Duben 2014

Panika ohledně vlastní hlouposti

15. dubna 2014 v 18:52 | Gura-chan |  Sběrna úvah
Zdravím,
Poslední dobou (když mi prominete ten výraz) "depkařím" nad věcí, kterou nejsem a nikdy nebudu schopná napravit. Možná v určité míře ano, ale s tím, v čem všem jsem levá, to půjde hodně, HODNĚ pomalu.
Dochází to tak daleko, že mám chuť se nahlas vztekat, kopat kolem sebe, jako v pubertálním záchvatu.
Abych vám vysvětlila, oč jde: Je mi dvacet (stále ještě bez protézy) jsem na vysoké a z prvního semestru mám průměr 1,0. To všechno zní moc hezky, když si to přečtete, ale pravda je úplně jiná. Neváhám se to přiznat, v některých věcech jsem tak neskutečně pitomá, že by někteří jistě zarytě tvrdili, že jsem kříženec trolla s opicí.

Japonština polopatě 5. díl

11. dubna 2014 v 20:14 | Gura-chan |  Japonština polopatě
Zdravím vespolek,
tak jsem udělala pár úkolů a ulevila svědomí, jelikož právě to mi v poslední době bere spánek téměř neustále. Přidejte k tomu fakt, že více než polovina rodiny chrápe a důvod, proč mám mizernou náladu, vám bude hned o něco jasnější.
Některé věci už odkládám alespoň měsíc určitě, ale neustále se objevují nové, takže už prostě nevím kam dřív skočit.
Každopádně, ani dnes tu nejsem od toho, abych vás otravovala otřepanými žvásty.

V minulém díle jsme se koukli na zub času a dnes bych vám měla vysvětlit opět několik podstatných věcí. Božúžel pro mě i pro vás stále ještě neznám většinu časů, což mi někdy dokáže pořádně nahodit enrage. Takže si budeme muset vystačit s těmi úplně základními. Do toho vysvětlím přídavná jména a možná zbude trochu místa na druhy sloves.

Literární deníček (11.3. - 6.4.) páté číslo

7. dubna 2014 v 21:17 | Gura-chan |  O blogu
Zdravím,
Dnes vychází včera dokončené již páté číslo mého Literárního deníčku.
Zápisy jsou opět sedmidenní, musím ale božúžel uznat, že jsem toho za těch sedm dní moc nestihla. Pořádně jsem se rozjela až teprve včera, dneska chci taky něco "spísnout", doufám, že na to bude čas. Přece jen jsem se dnes vrátila domů až kolem šesté a ty dvě hodiny utekly ani nevím jak. V troubě se peče jablková buchta, abych ráno hlady nepadla a měla i co na svačinu, protože tam zase budu většinu dne... ale ve středu mám volno takže se to trochu vyrovná.

Nejsem tu ale dnes od toho, abych do vás hustila kecy z první ruky, jsem tu kvůli pátému číslu Literárního debilníčku.

Dortová challenge

4. dubna 2014 v 20:50 | Gura-chan |  Sběrna úvah
Zdravím,
Tak nějak zjišťuji, že nestíhám psát za měsíc více jak tři články… alespoň tak to tvrdí moje blogová schránka. Zvláštní, a přitom mám pocit, že na blog přispívám docela pravidelně.
Ale tři články za měsíc, to je vážně trochu málo, jak to, že to tak letí?
Dnes mám po dlouhé době čím nakrmit hladovějící sběrnu úvah a podělit se s vámi o můj dnešní dortový zážitek.