Srpen 2016

Disappointmentology

25. srpna 2016 v 15:02 | Gura-chan |  Sběrna úvah
Zdravím náhodné kolemjdoucí,
Úvodní slova píšu znovu, poněvadž kdybyste viděli to obří a nestvůrné souvětí, které jsem v rámci úvodní věty vytvořila v předchozích několika minutách, asi byste z toho nepochopili jediné slovo.

Big disappointment - to je věc, která přesně vystihuje momentální stav věcí ve mně. A to z mnoha ohledů mimochodem, to je na tom to zvláštní. Jsem zklamaná, sama sebou, ostatními a také momentální situací. Můžete hádat třikrát, která z těchto zklamání nejvíc bolí.

Japonština polopatě 9. díl

19. srpna 2016 v 20:32 | Gura-chan |  Japonština polopatě
Zdravím,
uběhlo dost času od nějaké nové lekce, částečně kvůli faktu, že se teď soustředím hodně na psaní než na Japonštinu (shame on me) a také kvůli předpokladu, že už jsem celkem hodně vysvětlila v předchozích lekcích a tak nějak se mi nedostává materiálu.

To byl ovšem OMYL. Pravdou je, že jsem opomněla pár věcí, tudíž se k nim obloukem opět vrátím. Co se tedy bude v tomto díle probírat?

Připomenu přídavná jména a koukneme se, jak se vytváří jejich minulá forma. S tímto vědomostním obohacením, už se můžeme bez obav vrhnout na vytváření vět ve smyslu (přeji si něco, chci něco, potřebuji něco), ano chytré hlavičky už vědí, že se chystám na přací příponu -TAI plus nějaké další perličky k tomu. A když už u toho budeme, rovněž si povíme i minulou formu (včetně záporu).
Osobně nechápu, jak jsem na tohle mohla zapomenout, ale to víte, byla jsem tak hr naučit se přechodníky… -_- gomennasai.

Knihovnička příběhů - info

8. srpna 2016 v 17:46 | Gura-chan |  O blogu
Zdravím,
já vím, že valná většina z vás zrovna nehoří pro takzvané informativní články, protože jak víme, jsou trapné, zbytečné a nikoho v konečném důsledku vlastně nezajímají. Můžu se snad ospravedlnit tím, že na mém blogu to zase tak častá věc není (svoje kydy nepočítám), a také tím, že mám tentokrát nutnost dát vědět, že se něco děje.

Vážení možná už jste si toho všimli, i když předpokládám, že spíše ne (nebuďme přehnaně optimističtí), ale moje sesterská stránka nazvaná Knihovnička příběhů (jedná se o projekt, více ZDE) je v čudu. V tahu. Smazaná. Neexistuje.

Docela to bolí. Měla jsem ji ráda už jen tím, jak byla super jednoduchá a jak super jednoduše se na ní věci upravovaly a přidávaly a tak podobně. Důvodem že Knihovnička již momentálně neexistuje je rušení domény webzdarma.cz (alespoň doufám, že to mám dobře). Zkrátka mi napsali mail, že se doména ruší a ať si naseru - ne to samozřejmě nenapsali, ale o mnoho lepší pocit z toho nebyl.

Takže proto musím oznámit (hlavně tedy čtenářům), ať se zbytečně neděsí, že je Knihovnička pryč, samozřejmě ji obnovím, bude to ale nejspíš trochu trvat. Vyzkouším asi navrhovaný Wordpress, ale pokud to nebude ono, musím přesedlat na jinou doménu, naučit se s ní pracovat a vytvořit Knihovničku aby byla co nejpodobnější původnímu jednoduchému designu.

Momentálně je tedy valná většina delších příběhů nedostupná, tak s tím počítejte. Menší povídky jsou pořád také zde ve tvorbě, takže no problemo.

RIP Knihovnička příběhů 0.1


Projekt frčí dál, dont worry...

Gura-chan