Březen 2014

Spring time a Večerní škola

22. března 2014 v 19:34 | Gura-chan |  Obrázky
Zdravím náhodně se ochomýtající,
věřte tomu nebo ne, už i na mě dýchá jaro, skoro jako by mi vlilo novou krev do žil. Dnešek jsem strávila velice příjemně na zahradě a vracela se domů s tak dobrou náladou, že jsem překvapila sama sebe.
Nedokázali mi ji vzít ani ti dva pavouci, které jsem odhalila, jak si procvičují všech svých osm noh v rohu pokoje, ani uražená scéna, kterou předvedla bábi, když jsme odjížděli ze zahrady.
Na všechny jsem jako med, místo abych trousila nevraživé poznámky, jak to mám ve zvyku.
Jaro je skutečný zázrak.

Japonština polopatě 4. díl

15. března 2014 v 19:46 | Gura-chan |  Japonština polopatě
Zdravím,
dnes tu mám pro vás již čtvrtý díl mých lekcí, který vám snad alespoň trochu objasní číslice, čas, dny v týdnu, měsíce, spoustu drobností, vychytávek a tuny výjimek, nad kterými se budete prohýbat v křečích.

Pravidlo zakutáleného míče

11. března 2014 v 19:11 | Gura-chan |  Sběrna úvah
Zdravím poslední skomírající plamínky tohoto blogu,
je pravda, že moc času na blogování není, člověk má spoustu práce s tím, dodívat se na všechny ty anime série, hrát Heartstone do noci načež si ve sprše odříkávat hlášky jednotlivých karet a do pěti do rána koukat na Doramy. Ve zbylém čase poté narychlo tisknout materiály do cvičení či případně přímo přednášky a dospávat čas, který jsme tak pitomě zahodili čučením na teletinky.
To všechno jest pravda pravdoucí a zabředávám do toho teď nějak častěji něž je mi milé. To potom s údivem zjišťuji, že už jsem se asi měsíc nepodívala na knihu (tím myšleno, že jsem nepsala, úpravy probíhají) a na blog usedá prach.

Tak je na čase udělat jarní úklid! (Všichni ti, co opravdu věří, že paní Zima už se nevrátí, jsou padlí na hlavu.)

Vymést prach a pavučiny, odehnat pavouky a brouky, vyleštit okna, ať nám skrz ně slunce hezky září...