Vykecávačka

15. října 2015 v 23:24 | Gura-chan |  O blogu
Zdravím v tuto pozdní hodinu,
jelikož nejsem schopna napsat článek v rozumnou dobu. Prostě to nejde, mozek mi začíná pracovat až v pozdních hodinách nemluvě o tom, že téměř celý den jsem strávila ve škole - yaay.


Není to však zvykem, to ne. První semestr třeťáku probíhá zatím velice zvolna, zvlášť když mám o polovinu předmětů méně než semestry předchozí, takže ve škole netrávím zas tolik času. Do toho však ještě pár dnů chodím do práce, což zvlášť teď plně doceňuji a jsem nesmírně vděčná - takže v zákonu schválnosti mě zítra vyhodí - protože už si dostatkem peněz opět splňuji sny o jakž takž soběstačnosti. Je fajn jít do obchodu a doopravdy si tam něco koupit, když se vám něco líbí. Možná vám to přijde vtipné, ale pro mě to nebylo nikdy pravidlem. Permanentně jsem neměla peníze. Představa, že utratím pětistovku za kalhoty nebo sako, byla nemyslitelná, jelikož bych se tím připravila o celý měsíční příjem. Abych měla boty nebo kabát, musela jsem nutně za rodičema, což když jste vlastně dospělí, je hodně na pendrek. Neustále jsem si musela hlídat kolik vlastně mám a musela odmítat srazy na pizzu nebo do restaurace s kamarády, protože bych si mohla dát tak max dvě kofoly.

Momentálně si šetřím - no nebo se snažím šetřit - na nový notebook, poněvadž s tím starým už je to docela risk ho vůbec zapnout (ale je opravdový zázrak, že jsem si před těmi cca 5-ti lety, kdy jsem ho pořídila a věděla jsem úplné kulové o noteboocích, dokázala koupit takový, co i na dnešní dobu má dost slušné komponenty, jediná vada je, že už je holt starý a odchází mu grafika.

Upřímně jsem se podivila, když jsem zjistila, že některé z nových notebooků běžně prodávaných na netu mají horší komponenty než můj 5 let starý noťas... sice o tom nic nevím, ale jako noob si můžu dovolit návrh rozuzlení této záhady - dřív se prostě dělaly kvalitnější počítače. Anebo je můj otec, který ho objednával skrytý počítačový génius - což je vyvratitelné téměř ihned, poněvadž stále ještě nechápe princip copy paste.
Nejspíš jen díky tomu, že je můj noťas kvalitka, pořád ještě slušně běží a rozjíždí i lepší hry, ovšem grafika to prostě nezvládá a přehřívá se na neúnosnou mez. Dokonce už mi ta teplota i zničila baterii - teď mi systém píše, že bych měla uvažovat o její výměně - no jo na to taky dojde.
Takže v podstatě na svého miláčka nadávám a miluji ho zároveň.

Co se týče školy, snažím se smrdět nad bakalářkou, ale jde to tak pomalu, že je to pro mě hrozně demotivující - což vzhledem k tomu, že už jsem napsala dvě novely a pár povídek fakt divné. Jenže s knihama je to jiné, těm čas dopřávám, kděžto tahle práce spěchá, své příběhy miluju ale bc práce mě děsí a nutí přemýšlet o tom, že vlastně vůbec nevím o čem to píšu, že jsem noob a nicka a že mě oponent pan děkan roznese na kopytech.
ughbguhhuguhu....

Pátou třídu Japonštiny nám zrušili, jelikož fakulta neměla finance, ale my ji úspěšně rektli a postavili se systému - teď máme Japonštinu po domluvě, je nás pět a je nám skvěle. Není nad malé studijní skupinky a zaměřování se na konverzaci! Takhle to má vypadat a ne hustit nesmyslně gramatiku, bez bližšího seznámení!

Dnes jsem si došla pro osvědčení, že jsem absolvovala modul z celoživotního vzdělávání z Japonské kultury a jazyka, takže počítám, že si ho vyvěsím nad postel a budu na něj až do smrti ukazovat, plácat se po rameni, sdělovat světu že je fascinující a smrdět samochválou na hony daleko.
Kousek mě je holt kariérista, co sbírá certifikáty do rámu... i když si uvědomuje jak je to k smíchu.

Tohle je jedna z těch slavných chvil před bouří. Za malou chvíli všechno začne, shon nad ukončováním školy jedné a shon nad hlášením se na školu další. Ano, jsem blázen a jdu zkusit navazující studium - asi jsem masochysta, co si ve skutečnosti užívá své utrpení. Myslím na milion věcí a ještě víc mě štve, že těch milion věcí, co se musí udělat, se neudělá jen tak, takže na ně budu muset myslet nejmíň půl roku... chjo.

Teď, když je vykecáno, můžu se věnovat zveřejnění své tvorby do Literárního klubu v příštím článku, jelikož by tyhle kydy byly v něm a to by nebylo úplně vhodné.

Vykecávačský mód ukončen.
Beep.
Gura-chan is disconected.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama