Literární deníček (14.11. - 30.12.) osmé číslo: Finished

30. prosince 2014 v 22:08 | Gura-chan |  O blogu
No toto trvalo, podotkne každý, kdo ví, jak zatraceně dlouho mi trvalo sesmolit první knihu a na druhou už mnozí ani nečekali. Ta se sunula jak šnek v posledním tažení - jak by řekla Miren, postava z Pírek. Ale nakonec se dosunula, věřte tomu nebo ne.


Dnes ve 20:26, neboť já se vždycky dívám na čas, když vydatluji poslední slovo, dne 30. 12. 2014, aneb ano, taktak jsem to stihla ještě v tomto roce, velebte mě a chvalte.

Zase se mi potvrdilo pravidlo, jak to jde snadno, když to člověka chytne. Poslední dny jsem prostě neměla náladu, a tak jsem napsala pár vět a šla prokrastinovat. Proto jsem si ani nepsala do Literárního debilníčku, protože by to nemělo cenu, tak málo jsem toho denně napsala. Neuvěřili byste, jak jsem si rvala vlasy, že mi v kapitole stále ještě zbývá alespoň ještě sedm stran, abych splnila svoji normu na kapitoly - snažím se, aby každá byla cca stejně dlouhá, a mám zásadu nepřekračovat číslo 20, takže moje nejdelší kapitola má 19 stran nejkratší 13 stran. Dvanáct by ještě šlo, ale jedenáct už neakceptuji jako kapitolu. Nevím, zda to tak dělají i ostatní, ale mě třeba přijde divné, aby měla jedna kapitola deset stran a druhá třicet. Snažím se toho vyvarovat, a proto si vždycky hlídám počet stran na kapitolu. Samozřejmě se to nedá, aby člověk datloval kapitoly přesně stejné dlouhé, to je zase druhý extrém. Já si prostor dávám, jen nechci, abych zašla moc daleko.

U poslední kapitoly kdy jsem jednou za tři dny usmolila tři věty, jsem si opravdu myslela, že kapitola nebude mít víc stran jak patnáct, protože se mi zaboha nechtělo psát.
Dnes jsem ovšem chytla slinu, a jakmile chytnu slinu, už se nezastavím. Dopsala jsem poslední slovo, zkontrolovala čas, napsala na zeď vítězný status a s klidem v duši jala spočítat si stránky. Prostě jsem nevěřila, že by jich bylo nějak zvlášť moc.
A potom, jsem zůstala u čísla 21 a čelo mi bouchlo o stůl.
"Jak se to mohlo stát?!" soptila jsem vzteky.
No uvidíme, třeba později vyškrtnu nějaké slabomyslnější odstavce a nakonec kapitolu zkopu do přiměřené velikosti. Anebo tak prostě zůstane a vy se s tím budete muset smířit. Je to jen dvě strany nad limit, z toho by nikdo tragédii nenapsal.

Kniha má tedy 376 stran včetně obsahu, 23. Kapitol což je o tři víc než měla první kniha. Znaky ani slova tu sem psát nebudu poněvadž se to stejně ještě změní po úpravách, které si nechám asi až po zkouškovém, abych si pak při čtení patřičně prorazila hlavu facepalmem a smazala všechny ty hovězinky, co jsem kdy donutila mé prsty vydatlovat.

I když bych se, stále ještě se slinou, nejradši pustila do třetí knihy, nevím nevím, zda bych neměla začít až na nový rok. Jenže problém je ten, že na nový rok nebude čas. Nebo spíš bude, ale na učení.
No ono se uvidí, však minulé zkouškové jsem shlédla všechny řady Hry o trůny a taky mi to nedělalo zvlášť problém. (I když zase jsem neměla 11 předmětů na dodělání…)

Zde je: Poslední číslo Literárního deníčku, které se vztahuje na druhou knihu Pírek.

Literární deníček za období 12. 11. - 30. 12. 2014

12. 11. 2014
Celkem: 12 769 znaků bez mezer (15 285), 14

17. 11. 2014
Celkem: 1 395 znaků bez mezer (1 687), 2

23. 11. 2014
Celkem: 8 669 znaků bez mezer (10 331), 11

24. 11. 2014
Celkem: 2 598 znaků bez mezer (3 127), 3

14. 12. 2014
Celkem: 2 029 znaků bez mezer (2 431), 3

Mezitím kolem: 11 000 znaků bez mezer ( zápočťák a Vánoce )

30.12.2014 - 20:26

Celkem: 11 730 znaků bez mezer (14 090), 12

Přejte tomu malému, i když dost objemnému capartovi jen to nejlepší. Budu se ho snažit ještě trošku vypiplat než uzří světlo (ne, na konci tunelu ne!) světa. Pro mě je to takové před-silvestrovské překvapení, jsem ráda, že navzdory prokrastinaci nad hraním Ocarina of Time, Farmy a podobných zvěrstev jsem si našla čas na dokončení knihy, protože už to vážně potřebovala jako sůl. Plácám se po rameni a dělám, jako kdyby tou samochválou smrděl někdo jiný. Jen chci říct, že pro mě, lenivého Vodnáře, je něco jako zázrak, když se mi povede něco dokončit.
Takže velebte Saladina!
(Kdo pochopil má u mě plus)

Silvestra moc neslavím, protože je to slavení starého roku a to já nikdy neměla v lásce, zvlášť pokud jsem v tom roce prošla očistcem, ale tak, když už teda nedáte, alespoň na Nový rok vám přeju radím - nedělejte si předsevzetí, prostě se vrhněte na to, co chcete dělat a dělejte to.

Gura-chan

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co vy a druhá kniha Pírek Čarodějů?

Těším se na ni.
Neznám.
Teprve čtu první knihu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama