Září 2015

O inspiraci a sólo cestě

9. září 2015 v 10:17 | Gura-chan |  Sběrna úvah
Zdravím zbloudilé duše,
Dřív než začnu se svými obvyklými plky, dovolte mi sdělit vám jednu radu - nikdy nevěřte tomu, jak vyznívají nadpisy článků. Je to totiž zavádějící a v konečném důsledku vás to zklame.
I když stále ještě můžu být ráda, že jsem si nikdy neosvojila ten zaprodaný způsob úvodu u článku, už jen proto jak nesmírně mě štve. Určitě to všichni znáte - titulek slibuje prozrazení věci, která je pro vás důležitá a přejete si ji vědět. Bohužel však musíte vždycky přetrpět úvod. Bláboly blábolů, co vám blahosklonně oznamují, co si pravděpodobně přejete dozvědět se, vaše důvody, proč se to nejspíš chcete dozvědět a ujištění, že v tomto článku se to stoprocentně dozvíte… Ughhhh, you don't say?! Mám s nimi tak bohaté zkušenosti, že už naprostou většinu času poznám, odkdy již začíná text s informací, co hledám a ten - často tak nemožně natáhnutý odstavec - jednoduše přeskočím.
Nemůžu se zbavit pocitu, že se jedná o jakousi šablonu, kterou žurnalisté prostě musí použít, osobně však nechápu, proč ze čtenáře musí udělat totálního retarda na více řádků než je nezbytně nutné.
Uf. To by bylo, teď se můžeme přesunout k hlavním plkům.