíš připadají poslední dobou hodně neohleduplní nekuřáci.

Doslova lezou do podniků, kde kouření je alfou a omegou a pak prskají na každého v okruhu 2 metrů. A na to není odpovědi.

Když jdu do nekuřáckého prostředí, taky si nedovolím zapálit. Tak proč bych měla dělat  ústupky tam, kde je mi to dovoleno?

Svoje peníze cpu do krabičky, kterou si koupím, protože na to mám. Nikomu necpu cigára pod nos a ani nevychvaluji, jak je to bomba. Děti odrazuji, jak to jde a nesmrdím, ne proto, že bych to necítila, ale protože si jako normální člověk peru a nemám cigáro v hubě každou sekundu.

Takže jo, jsi šikovná, že nekouříš, a že peníze investuješ mnohem rozumněji než já, ale to je asi tak jediné poselství, které jsem vyrozuměla.

16 Eliss Eliss | Web | 26. listopadu 2016 v 10:21 | Reagovat

Já jsem kouřila asi měsíc na střední, jen proto, abych byla zajímavá. Pak jsem prostě přestala (ani jsem to pořádně neuměla.) Teď bydlím s přítelem, který kouří v bytě, a je to opravdu hnus. Smrdí mi věci kouřem, věčně kašle, ale vzdát se toho nehodlá, i když mě to teda taky dost omezuje

17 Stitch Stitch | E-mail | Web | 26. listopadu 2016 v 11:31 | Reagovat

[15]:  docela s tebou souhlasím. Mělas pravo si v kuřácké zóně zapálit a tak ženská si měla odejít když ji to vadilo.
Btw já nekouřím. Přece jenom mám patnáct a rozhodně nepatřím k těm co kouří od desíti. Taková děcka se mi prostě hnusu protože na mě působí hrozně pózersky a namyšleně. Když kouří dospělí, tak je to podle mě prostě něco jiného

18 T. T. | 26. listopadu 2016 v 12:42 | Reagovat

Ok, chápu, že když to máš doma, vadí ti to, to bych asi taky moc nedávala... ale že tě někdo OMEZUJE na ulici, to jako kde jsme... prostě další infantilní článek o kuřácích, nechápu, proč je to na hlavní straně a hlavně nechápu, proč jsem na to klikla xD. Achjo, musím se ještě hodně učit :D.

19 Necroparanoia Necroparanoia | E-mail | Web | 26. listopadu 2016 v 13:20 | Reagovat

Naprosto souhlasím. Je sice každého věc, jak si ničí zdraví a ještě za to platí, nemám k žádnému kuřákovi přednášky jak se ničí, ale v uzavřeném prostranství mě to obtěžuje. Na ulici je mi to tak nějak jedno, je to poměrně v malém množství. Když si někdo kouří u sebe doma, tak je mi to taky jedno, nechodím k němu, ale doma bych kuřáka nesnesla. A nejhorší jsou takoví, kteří jsou prostě líní odejít někam ke všem čertům a musí si prostě zapálit na veřejném prostranství, jako jsou autobusové zastávky. Odtamtud nemůžu odejít, takže mi to vadí

20 Markett Jaymoor Markett Jaymoor | E-mail | Web | 26. listopadu 2016 v 14:23 | Reagovat

Když někdo jde a kouří, tak mi to nepřijde zase tak otřesný, to už mi připadá trochu přehnaný, že si člověk "nemůže" zapálit ani venku, když se teď tolik bojuje za nekuřácké podniky. Zato kouření doma je fakt hnus, kamarádovi rodiče dlouho doma kouřili a jen, když jsem šla k němu, tak mi pak oblečení smrdělo i bez toho, aniž bychom kouřili my 2.
Jinak s tím pliváním vůbec nevím, nějak jsem si toho buď vůbec nevšimla na nikom, nebo ti to jen tak přijde :D

21 katastrofaalniisituace katastrofaalniisituace | 26. listopadu 2016 v 14:27 | Reagovat

[20]: Právě,že venku je to nejhorší,klidně,ať si zřídí nějaké veřejné kuřárny,kde se zavřou a nebudou aspoň překážet na ulici

22 Pražský poděs Pražský poděs | E-mail | Web | 26. listopadu 2016 v 15:44 | Reagovat

Mě zase vadí smradlavý lidi. Nesnášim, když jsem třeba v MHD a vedle mě smrdí člověk potem. Nesnášim, když na mě promluví člověk, kterýmu smrdí dech.

Nesnášim, když nekuřáci fňukaj, jak je kouření démonický. Když ti vadí kouření, tak nekuř. Simple. Ale uvědom si, že nikdy nemůžeš omezovat svým problémem svobodnou vůli ostatních.

Jestli si vedle mě v MHD stoupne smradlavej člověk, odejdu o kus dál. Jestli na mě promluví člověk a táhne mu z huby, tak taky ustoupim o krok dozadu.

Prostě nejsi středobod vesmíru, nikdo neni středobod vesmíru. Jenom kvůli tomu, že se ti něco nelíbí se celej svět neposere. Mě se taky nelíbí spousta věcí a uvědomuju si, že s něčim prostě udělam uplný hovno a nic dohromady.

A mimochodem...chuť cigaret je chuť ráje.

23 I am Jane I am Jane | Web | 26. listopadu 2016 v 19:00 | Reagovat

Já jsem nekuřačka ;-) smrad z cigaret mi nevadí tolik jak z doutníků :-? .

24 BarbaraJane BarbaraJane | Web | 26. listopadu 2016 v 19:09 | Reagovat

Když si někdo zapálí třeba když jím, to bych vraždila. Ale jinak... inu, je to jejich volba a já mám zpravidla možnost si vybrat, jestli půjdu nebo nepůjdu do prostor, kde se kouří. Obě strany by se měly respektovat - kuřáci nekouřit tam, kde tím někoho otravují (tím ale nemyslím třeba kuřáckou část restaurace) a nekuřáci do nich zbytečně nerýt jak blázni.

25 Ivča Ivča | 26. listopadu 2016 v 19:21 | Reagovat

Jsem nekuřák a jsem ten typ, který do přátel neustále rýpe. Naprosto nesnáším, když máme 5 minut na přesun z přednášky na přednášku a celá partička se musí zastavit, protože kuřáci potřebují svoji dávku a kdybych já šla napřed, tak je nepodržím.
Smrad je kapitola sama o sebe, nejenže smrdí onen člověk, ale i jeho věci a když s ním trávím celý den, tak i já a pak to ze sebe cítím i po dvou umytí (tohle mě vždy dostane). Ale co mě štve asi nejvíc, že smrdí i moje věci, které půjčím - mám pocit, že když knížka jednou načichne cigaretami, tak už nikdy nebude pěkně vonět.

Ale musím říct, že pokud jsou kuřáci na "svém místě", tak je beru. Jen mám pocit, že jich moc není. Všichni říkají, že berou ohled, ale pak dojdeme na zastávku a kamarádka si zapálí s tím, že je otevřená a je to tak v pohodě, protože kouř letí pryč - jednoduše nepochopí, že kouř jde cítit úplně všude a jestli je zastávka zastřešená nebo ne, tak to vážně nehraje žádnou roli.

S plivanci jsem se naštěstí u přátel nesetkala.

Jo a co mě štve na kuřácích maximálně jsou nedopalky - na chodníku, na silnici, všude kolem koše (i na zemi). Jednoduše všude. Vždy ráda vidím, když někdo odhodí nedopalek cigarety a jde dál. Krása.
A vrcholem jsou ti, kteří ještě doutnající cigaretu hodí do koše - ani nespočítám kolikrát jsem viděla v parku doutnat koš. Někdy mám pocit, že nepřemýšlí ....

Jinak jak taj čtu komentář nad sebou.. je zajímavé, že nekuřáci chápou kouření ostatních jako omezování a kuřáci chápou protesty nekuřáků jako totéž. Jen už si neuvědomí, že mezi těmi nekuřáky jsou i lidé, kteří se starají o své zdraví  a nejednou jen tak pro nic (například spolubydlící je astmatik a okno máme hned u místa, které je z nějakého důvodu oblíbené u kuřáků - jsou  někdy šílené hádky - myslím si, že přinejmenším by kuřák mohl na požádání odejít nebo to típnout, ale to bychom chtěli asi moc).

26 crazyjull crazyjull | Web | 26. listopadu 2016 v 21:25 | Reagovat

Jelikož spousta členů mé rodiny jsou kuřáci, mně kouř nijak moc nevadí. Na druhou stranu tě například chápu s tím kouřením v bytě. Jelikož je moje mamka nekuřačka, tak u nás se to nesmí. Naštěstí návštěvy a můj táta to respektují a jsou si zapálit na zahradu. Dříve když jsme bydleli v bytě, tak se kouřilo v tátové místnosti, aby to neomezovalo ostatní.

27 Daisy Daisy | Web | 26. listopadu 2016 v 23:51 | Reagovat

Strašně vyhrocené téma. Jako by lidi byli rozděleni na dva tábory nebo dokonce druhy.. Lol.. Už mě to otravuje docela :). Kdo chce ať si kouří, kdo chce ať nekouří.. Po jednom průchodu kolem kuřáka nenačichnete ani nedostanete rakovinu plic. Je spousta horších věcí - feťáci, zloději, neumytý smradlavci apod..

28 Geheimnis Geheimnis | E-mail | Web | 27. listopadu 2016 v 9:46 | Reagovat

Tyjo, tak po přečtení tvého článku jsem si uvědomila, jak strašně moc benevolentní ke kuřákům ve svém okolí jsem. Přitom mám do puntíku stejný názor jako ty! Vadí mi vdechovat kouř "cizích i známých" kuřáků, vadí mi kouření v bytě, kde se člověk potom cítí fakt jako v nějaké putice, o flusancích ani nemluvím, z toho se mi zvedá žaludek, jen o tom píšu...

29 b. b. | Web | 27. listopadu 2016 v 10:35 | Reagovat

já nevím, mě kuřáci nijak nevadí, ani mě nijak neomezují. Když nekouří u mě v bytě, tak je mi to fuk :D ale vážně mě nikdy nenapadlo, že by mě měli omezovat tím, že kouří za chůze 8-O to mi spíš vadí zpocený lidi, co přede mnou zvednou ruku.

30 Tea Tea | 27. listopadu 2016 v 15:27 | Reagovat

Víš co je ještě horší, než smrad kuřáku? Když kolem projde ženská, která jde cejtit se svojí voňavkou na kilometr daleko a kolemjdoucí omdlévají kvůli její rádoby voňavé voňavce... Jinak už jsem tedy pár podobných článků přečetla. Nechcete si taky jednou vymyslet jiné téma? Neměli by jste se radši zamyslet a stěžovat si na alkoholiky, kteří se všude válí, smrdí po svých alkoholických výparech a otravují kolemjdoucí... Začněte se taky jednou radši navážet do nich ;)

31 noctiflora noctiflora | E-mail | Web | 27. listopadu 2016 v 16:19 | Reagovat

Zrovna kouření na ulici mi nepřijde zas tak omezující. Když kolem mě projde kouřící člověk, ucítím cigaretový kouř asi tak na půl sekundy a z toho se přece nezblázním. Jediné, co nemám ráda, je kouření v uzavřených prostorech, ale pokud nechci, aby mi oblečení smrdělo kouřem, tak tam prostě nechodím, že jo.

Jak už tady někdo zmiňoval, společnost se často dělí na dva vyhraněné tábory. Já sice nekouřím, ale je mi docela šumák, jestli si přede mnou náhodou zapálíte. Pasivní kouření sice není zrovna skvělý, jenže málokdy se naskytne příležitost, kdy bych musela delší dobu vkuse čichat cizí kouř.

32 SchwarzRosen SchwarzRosen | 27. listopadu 2016 v 22:23 | Reagovat

K tomu prvnímu bodu, když jsem ještě chodila na střední a občas jsem nestihla bus, tak mě vždycky na světelné křižovatce došel jeden kuřák a díky tomu, že jsem stála na červenou, tak měl šanci mě předhonit. Problém byl v tom, že jsme chodili téměř stejně rychle (on měl asi ještě rezervy, já šla opravdu na plno) a zvolnit jsem nemohla, jinak bych přišla pozdě do školy. Jiná cesta taky nebyla. A ne, nemohla jsem přejít na druhou stranu, tam není chodník. Takže jsem ještě dalších 10-15 minut chůze na plno čichala cigaretový kouř, fakt moc příjemný, nechat se tím dusit.
K druhému bodu, jsme nekuřácká domácnost, na návštěvu k nám chodí jen rodina, z nichž kouří jen strýc a semtam výjimečně teta a ti tolerují, že se u nás doma nekouří. Strýc si zapálí buď před domem nebo jde na balkon. (A dělá to tak i u nich doma.)
K třetímu bodu, z toho je mi na blití. Vážně na blití. Nepřeháním. Vždycky jak vidím ty flusance, tak se mi zvedne kufr a mám co dělat, abych ještě do toho všeho nepřihodila jeho obsah.
Cigareta do hospody mi tak nějak patří a jako nekuřák to toleruji. Stejně většinou chodím jen na zahrádku a tam se to tak nějak rozplyne. V restauraci kuřácký/nekuřácký sektor mi taky vyhovuje, můžu si přece vybrat. Co jsem nesnášela, bylo kouření na zastávce. Ono je to tuším na busových zastávkách zakázané, problém byl, že to nebyla přímo zastávka, ale těsně za ní byl chodník, kde takoví postávali. Samozřejmě to letělo i na samotnou zastávku. V prostorách vlakového nádraží je to taky tuším zakázané, vzhledem k nedávnému incidentu v čekárně, kde si dva "chytráci" zapálili.
K té "výhodě", která ani není výhodou kouření, zrovna já jsu právě ten introvert, takže tohle by pro mě byla spíš nevýhoda. =oD

33 SchwarzRosen SchwarzRosen | 27. listopadu 2016 v 22:26 | Reagovat

[30]: Ono to možná bude tím, že při běžné cestě potkáš třeba 20 kuřáků, ale ožralýho jen jednoho.

34 Kája Kája | Web | 28. listopadu 2016 v 11:44 | Reagovat

Já hlavně nechápu, proč má vůbec někdo potřebu kouřit za chůze, to už musí být fakt totální závislost. Kafař se snad taky většinou na kávu zastáví, i když si koupí kávu ,,to go". Ještě jsem nikoho neviděla, že by někdo někam šel a přitom postupně ucucával z kelímku. :D

Kouření doma je hnus. Nebo celkově v budovách, vždyť i v těch hospodách je to odporné, když nemají dobré odvětrávání.

Nic proti kuřákům, je to jejich věc, oni si ničí zdraví, ale měli by brát ohled na to, že jejich záliba páchne a  otravuje nekuřáky. Ať kouří venku a někde dál od ostatních. Třeba za kouření na zastávce nebo na nástupišti bych vraždila!

35 MorImReisCDF MorImReisCDF | E-mail | 25. února 2017 v 18:51 | Reagovat

Slečno, ráda bych vám sdělila svůj názor. Je sice hezké, že Vám  vadí kuřáci, kteří kouří za chůze, ale ulice jsou venkovním prostorem, ne orostorem vaším. Mám pochopení pro vaši nenávist k zakouřeným prostorům, avšak ani tyto místa nejsou pod vaší správou či vlastnictvím. Mně například vadí moji hluční, neustále luxující sousedé, ale je to jejich byt a pokud mě neobtěžují v době nočního klidu, nemám možnost ani právo s tím cokoliv dělat. Tak jako Vy nenaděláte nic s tímto. Také nechápu slečnu, co psala příspěvek nade mnou. Pokud Vám tak vadí kouření v hospodách, proč nejdete raději do nekuřácké? Do té hospody chodíte dobrovolně, nikdo Vás tam nenutí. Ještě bych měla otázku na autorku...smím-li se zeptat, kolik je Vám let? To že jste si do života slíbila, že do pusy cigáro nikdy nestrčíte je pouze jen domněnkou. Věřte mi, říkají to všichni. A za pár let se nad tímto článkem možná i pousmějete s cigaretou v ruce. Pokud tomu tak nikdy nebude, jak sama tvrdíte, je mi Vás líto. V životě se má zkusit vše a stejně jednou umřete. Je zbytečné stresovat se nad tím, co je a není nezdravé. Je v pořádku, že kuřáky moc ráda nemáte, mně ve stejné míře vadí nekuřáci, kteří jsou stejně netolerantní jako Vy. Přeju hezký, optimistický den plný otevřené nenávisti.

36 Gura-chan Gura-chan | 26. února 2017 v 21:57 | Reagovat

[35]: Zeptat se samozřejmě můžete, je mi přes dvacet a jsem si naprosto jistá, že své rozhodnutí (které se nezměnilo asi od 9 let) už měnit nebudu. Podle toho, co mi píšete, jde vidět, že jste článek nečetla moc pozorně anebo jste mě v několik věcech vůbec nepochopila, takže vás opravím.
Ano ulice doopravdy nevlastním, zde bylo myšleno, že je slušnost nechodit přede všemi a smradit jim na cestu. Příliš často jsou ale lidé naprosto bezohlední vůči svému okolí.
Pokud mě litujete, že si nikdy nezapálím, nemáte proč, necítím se ochuzená o žádný "neopakovatelný zážitek", děkuji. Ano, umřu, děkuji za připomenutí. A ne, nestresuji se, že je něco nezdravé, což platí i o kouření, jak už jsem podotkla výše. A opět, nikdy jsem neřekla, že kuřáky nemám ráda, neobviňuji "kuřáky" obviňuji bezohledné lidi. Nemyslím si, že jsem netolerantní, ale to už musí posoudit každý sám.
Taky přeji pěkný den, nenávist vám přát nebudu, tak zlomyslná nejsem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama