Stojánek na přívěsky z klacku

7. září 2016 v 21:07 | Gura-chan |  Kutilův koutek
Zdravím,
možná jsem to nikdy nějak zvlášť nezmiňovala, ale čas od času mám nutkání něco tvořit - to je nespíš i důvod proč jsem se naučila plést, no ale to teď nechme… Myslím, že hlavním důvodem bylo to, že doopravdy tvořím jen čas od času, když se pro něco nadchnu, a také, že to většinou dopadne - ne tak jak jsem si to představovala, úplně katastrofálně, anebo to ani nedokončím (líní Vodnáři, my víííme).

V rámci příprav na malování pokoje a stěhování nábytku tak, aby byl funkční i pěkně vypadal (možná o tomhle ještě udělám článek) jsem se nadchla i pro různé vychytávky, kutilství apod. Jeden z nápadů, co jsem měla, bylo udělat si nějaký zajímavý "stromek" na tu tunu přívěsků, co vlastním. Tak jsem trochu hledala a padl mi do oka nápad, udělat si věšáčky na větvičce stromu, zavěšené na provázku (takže ne, není to můj nápad, jenom jsem to udělala po svém).


(https://inspirace.bonami.cz/vikendove-tvoreni/ tady je odkaz na článek, co jsem našla.)

Takže ano, dnes na vycházce s pejskou jsem se prošla po lese a hledala vhodné klacíky. Přinesla jsem si dva, ale nakonec jsem dala přednost bytelnější bukové větévce ("křižuje se" alespoň doufám). A potom jsem doma hledala mezi haraburdím a nářadím (je tam binec, ale vždycky tam najdu poklady - abyste rozuměli, fascinují mě šroubky a hřebíky a všechny ty kovové serepetičky).


Říkala jsem si, že bych tam mohla dát klasické hřebíky, možná trochu zrezivělé, aby to mělo ten správný vzhled. Taky tu byl nápad udělat každý "věšák" jinak, čili použít pokaždé úplně něco jiného (hřebík, šroubek, kus kovu, špendlík s velkou hlavou apod.) a v plánu to původně bylo, jenže jsem se zabouchla do těchto (hele nejsem žádný odborník) hřebíků s větší kulatou hlavou, co se tak krásně leskly, takže jsem se rozhodla použít je.


Díky křivosti větve se mi podařilo zabít hřebíky každý trochu jinak, což se mi docela líbí. Původně jsem měla také v úmyslu zbavit větev kůry, ale mě se líbila kombinace šedé bukové kůry s kovem těch hřebíků, takže jsem ji tam nechala. Taky jsem chtěla omotat provázek na koncích větve, jenže jsem našla tyhlety rozkošné věcičky (na fotce dole: šroubek se smyčkou- ne doopravdy neznám odborný název) a věřte nebo ne, ty šly přidělat úplně jednoduše. Prostě jsem je zašroubovala a nepotřebovala jsem na to nic víc než vlastní sílu a trochu kroucení, takže extrémně jednoduché.


Potom už stačilo jen zavěsit větev na stěnu (mám ji takhle dole protože nahoru přijde ještě nástěnka) a dát tam všechny možné krávoviny, co jsem doteď schovávala v krabičkách. Výsledek se mi dost líbí, jen mě mrzí, že nemám kvalitní foťák na mobilu, takže ty fotky vypadají hrozně (a to jsem měla dost světla)…
Je to hotové za 10 minut, když nepočítám hledání větve a vhodných háčků. Věřím, že by se na tom dalo ještě spoustu dalšího vymyslet, třeba použít rozvětvenější větev a na menších větvičkách zavěsit náušnice nebo podobně (to mě nehrozí, jelikož je nemůžu nosit :D). Nebo větev natřít, nebo místo větve použít kus kůry se dřevem, nebo prkno, nebo zavěsit větev svisle a věšáky provést střídavě po stranách, nebo cokoliv, co vás ještě napadne.

Rirakkuma nakonec :3

Kreativitě zdar!

Gura-chan

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama