Říjen 2016

Recenze: Pýcha a Předsudek filmy a seriály – 1. díl

29. října 2016 v 21:04 | Gura-chan |  Recenze a reportáže
Před nějakou dobou (a year maybe?), jsem slibovala cosi jako kompletní recenzi (no ona to moc recenze nebude, spíše dojmy) na filmová a seriálová zpracování nestárnoucí klasiky jménem Pýcha a Předsudek. Zvlášť kvůli tomu, že mnozí lidé ani nevědí, že vůbec existuje jiné zpracování než to s Keirou z roku 2005. Fajnšmekři, či uvědomělí, ještě znají nejoblíbenější seriálové zpracování od BBC s Jennifer Ehle, ale ty ostatní už tolik známé nejsou. Pravda, tomu, kdo chce vidět alespoň trochu věrnou verzi, bohatě stačí právě tenhle seriál a nic víc ani nepotřebuje. Já jsem ale byla poměrně zvědavá, takže jsem se koukla na všechny, co jsou nějakým způsobem dostupné.

Co mi vadí na kuřácích

23. října 2016 v 20:34 | Gura-chan |  Sběrna úvah
Zdravím, everyone,
vím, že tohle téma může vypadat jako z nouze ctnost, a taky dost otřepaně, což nejspíš i je - a já nemám moc ve zvyku psát o něčem předvídatelném, nebo prostě jen o klasice. Tohle však bude výjimka a navíc, nemám při tom pocit, že bych někoho kopírovala nebo tak. Tohle je prostě můj názor na věc...

Kuřáci.
To je docela obsáhlé téma, takže ho zjednodušíme. Co mi na nich vadí? No pár věcí to bude a řekla bych, že to jsou věci závažné, nejen takové ty obecné kecy typu: Je to špatné pro vaše zdraví! Na to se teď vykašlete.

Journal týdenní 2.

17. října 2016 v 14:46 | Gura-chan |  Journal
Úslužný úvodník
Zdravím všechny,
v tomto díle si shrneme události a novinky hned ze dvou týdnů - (40. a 41.), neboť se v čtyřicátém týdnu nestalo téměř nic zajímavého, tudíž ani Journal nevyšel. Teď už se ale semestr rozjíždí, tudíž přibylo i deprimujících zpráv.

Journal týdenní 1.

3. října 2016 v 19:11 | Gura-chan |  Journal
Úslužný úvodník
Nastal čas prvního týdenníku, čili ohlédnutí se zpět na minulý týden - původně nebylo v plánu vydat článek až v pondělí, ale nakonec si myslím, že je to docela v pohodě (koneckonců, týden přece končí až nedělí, není-liž pravda?)
Za prvé bych ráda připomněla primární význam týdenního Journalu, jako takového. Jedná se o nový projekt, což je v tomto případě pouze honosnější název pro takové smetiště mých keců s pokusem o jakousi ucelenost a pravidelnost (Ha ha). Na rozdíl od Journalu měsíčního, se jedná o méně seriózní produkt a není vůbec jisté, co přesně bude jeho obsahem. To závisí právě na dané potřebě žvatlání a na událostech daného týdne.