Nové projekty a změny na blogu

28. září 2016 v 23:30 | Gura-chan |  O blogu
Zdravím,
Tak jsem tak přemýšlela, že bude nejspíš úplně nejlepší, když krapet překopu blog ještě ve větším měřítku, než jsem původně zamýšlela.
Abyste rozuměli - měla jsem v plánu přidat jednu rubriku (i když můj metr pochybnosti mi neustále šeptá do ouška, že bude nejspíš permanentně na suchu, jelikož nebudu nic kutit - jedná se o kutilskou-kreativní rubriku) a v tom mě napadlo - proč nepřidat další projekty, které jsem stejně měla v plánu rozjet (ano, jsem idiot, co se do projektů vrhá po hlavě, ale pak není ani schopný je dokončit) a také vytvořit nové "přihrádky" i pro věci, které byly až doposud vždycky smeteny do Sběrny úvah ( rubrika Myšlenky), takže původní účel, že se zde budou vyskytovat pouze názorové a tematické články tak trochu pokulhává.Zkrátka v plánu je zhruba něco takového…

Projekty:

Tákže nejprve ty stávající.

1) SBĚRNA ÚVAH (momentálně přejmenovaná, ale to pouze pro vzhled, na Myšlenky)
Zde by měly patřit, jak už jsme podotkla výše, různé názory a povídání o určitých tématech, např. nedávné články: Dissapointmentology (rozbor pocitů zklamání), nebo starší Smutek za výlohou (můj názor na sdílení něčí smrti na facebooku apod.), dále jsem dělala např. rozbor Státnic a maturit, psala jsem o inspiraci a sólo cestě, o obloze, o kouzlu ošklivosti, nebo o přežitcích z dětství... a spooustu dalšího (obecně asi moje největší rubrika).

Dokonce tu mám i článek, který byl svého času na titulce blogu: O věcech, které zabíjí mou chuť, ještě kdy zavítat na vaši stránku, spolu se spoustou pozitivních i negativních reakcí, moje reakce už je jinde.

2) OBRÁZKY (opravdu přemýšlím o více uměleckém jménu)
Toto je rubrika, která by v ideální případě měla obsahovat pouze články s komentářem a zobrazením mých šudlanic, bohužel se však často v daném článku zabývám mými obvyklými kydy a lamentacemi.
Tento rok přibylo vcelku dost ilustrací: Archív, Rozpolcená, Až k hraně smrti (hrozně clickbait název, ale když ono je to k tématu)…
Ale jsou tu i starší počiny: Palác skrytý v hoře, Darhir a Pohlednice… v podstatě v těch lepších případech je název článku zároveň název daného obrázku a ne název vyprodukovaný z potřeby. se v něčem slovně nimrat…

Jsou tu také soutěžní obrázky, např. ilustrace Femoriana pro Temnářku, nebo Snílek do Klubu snílků…

3) TVORBA
Zde je kompletní seznam veškeré psané (no dobře, je tu i komix, ale to je tak 50% psaní 50% kresba, takže je to jak hodit si mincí) tvorby, jsou zde fejetony, menší povídky, úvahy, i delší story. K přečtení jsou zde pouze menší povídky a celkově formátově kratší počiny, všechny delší příběhy jsou zařazeny do jiného projektu a tím je:

4) Projekt tvorby:KNIHOVNIČKA PŘÍBĚHŮ
Jedná se o sesterskou stránku se zveřejněnými povídkami a příběhy (momentálně je ve stavu překopání, kvůli rušení domény, musím ještě nějaký obsah přidat)
Více o Knihovničce a jak vznikla zde a zde.

5) JAPONŠTINA POLOPATĚ (na stránce pouze Japonština, kvůli délce textu)
Už z názvu jasné, jedná se o lekce Japonštiny, většinou vysvětluji různé věci z gramatiky na příkladech různých vět, samozřejmě přeložených, takže se z nich dají naučit i užitečná slovíčka. Posledně jsem vysvětlovala např. jak říct, že si něco přejeme spolu s gramatickými změnami v časech apod. to vše v již 9. lekci.

6) O BLOGU
Přihrádka pro informativní články týkající se blogu, dříve používaná hodně např. pro Literární deníček (přemýšlím, že jej nakonec obnovím)

Toto jsou dosavadní projekty, nebo nutné zařazovací rubriky. Nové projekty a rubriky jsou následující:

7)Kreativní koutek - Kutilova přihrádka (pracovní názvy)
Zde by měly přibývat články s pokyny k výrobě různých věciček a pitomostí, které jsem z vlastní iniciativy vytvořila, a které mám potřebu sdílet. Samozřejmě doplněny o fotky nebo náčrty.

8) Journal (pracovní název)
Nejlépe týdeník, ale nebuďme přehnaně optimističtí, bude to spíše měsíčník (jestli vůbec), kde budu psát všechny možné žvásty, co se staly, nebo odkazovat na různé jednotlivé články (pokud bude témat víc a budou obsáhlé) popravdě ještě nevím úplně jak to udělat.
A na konci okénko s rekapitulací za dění na blogu za určitý měsíc (teď přemýšlím nad pomyslným rozdělením na Journal týdenní a měsíční (well done!)).
Důvodem k vytvoření Journalu je má potřeba komentovat cokoli a kdekoli a zamořit tím jak sekci obrázky tak sekci Sběrna úvah, což je značně znečišťuje. Buďme ekologičtí (nebo spíše environmentalističtí - ach bože, to se vážně nedá používat) a třiďme odpad - i na blogu!

9) Recenze a reportáže (pracovní název)
Já vím, já vím, tohle by mělo patřit do Sběrny úvah a až do této doby, to zde také patřilo. Mám ale pocit, že se to zde nehodí. Ve sběrně se zabývám tématy, které rozebírám - což v zásadě člověk také dělá u recenzí i reportáží, ale… přece jen to není to samé. Kvůli tomu, že takovýchto článků ode mě přibývá a jsou nejspíš nejčtenější ze všech, tak dostanou samostatnou rubriku.

To by bylo asi tak vše. Mám z toho všeho moc dobrý pocit, připadá mi, že přidáním těchto projektů a rubrik se výrazně změní frekvence přidávání článků, a vůbec zajímavosti celého blogu, když tu bude víc, co dělat. Na závěr musím zmínit, že si naprosto uvědomuji, že pravděpodobně nebudu mít tolik času, kolik mít chci, ale ono je to všechno o tom chtít.
Sice mi začíná magisterské studium, které chci brát seriózněji než cokoli, co jsem kdy dělala, ale nechci se vykašlat ani na vlastní projekty, protože to je to, co mi dělá velkou radost, když za sebou vidím kus dobře odvedené práce a opravdová snaha napsat nebo vytvořit něco, co za to stojí, je přínosné, nebo alespoň zajímavé. Snažím se využít těchto pozitivních vibrací a chuti něco udělat, co nejvíc, a budu se snažit si je i udržet.

Na okraj: Překopání blogu bude vyžadovat nový design, nebo alespoň částečně nový, takže to ještě nějakou chvíli trvat bude, bohužel. Dokonce se může stát, že články do jednotlivých rubrik vyjdou dřív, než budou rubriky "klikatěné" i na stránce. Vývoj jednoduše nezadržíš :).

Gura-chan

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 19. října 2016 v 18:25 | Reagovat

Zajímavé nápady, jen si je musíš tak nějak naplánovat a popřemýšlet nad nimi, aby nezel blog prázdnotou.

2 Gura-chan Gura-chan | Web | 24. října 2016 v 13:07 | Reagovat

[1]: To samozřejmě mám v úmyslu, ale horší je to opravdu provést. Už několik let bojuji se správným plánováním volného času a zatím mám jen malé úspěchy. Pracuji na zlepšení.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama