Červen 2015

Japonština polopatě 7. díl

12. června 2015 v 12:41 | Gura-chan |  Japonština polopatě
Tak mě tak napadlo, když už úspěšně ignoruji jakoukoli logickou nebo učební návaznost těchto lekcí a dělám si tak trochu, co chci, můžu v tom vesele pokračovat.
Už jsem to sice podotkla několikrát, ale není na škodu občas to připomenout - tyhle lekce jsou pro lidi, kteří chtějí pochopit určité gramatické věci, které jim nejsou jasné, nebo alespoň lidem, kteří už něco málo o Japonštině pochytili.
Dnes bych chtěla vysvětlit další z časů, který je spojen s takzvanými přechodníky. To je věc, se kterou se v Japonštině setkáte neustále, proto je pokrok se přechodníky naučit. Mě osobně třeba zajímaly úplně nejvíc a chodila jsem na lekce Japonštiny, abych je pořádně pochopila. Vždycky mě mátlo jejich použití ve větách - jsem člověk, co hodně naslouchá, když sleduje nějaké anime - a to, že jim nerozumím, mě celkem štvalo.
Pokud je tu někdo na stejné vlně jako já, jistě tuhle lekci uvítá (budu doufat, že z toho zase nebude román, ale je fakt, že na vysvětlování je toho dost).
Tak tedy vzhůru do toho!

Peklo mnoha podob

5. června 2015 v 20:13 | Gura-chan |  Obrázky
Zdravím,
upřímně vyjevím, že jsem jaksi neměla odvahu napsat článek dřív, než doopravdy začnu dělat na třetí knize. Vzhledem k tomu, jak to se mnou vypadá, když začne zkouškové, nelze se ničemu divit.
Téměř celý květen jsem se týden co týden vláčela po exkurzích (ať už v ČR nebo na Slovensku) a zkoušky jako takové přicházejí až teď v červnu. Ještě štěstí, že jich tenhle semestr - oproti minulému - mám jen tři, což je opravdu k smíchu. Tím spíš mám však pocit, že to nedám, zvlášť když test z jedné z nich připomínal průchod Danteho peklem.
Pokud vše půjde hladce (což nikdy nejde), mělo by mi zkouškové skončit někdy 15. června, takže bych měla hezký půl měsíc k letním prázdninám a to se sakra hodí.