Příběhy všech pisálků, spojte se!

6. prosince 2014 v 12:00 | Gura-chan
Zdravím,
Doufám, že mi prominete tenhle víceméně reklamní a informativní článek. Nikdo však nemůže říct, že by byl nepřínosný. Na blogu je, jak sami všichni dobře víme, až neuvěřitelná spousta pisálků. Někteří píšou jen tak, někteří mají ambice, ale chybí jim zkušenosti, někteří už dokonce vydali pár knih… ale informovanost o jednotlivých příbězích je pramalá. Případní čtenáři jsou nucení zuřivě klikat na propagační ikonku blogu, která spojuje stejně zaměřené blogy, samozřejmě v případě, že zde ikonka vůbec je. Ostatní možná jen namátkou hledají, jiní házejí do vyhledávače různá hesla… ale faktem zůstává, že hledání něčeho, co by nás zaujalo, je časově náročné, a mnohdy neplodné.


Já osobně jsem na spoustě blogů narazila. Hledala jsem něco ke čtení, něco nápaditého, zajímavého, s osobitým stylem (chyby neřeším, pokud mi nijak nevadí ve čtení, sama jich také nadělám dost a dost), ale většinou narážím na stále to samé pořád dokola a dokola. To mě nebaví, nemám ráda příběhy jako přes kopírák. Někteří to můžou mít přesně naopak. Hledají nějakou romantiku k přečtení, zajímá je určitá tématika, která je hodně v kurzu a tak mají při každém hledání jistotu, že alespoň na něco narazí.

Jeden blog jehož autorkou je Vera, se právě v tuto chvíli zabývá začleňováním příběhů do jediného, přehledného a upraveného katalogu, který navíc i vysoce zajímavý tím, že je interaktivní (sami si otáčíte stránky, co šustí apod.). Na každé dvoustránce je předvedeno jedno dílo. Nalevo je obálka, o jejíž vyrobení je možno i požádat, nebo se posílá vlastní. Vpravo se nachází název díla, žánry, autor, anotace - neboli představení příběhu, a pak to nejdůležitější - odkaz na stránku, která patří autorovi, a na které je možné příběh nalézt a přečíst si jej.

Osobně si myslím, že je to pěkný nápad, možná trochu nepraktický v případě, že autor dané stránky zruší, ale v zásadě to může spoustě z nás pomoc nalézt něco, co nás zaujme, a o čem jsme například vůbec nevěděli. Sama jsem zde nalezla několik velice slibných příběhů, na které se určitě podívám, a samozřejmě jsem se také zapojila. Momentálně už je v katalogu zaevidována první kniha Pírek Čarodějů a mám v plánu připojit tam i mé další díla jako Měsíční kocour či druhá kniha Pírek, až bude dokončená.

Pokud jste sami pisálci a máte na kontě už nějaký ten delší příběh, byla by škoda ho nepropagovat a nedat blogovému světu vědět, že je na vaší stránce k přečtení. Může vám to pomoct získat čtenáře, nebo i případné kritiky. Jak už jsem napsala výše, katalog není nijak limitován, pokud si přejete zapsat všech svých deset knih, žádný problém.

Momentálně je v katalogu zatím jen pár prvních odvážlivců, proto je třeba, aby se povědomí o tomto projektu dostalo do širších kruhů blogového světa. Dělám to samozřejmě jak kvůli propagaci sama sebe, tak kvůli tomu, že je to opravdu dobrý nápad a musím uznat, že grafická úprava hlavně textové části se opravdu povedla, vše je přehledné a jasné.


Připojte se tedy a propagujte!

Zde je odkaz přímo na aktuální katalog: KATALOG

Gura-chan

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lyra Lyra | E-mail | Web | 12. prosince 2014 v 14:37 | Reagovat

To zní jako dobrý nápad, stránku si určitě prohlédnu a odkaz na tento článek dám s tvým dovolením do výběru nejzajímavějších článků za prosinec, aby se o tomto projektu dozvědělo pokud možno co nejvíc lidí. :-)

2 Gura-chan Gura-chan | 12. prosince 2014 v 18:45 | Reagovat

[1]: Jistě, budu jen ráda. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama