Rozpolcená

30. ledna 2016 v 16:59 | Gura-chan |  Obrázky
Zdravím,
je to nějaká doba, co jsem naposledy přispívala. Docela dost se změnilo, pár věcí mě podrylo, pár utěšilo, takže rozdíl tak nějak odpovídá nule. Koho nezajímají žvásty, prosím přeskočte následující odstavec!


Nula tak nějak přesně odpovídá pocitu, který jsem měla téměř celý leden. Prošla jsem si i mínusovým obdobím, které mě nutilo dělat ten příšerný bezbarvý obličej jež moje máti tak nesnáší. Byl však pravdivý. Takhle jsem se cítila. Nedokázala jsem ho vymazat, kdykoli jsem pohlédla do zrdcadla byl tam. Když se netvářím nijak, jde ze mě strach. Můj přirozený obličej stále vypadá, že mám chuť někoho zabít. Kdysi mě někdo označil jako ledovou královnu. (Ale to jsem v koutku své prohnilé duše brala jako kompliment). Vnitřně jsem byla prázdnější než piksla od nutelly. Byla to hrůza. Teď už jsem z toho venku, smířila jsem se s tím. Tahle vnitřní hniloba sice zmizela ale nahradil je ten nepříjemný hlodavý červík, co vám připomíná, že už byste vážně měli začít makat na bakalářce!

Poslední dny - jelikož mám čas, vážení, ano zkoušky jsou všechny přinejmenším od poloviny ledna za mnou - jsem psala Pírka III. a musím říct, že to jde dost dobře. Nejeden odstavec se mi líbí, sice ten začátek není ještě úplně ok, ale přepsala jsem ho už čtyřikrát tak ho nechávám trochu vyhnít. (Co pořád mám s tou hnilobou?) Kapitoly mám nadepsané skoro až do konce, ale vím, že je stejně ještě budu přeřazovat a měnit, je to tak vždycky. Dělám to jen abych odhadla velikost knihy, jestli se do ní vše vejde, a s potěšením můžu říct, že mám dost velkou rezervu, takže se nemusím bát ani přes ten ucouraný začátek ani přes fakt, že zde hodlám napsat Darhirovu a Meivynovu minulost, což pobere nějaké ty kapitolky. Pak mě trochu trklo, že vlastně do třetí knihy nemám žádné ilustrace a tak jsem prostě popadla papír a nakreslila první věc/scénu, co mi padla na mysl.

Na obrázku je hlavní postava Pírek a její jméno je spoiler z první knihy, tudíž si ji buď přečtěte nebo máte smůlu.
Scéna se odehrává ve druhé kapitole, takže téměř na začátku. Tak trochu se tu prolíná realita s představou, a je to hodně obrazné, což já ráda, ovšem. Co bych poznamenala, je to snad historicky první ilustrace, kde jsem si dala na mé poměry práci s pozadím, a není zde nic obtáhnuté černým fixem, který jsem měla moc ráda, ale nakonec jsem se rozhodla nepoužít ani jej ani tužku - tou jsem pouze naznačila obrysy a později vygumovala. Výsledek je tedy kreslen pouze akvarelovými pastelkami a poté upraven v počítači aby vynikly barvy a atmosféra jelikož můj scener to vždycky přejede moc světle.

Pokud bych hledala název, bylo by to buď: Zu arima urata (což je pro vás momentálně nicneříkající), nebo Rozpolcená

Komentář: Nevím proč, ale hrozně se mi líbí to malé hejno ryb, jsou tak cute! Nejsem si jistá, jestli je nebo není dobře, že dívky nejsou úplně stejné. Protože by dávaly smysl drobné rozdíly, které tam jsou, zároveň si nejsou úplně nepodobné... asi je to ok, jenom plaším. Zeď bych udělala příště silnější, no co už... ale je to lepší než bych čekala, že bude.

Gura-chan

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Která postava se vám zatím líbí nejvíc?

Bezejmenná
Red
Meric
Larren
Urun
Irim

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama