Až k hraně smrti

19. února 2016 v 14:08 | Gura-chan |  Obrázky
Tak nějak jsem přemýšlela, o čem bude příští článek, a měla jsem v průběhu času spoustu nápadů. Jenže nakonec jsem si řekla, že se o těchto věcech nebudu rozepisovat, protože by to bylo jen mé klasické brečení nad situací, které stejně nikoho nezajímá.

Takže se přesuneme k té produkčnější části. První ilustrace do třetí knihy Pírek (Pírka Čarodějů III. - Magie), kterou zrovna píšu, je úspěšně na světě, jak jste mohli vidět v minulém článku. Touto dobou už mám další dvě nakreslené, přičemž o jedné z nich uvažuju, že ji možná spíš hodím do druhé knihy, která trpí nedostatkem ilustrací. Ale možná je to zbytečné.


Přemýšlím, co mě dohnalo takto najednou obohacovat můj text o ilustrace, které nejsou úplné šudlanice, jako tomu bylo dosud (i když pořád jsou to šudlanice, jen o něco málo lepší). A nutně s tím musí souviset moje nedávná četba Abaratu. Konkrétně třetí knihy, Absolutní půlnoci.

Teď si udělám malou odbočku a zmíním se o téhle knize. Abarat je jedna z knih, která mě zásadně ovlivnila v dětství a doteď má pro mě nesmírné kouzlo. Na první a druhý díl jsem narazila v knihovně ještě jako capart a přečetla je úplně bez dechu. Pamatuji si, jak jsem byla asi týden úplně mimo a hrozně jsem chtěla vědět, jak to bude dál. Jenže. Třetí kniha Abaratu se pořád neobjevovala a já nakonec zjistila, že sice vyšla, ale pravděpodobnost, že bude i v ČR je velmi malá. Mohly za to hlavně autorovy ilustrace, které jsou vážené jako umění a je jich v knihách obrovské množství. Díky tomu se nemohla pořádně seřídit cena knihy, neboť díky ilustracím se vnesla málem až do nebe. V té době už jsem se vzdala toho, že ji někdy budu mít tu čest přečíst v češtině a hodlala jsem ji objednat alespoň v angličtině. Nějakou dobu jsem na to nemyslela a před asi rokem jsem na ni úplnou náhodou narazila v knihkupectví. Myslela jsem, že se radostí zblázním. Vypadala nádherně a já ji chtěla tak moc, jenže stála pět stovek a já na to v té době vážně neměla. A pak, jako by tomu chtěl osud, jsem v rámci chození po obchodech se svou máti v předvánočním chaosu, na ni narazila v LEVNÝCH KNIHÁCH! Chvíli jsem si myslela, že jde o vtip. Kniha ceněná kvůli ilustracím jako umění je v tomhle obchodě? Myslela jsem, že pravděpodobnost toho, že se to stane je někde v minusových hodnotách. Ale ona tam byla a stála jen dvě stovky! Máti jsem samozřejmě ihned zahrnula informacemi o tom, že na tuhle knihu čekám už takových sedm let určitě, a že ji prostě musím mít. Takže mi ji koupila. (Ne, že by měla na výběr.)


Jak už jsem zmiňovala, v knihách Abaratu je spousta ilustrací. Některé se tam i opakují (ty, co byly v předchozích dílech). A to mě tak nějak inspirovalo k tomu, abych se taky snažila knihy obohatit o ilustrace. Momentálně mám seznam věcí, které si přeji zvěčnit, většinou jsou to různé vyobrazení, které si třeba někdo ze čtenářů přál vidět. Obrázek paláce v hoře si třeba přála Míša, a jedna z momentálních čtenářek - Mizu-chan zase chtěla vidět obrázek Irima (konkrétně jeho oči) a taky chtěla mapu Království, nad kterou pořád uvažuji, ale stále nejsem rozhodnutá, zda ji nakreslím a zveřejním. Ono nejde o to, že by ta mapa už neexistovala, to samozřejmě ano, je to moje pomůcka pro uvědomění si různých vzdáleností, umístění měst, vesnic apod. Je to však aspekt, který se mění podle situace, kterou zrovna potřebuji, takže uvažuji, že jestli ji kdy nakreslím, bude to až po dokončení trilogie.

Dnes tedy zveřejním obrázek Irima. K tomu se asi nedá nic dodat - leda, že jsem si nějak oblíbila kreslit stejného člověka dvakrát na jednom obrázku (ale u Dívky to mělo jiný význam kruciš!), což mi připomíná, že by to šlo i u Reda. Moje postavy se holt rozvíjí, na konci třetí knihy budou vypadat taky jinak...

Obrázek je o Irimovi takže jsem ho nazvala - Až k hraně smrti (a to po velice dlouhém uvažování jak nejlíp a stučně vysvětlit Irimovu paličatost až za hrob (což by mimochodem byl taky dobrý název, no sakryš).


Přemýšlím o tom, že bych obrázky narvala do nějaké lehce prohlížitelné galerie aby se člověk nemusel proklikávat rubrikou obrázky... ale Galerie a blogu mi nevyhovuje jelikož je tam takový menší bordýlek... no uvidíme, jestli na něco přijdu.

Gura-chan

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Která postava se vám zatím líbí nejvíc?

Bezejmenná
Red
Meric
Larren
Urun
Irim

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama