Pírka Čarodějů II. - 1. kapitola/ 3.část

24. července 2014 v 20:30 | Gura-chan
Poslední část první kapitoly."Je to horší než jsem si myslel," hlesl Red, jen co vystoupali z propasti. Okamžitě do nich udeřil silný studený vítr, který jim skoro vyrazil dech.

Na vrcholu hory bylo tolik sněhu, že se v něm brodili po pás. Izen však brzy našla trochu nižší cestičku se známkami stop, kterou nejspíš ostatní čarodějové doteď používali. Obrátila se a zamávala na společníky, aby šli k ní.
Irim si zabalil polovinu obličeje do šály, ale Izen si přesto všimla, že nemá zrovna dobrou náladu. Red se to ani nepokoušel skrývat. Čarodějka se na oba trochu provinile podívala.
"Alespoň, že nesněží."

"Nezakřikni to, prosím tě," ozval se Red a vydal se po ušlapaném sněhu jako první. Izen se zařadila za Irima a všichni tři postupně prolezli křoví, které spojovalo lesní pěšinu s vrcholem hory.
Jen co se však pustili ze svahu, Redovi podjela noha a on s výkřikem chmátnul po nejbližší opoře. Bohužel pro Irima byla ta opora zrovna jeho kabát. Netrvalo dlouho a i on ztratil rovnováhu.

Izen jen překvapeně zírala, jak se oba s výkřiky kutálejí ze svahu v oblaku prašného sněhu. Zanedlouho zmizeli mezi stromy. Jindy by z této situace nejspíš dostala záchvat smíchu, ale teď měla na paměti Redovu pesimistickou předpověď smrti.
"Hej, jste v pořádku?" zavolala na ně a jala se opatrně sestupovat ze svahu. Nejspíš však uklouzla na úplně stejném místě jako Red. Vyjekla a než se nadála, válela sudy směrem, kde předtím zmizeli ti dva.

Snažila se čehokoliv zachytit, ale v její cestě nebylo nic až na nekonečné kupy sněhu. Měla ho v očích v puse, štípal ji na dlaních a ledový vítr jí snad udělal z hlavy rampouch. Neustále se kutálela neschopna zastavit.
Poté do něčeho narazila. Ozvalo se podrážděné: "Au!" a z kupy sněhu na ni dotčeně zíral Irimův zčervenalý obličej.
"Kde je Red?" zeptala se, zatímco se pokoušela vstát.
"Někde přede mnou. Ta kupa sněhu spadla ze stromu, do kterého jsme narazili. Doufám, že je ještě naživu."
"Za všechno může prcek!" ozvalo se tlumeně a ze sněhu se vyhrabal potlučený Red. "Prý: Hlavně dej pozor, abys neupad… Přivolala to! Určitě to přivolala!"
Izen se rozesmála a pomohla mu vstát.

"Omlouvám se, že jsem vás přinutila jít se mnou," řekla provinile.
"Kdybys nás nepřinutila ty, udělal by to někdo jiný," mávl rukou Irim a poté se překvapeně zahleděl nahoru. "Vypadá to, že jsme urazili tak polovinu cesty."
"Zajímavý způsob jak sejít horu," podotkl sarkasticky Red.
"Kéž bychom měli sáňky!" zatoužila najednou Izen až na ni ti dva pohlédli. "To bychom byli dole raz dva. A navíc by to bylo i dobré místo kam uložit zásoby."
"To s těmi zásobami není špatný nápad. Třeba má nějaké Meric," zauvažoval Red, zatímco si oprašoval sníh ze svého kabátu.


"Tak Darhir se nachladil, říkáte?" zachechtal se Meric a přihodil do pytle další potraviny. Poté se obrátil a začal hledat požadované léčivo v kuchyňské skřínce s hrnci a mísami.
"Jo, a taky potřebuji nějaké sušenky," hlásila dál Izen.

Všichni tři seděli nad čajem u stolu v kuchyni a nakláněli se k sálající peci snažíce se alespoň trochu zahřát.
"Hm, můžu ti dát maximálně dva balíčky, Frída se trochu opozdila s dodávkou," pronesl doktor nesmlouvavě.
"Cože? Jenom dva?" protáhla Izen, ale zachytila Redův otrávený pohled. "No dobře," svolila nakonec.
"Tak jo. Bude to všechno?" zeptal se Meric a svázal poslední pytel.
"Ten tabák tam je?" ozval se Irim upjatě.
"Myslíš, že toužím po tom, aby si mě ten knihomol usmažil s cibulí? Samozřejmě, že tam je," zachechtal se Meric a nevšímal si, jak čaroděj protočil oči.
"Teď už jen nachystat sáňky…" zamumlal si pro sebe.
"To se ani nezeptáš, co je nového?" zeptala se ho Izen překvapeně.
"No pokud máš nějaké novinky…"

Čarodějka chvíli uvažovala, ale nakonec si jen sklesle povzdychla.
"Vlastně téměř nic. Díky Larrenovi ještě pořád vězím až po uši v rukopisech."
Meric se pousmál a posunul si brýle na nose.
"Nejspíš jen čeká, až se vybarvíš…"
Izen se zaujatě napřímila.
"Co tím myslíš?"
"No učila ses přece o třech druzích magie, ne? Základní magii ses už naučila s pomocí athame. Teď jen musíme zjistit, jestli máš nějaký potenciál ohledně těch ostatních. Kdybys měla magii schopností, poznali bychom to už dávno, takže zbývá Magie živlu."

Izen si při jeho proslovu vzpomněla, že o něčem podobném mluvil Larren, když se vrátila ze své výpravy. Jakmile však zjistil, že absolutně nechápe, o čem to mluví, otráveně ji zaúkoloval čtením rukopisů.
"No dobře, ale proč mě pro změnu nenaučí nějaké praktické věci?"
Meric se pochybovačně ušklíbl.
"Popravdě, pokud se ty sama neprojevíš, není toho moc, co by tě mohl učit. Člověk musí sám poznat, zda tíhne k nějakému živlu, ne?"
Izen se na chvíli zamyslela. Tíhne snad k nějakému živlu? Měla ráda teplo ohně, ale představa, že by ho dokázala ovládat, ji připadala trochu nepravděpodobná. K zemi nijak zvlášť netíhla ba ani k vodě, či k větru.
Vzhlédla a spatřila jak na ni ti tři hledí.
"Co je?" zvolala podrážděně.
"Já myslím, že je to docela jasné Izen," řekl Meric. "Tvoje pírko je modré a vím, že když ses učila s athame, měla si nejraději ledovou."
"A co ta věc s Larrií? Myslím, že je docela možné, že jsi pád do ní přežila díky své magii," přidal se Irim.
Izenaren je nejistě pozorovala. Vlastně měli pravdu. Vždycky měla raději ledovou dýku, aniž by věděla proč. Na druhou stranu si byla jistá, že vodu ovládat neumí. Neměla k ní nějaký vřelý vztah, vlastně poté co spadla do Larrie se tekoucí vody docela obávala.

"Chápu, že vám to tak připadá a v něčem máte pravdu, ale já celkem pochybuji, že bych ji dokázala ovládat."
"To nemůžeš vědět, dokud se v tom neprocvičíš," namítl Meric okamžitě, ale povšiml si jejího chmurného výrazu. Povzdechl si a začal si čistit skla brýlí. Po nějaké chvíli se ale usmál a znovu si je nasadil.
"Tak jo, mám nápad!" zvolal vesele, až na něj všichni překvapeně upřeli oči. Meric se zachechtal a zvedl ukazováček. "Budete si ale muset počkat alespoň do jara, pochybuji, že vás teď Darhir pustí."
"Pustí?" optal se Irim a zvedl jedno obočí.
"Kam? Kam?" zvolala nadšeně Izen.
"Nemám z toho dobrý pocit," zamumlal Red pesimisticky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama