Červen 2014

Japonština polopatě - 6. díl

30. června 2014 v 22:14 | Gura-chan |  Japonština polopatě
Zdravím,
Uběhl nějaký čas od posledního dílu, jednak kvůli škole ale také kvůli absenci nějakého rozumného obsahu šestého dílu. Před nedávnem jsem si uvědomila, že jsem pozapomněla některé věci vysvětlit, no a upřímně, je toho ještě moc a moc, co v lekcích zatím nebylo řečeno.
Dnes si tedy vysvětlíme další použití některých partikulí z minulých dílů (KARA, NI). A povíme si dalších pár frází a způsobů jak o sobě říct něco víc, např. při představování. (Nebo rovnou všechny, když už u toho budeme.) Také se koukneme na fráze při nakupování, a možná si vysvětlíme pár všeobecně používaných zájmen při tvoření otázek.
Dáme se tedy do toho?

Přežitky z dětství a co dětství vzalo úplně

6. června 2014 v 20:20 | Gura-chan |  Sběrna úvah
Zdravím mé bloudící duše,
Musím se přiznat, zasedla jsem na trůn, že něco sesmolím, už nesčetněkrát, ale vždy mě od toho cosi odradilo. Ať už nepřítomnost jakéhokoli alespoň zdánlivého tématu, tak vlastní lenost a pocit, že se připravuji o čas k učení.
Dnes je na mém trůně velice pohodlně, ačkoliv mám už jen tři dny na to, naučit se látku na zkoušku, lidově na to dlabu (jak říkám, stres mi svědčí, podávám lepší výkony) a jsem tu, abych konečně oprášila pavučiny z blogu.