Projekt knihovnička…

10. ledna 2015 v 22:45 | Gura-chan |  O blogu
… a obvyklé úpění nad zkouškovým

Zdravím všechny náhodné zbloudilce,
(bez obvyklého přivítání to prostě není ono), mám pro vás čerstvé novinky ze zpravodajství ale i některé, co už by nikdo za novinky nepovažoval, jak staré informace obsahují.


Nejprve o projektu, žblepty si nechám až na později.
Projekt knihovnička může mít lehce zavádějící název. Ne, nejedná se o žádnou ukázku mých přečtených knih ani doporučených ani nic takového. Na mém blogu se naprostá většina věcí točí kolem mě a tak tomu bude i nadále. Selfish blog style.

V podstatě se jedná o to, že se mi nikdy nelíbil přístup blogu k mým spisovaným výtvorům - omezení článku počtem znaků, které vyskakovalo, i když počet nikdy nebyl překročen, což mě nutilo kouskovat kapitoly na malé odkrojky, šišaté až hanba. Ignorování jakéhokoli formátování, ignorování uvozovek, ignorování všeho. Že se mi tenhle přístup nelíbí, není žádná novinka, určitě jsem o tom psala v nejednom článku.

Jenže ačkoliv se to nezdá, mojí snahou od začátku bylo, aby tato stránka byla hlavně stránkou s mými příběhy. Z důvodu, že jsem zaseklá ve vzdělávacím systému jež mi bere veškerý volný čas, se má produkce značně zpomalila, takže tato stránka už tento dojem nebudí. Přetransformovala se v jakýs takýs blog, kde lamentuji nad životem nebo píšu o čemkoliv, co mě napadne. Dojmy z určitých věcí neodsuzuji ani zdaleka, jen těch lamentací by mohlo být trochu méně.
Zkrátka a dobře, blog nikdy nevyhovoval mé představě stránky s mými příběhy. Jelikož však nejsem nijak dobrá ve vytváření stránek přesně podle mých představ, musím ze svých nároků poněkud slevit, ale stejně je to pořád lepší než zde.

Před několika dny - už to možná bude i týden, ten čas tak letí - jsem se nadchla pro svou představu ideální stránky… a začala na ni dělat.
Zjistila jsem sice, že v mnohém se jiná doména neliší od blogu, přece jen však nabízí jakési oproštění od všech rušivých elementů, rychlé snadné orientace, jednoduchosti a opravdu se přiblížila mé ideální představě, což je její největší plus.
Tuto stránku jsem pojmenovala Knihovničkou příběhů a spojila vztahem sesterským s mým blogem.

Měla by totiž představovat jakousi virtuální knihovničku, kde skutečně stačí "šáhnout" do police a vybrat si z různých příběhů. Momentálně zde samozřejmě moc příběhů není, ale mám v plánu ji pořádně rozšířit, už teď mám rozepsáno spoustu dalších věcí, které bych zde vážně ráda viděla zařazené.

Zároveň s tímto oznamuji, že druhou knihu Pírek vůbec nebudu uploadovat na blog - nemělo by to cenu, bohatě bude stačit v knihovničce. Právě teď je tam přidaná první kapitola - celá, ne jen část, co je zde. S přinejmenším polovinou knihy jsem si už docela jistá, takže by po posledních úpravách mohla přibýt taktéž. Nejvíc změn čeká poslední kapitolu, jelikož jí uškodilo, že byla tak narychlo splácaná.

Doufám tedy, že se vám projektová stránka bude líbit stejně jako mě a že vám poskytne nerušený požitek ze čtení, jaký jsem chtěla zajistit.K projektu mě také trochu šouplo zjištění, jak dlouho mi doopravdy trvalo splácat druhou knihu - dva roky a půl - věřte tomu nebo ne. Byla jsem přesvědčena, že to bylo maximálně rok a půl, a když se mi vyjevila pravda málem jsem zkameněla hrůzou. Počítala jsem znovu a znovu a nemohla tomu uvěřit. To mě přivedlo na myšlenku jak moc mi výška vzala a jak to bude s takovou pokračovat. Opravdu jsem zažila zklamání a pocit hanby nad tím, jak dlouho jsem nechala některé možné příznivce příběhu čekat. Opravdu se tímto omlouvám.
V tuto chvíli je mi už dost jasné, kde byl kámen úrazu - v době, kdy jsem psala druhou knihu jsem neměla vymyšleno dost věcí, což mě zpětně zpomalovalo, největší problém pro mě byly koncové události. V průběhu jsem několikrát přestala psát a místo toho psala minimálně další tři příběhy - M., V., A. + některé napsala - Kocour, Na cestě apod. Do toho přidejte výšku a zkouškové každý půlrok, přičemž zbytek semestru sotva stíháte a problém je na světě.
Nechci se ale nijak omlouvat, dva roky a půl to už jsou skoro tři a takové číslo mě věru děsí. Věřte mi, že třetí knihu opravdu nechci psát tak dlouho.

Momentálně trpím zkouškovým, které si se mnou dělá, co chce, termíny mi nevycházejí, problémy se hromadí a navíc, jsem ve skluzu s učením. Co je nejhorší je moje nevalná chuť vůbec s něčím začít.
Opravdu se mi však ulevilo, že jsem zkraje ledna udělala předmět, který mě děsil ve snech celý minulý rok - jelikož jsem ho opakovala, musela jsem ho dát, jinak by mě vyhodili. Celý leden a dokonce i únor se budu jen šprtat a šprtat… holt klasické zkouškové, co dodat. Maturita hadr.

Držím malce všem, co procházejí stejným peklem.
Pro kikoty - malec je termín, jež zahrnuje jak palec, tak malíček: přidat do databáze.

Gura-chan

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co vy a druhá kniha Pírek Čarodějů?

Těším se na ni.
Neznám.
Teprve čtu první knihu.

Komentáře

1 Elis Elis | Web | 14. ledna 2015 v 7:18 | Reagovat

To je dobrý, řešila jsem taky problém, s délkou článků, kouskovat příběh mě vadilo, protože správně napsaný konec kapitoly je velmi důležitý, ale už jsem se přizpůsobila a délku mám v oku a navíc jsem zjistila, že panuje všeobecná nechuť číst dlouhé příběhy...

2 Gura-chan Gura-chan | 14. ledna 2015 v 10:31 | Reagovat

[1]: To je taky fakt, ale mě se kouskování prostě nelíbí, hlavně z estetického a funkčního důvodu. Je to především o lenosti čtenářů, jinak je většina lidí schopná přečíst si celou kapitolu úplně normálně. Já osobně v tom problém nevidím. Kapitoly zas tak dlouhé nejsou a když si vezmu reálný příklad: povídku Harry Potter a Pán smrti, což je celkem slavná fanfikce, má, myslím, přes 100 kapitol, dlouhých kapitol, a lidi ji čtou. Když jde o zábavu, měla by jít nějaká délka textu stranou. Toť můj názor. Děkuji za komentář. :)

3 miss-pisalkova miss-pisalkova | Web | 28. prosince 2016 v 13:38 | Reagovat

Dva roky? Obdiv! Já buď povídky nedokončím, anebo je píšu hrooooozně dlouho. (Apašnie - nedopsáno, psáno asi tři roky...) Takže tě VÁŽNĚ OBDIVUJU. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama