Lamentace o filmech, neschopnosti předpokládat úspěch a nějaká ta čáranice

19. března 2016 v 16:24 | Gura-chan |  Obrázky
Už pár dní chci napsat nějaký pokud možno seriózní článek, ale nejspíš budu opět lamentovat nad tím, co se děje v posledních dnech. No a aby to tolik nezavánělo stylem ubrečeného deníčkování, přidám sem trochu poznatků ze světa fantazie ať už tím, že se zmíním o pár filmech, tak tím, že sem opět fláknu nějakou tu svoji šudlanici, abyste měli ten pocit, že na něčem skutečně makám.

Nelze však říct, že by se tentokrát jednalo o lamentaci nad prokrastinací, jak mám ve zvyku, vlastně jde o lamentaci na přesně opačný pól celé věci.


Lidičky, došla jsem do bodu, kdy už musím holt seriózně makat. Píšu každý den bakalářku a nutno říct, že ačkoliv mě to vyčerpává jak po psychické tak fyzické stránce, jde to celkem dobře. Každý den napsat kus práce a pomalu se ukazuje, že mám hotové další a další části… ale stále ve mně hlodá červík, co mi připomíná, že to vůbec nemusí jít tak skvěle a že nakonec to stejně bude o ničem. Mám fakt málo času a to mě užírá a deptá. Nedokážu se vidět v ten moment, kdy je vše úspěšně za mnou, kdy všechny mé problémy zmizí, prostě to nedokážu. Zjistila jsem to dnes. Nedokážu být v klidu nebo si představovat jak budu v klidu, protože nevím, jestli vůbec budu někdy v klidu. Pokazit se může spousta věcí a to vždycky.

Mám to takhle pořád. Nikdy neplánuju věci dopředu, co se týče školy. Nejdu po nalajnované čáře úspěchu až do cíle. Ne to nikdy. Vždy dělám jen to, co je nutné v tu chvíli. Většina mých vrstevníků používá výrazy jako: "Až budu mít po státnicích, Až napíšu bakalářku, Až udělám tuhle zkoušku…" A já na ně většinou hledím s nedůvěrou. Moje výrazy by byly tyto: "Pokud udělám státnice, Jestli napíšu bakalářku, Jestli zvládnu tuhle zkoušku…" Už chápete kde je ten zásadní rozdíl? Někteří by to nazvali nedostatkem sebedůvěry, no, to je možné. Já tomu říkám víra v náhodu a krutost života. Víra v nedostatek času, v zapomínání a lidské chyby.

Teprve až je ta překážka za mnou můžu si oddechnout. Výjimka je pouze v případě, že jsem dokonale připravená, ale to bývá ojedinělé. To se stávalo jen před zkouškami nebo testy z mých oblíbených předmětů v prváku. Byl to skvělý pocit dostat test, nebo otázky, na které nemáte sebemenší problém odpovědět. Pak jste si jistí, že vás nemůže nic překvapit a jste klidní a spokojení. Úžasný pocit, vskutku. Bohužel se povětšinu času jen pokouším přiblížit se tomuto stavu co nejvíc, než abych ho skutečně dosáhla.

A tak každodenně ulevuji svědomí a plním navržený plán, který si před velkými věcmi vždycky vytvářím. Pokud bych sešla z plánu je konec. Jedna nebo více částí už nikdy nebudou fungovat. Nejde to ovšem nepřetržitě, poněvadž jak už jsem zmiňovala, bohužel mě to často vysiluje. Proto se nabíjím věcmi odměnovými. Koukám po práci na film, nebo na seriál abych alespoň část dne strávila příjemným způsobem. Tak jsem např. konečně viděla filmy jako Čaroděj ze země Oz nebo novou Alenku v říši divů, která se rázem stala mým oblíbeným filmem. Možná je to podivné, ale nikdy jsem tyhle dva úžasné příběhy neviděla nebo nečetla od začátku až do konce, Pamatuju si je z dětství jen matně a teď jsem měla tu správnou chuť se na ně podívat.

Co teď sleduji je jedna ze starších verzí Pýchy a Předsudku, neboť děj znám nazpaměť a chtěla bych vidět všechny způsoby zpracování. Viděla jsem samozřejmě jak ten nejnovější film, který je tedy upřímně dost ubohý, ale nejspíš mu uškodilo nedostatek prostoru, a potom to nejslavnější a nejoblíbenější zpracování do seriálu, které je i mé nejoblíbenější. Skvělá volba herců a co víc, hrají to přesně tak jak to má sakra být! Ty herecké výkony jsou opravdu skvělé, otec i matka Bennetovi, ta Lydia! Ten Darcy a Wickham! Úúúúžasný pan Collins. Snad jediná věc, která mi ze začátku moc neseděla, byla volba Elizabeth, protože Jennifer Ehle je hezká hodně specificky, taktéž i Jane, člověk je dostatečně ocení až po čase, což je možná škoda. Sakryš, teď hodně seriózně uvažuji o tom, že až splním svůj cíl vidět všechny způsoby natočení Pýchy a Předsudku, že na něj udělám recenzi. Nejen že by to stálo za to, ale nemusím ani příliš studovat, jelikož jsem tu knihu četla přinejmenším pětkrát a charaktery znám dokonale. Teď zrovna sleduji seriál z roku 1980 s Elizabeth a Davidem, který se mi zdá přinejmenším zajímavý, v některých ohledech trochu wtf, ale jinak poměrně ucházející, uvidíme, jak to herci zahrají, až půjde do tuhého. Cheche. Podle všeho existuje ještě jeden film z roku 1940, takže pokud ho seženu, bude seznam kompletní. Nepočítám divadelní hry, že ano.

No já vím, já vím, kdybych za něco stála, už bych dávno měla hotové porovnávání knihy a filmu Harry Potter, ale je fakt, že ten čas tomu teď věnovat prostě nemůžu. Není to věc, co bych jen tak napsala z hlavy, musím nejprve sepsat a všimnout si všech závažných rozdílů, což pro mě znamená hlavně znovu zkouknout druhý film, ještě štěstí, že knihy znám téměř nazpaměť.

Zanedbávám teď mnoho věcí, to je fakt, ale holt jednou končím bakaláře tak se s tím musím poprat. Jak jsem slíbila, těpnu/fláknu/ or just ordinary dám - sem některou z mých hotových ilustrací. Let me think, ou yes, myslím, že je čas na jednu ukázku z druhé knihy. Mám totiž ještě jednu ilustraci, ale tu nechci ještě ukazovat, poněvadž jsem ji svým vybarvením úplně zkazila a nepůsobí tak, jak jsem chtěla, což pro mě bylo velké zklamání (fňuk). Ale taky na ni přijde řada, božúžel.

So I present you - ok už toho nechám, to ten anglický dabing - obrázek, co jsem na devu pojmenovala Alone. Kdo četl druhou knihu Pírek, ví přesně o co go, zbytek má smůlu smůlovatou.

Je to převážně jeden z těch slabších počinů, jelikož a poněvadž jsem totálně zprasila její vlasy, ale na moje poměry pořád obstojné - pojem šudlanice obvykle značí, že obrázek za moc nestojí a že jsem ho kreslila max pár hodin. Proto mě asi tak štve fakt, že jsem se tak moc mydlila s tím druhým obrázkem a on nakonec dopadl tak katastrofálně.. méně je někdy více.

Gura-chan

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Která postava se vám zatím líbí nejvíc?

Bezejmenná
Red
Meric
Larren
Urun
Irim

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama