Trocha žbleptů do letňáku

10. února 2014 v 18:56 | Gura-chan |  Sběrna úvah
Zdravím budoucí utopence astenosféry,
(jen takový lehký geologický joke, spojený se zničením světa alá film 2012, pokud nerozumíte, je to naprosto v pořádku a transplantace mozku není nutná).


Tak, letní semestr nám vesele začal a tak doufejme, že rovněž i vesele skončí. Tentokrát už jsem neudělala takovou chybu a zprasila jsem si rozvrh jen v rámci možností. Člověk se pořád učí. Takže oproti Zimnímu semestru, kde jsem jezdila jako pán světa domů na oběd a potom zpět do školy (vycházelo mi to na 15 dopravních prostředků za onen den), teď na ten oběd nebudu mít čas vůbec, ale zase se nebudu vracet domů kdesi v osm večer, že ano.
Spolu se zimákem zmizely v útrobách modranek karpatských i některé z předmětů, jejichž jména většina mých vrstevníků vyslovovala jen s obličejem v bolestné křeči. Letňák oproti tomu vypadá docela chutně, až na dva samozvané předměty, které začínají docela slušně zapáchat biologií. Ale tak problém v tom zas až takový není, když jsem se biolu dokázala našprtat v prváku i druháku a vždycky jsem měla jako správný šprťák, šprťáckou jedničku, tak teď do toho jednoduše znovu skočím.
Úplně vidím, jak se Vera, má dlouholetá kamarádka, právě v téhle chvíli zlověstně šklebí. To jsem totiž typická já. Ze začátku podcením všechno důležité a děsně se bojím právě těch nejprimitivnějších předmětů. A ona se jen šklebí a u zápočtového, kdy se potím nad štosy učiva a hlavu jsem ztratila kdesi v komunálním odpadu, mi blahosklonně pošeptá do ouška:
"Jáá ti to řííkalá… trolololo."
Až na to, že vlastně trololo nezná, je to přesně ona.
Zrovna se cpu její 90% čokoládou, kterou mě podarovala k dvacetinám a přemýšlím, že už bych vážně měla vyměnit rybičkám, poněvadž museli v té ropě plavat už od začátku zápočtového. Jsem fakt rybovrah.

Úspěšně pokračuji v Japonštině a máme novou lektorku, která k nám dojíždí až z Prahy. Naše rodilá mluvčí s námi snad ještě párkrát pobude, než odjede zpět do Japonska. Zrovna dnes na úvodní hodině jsme vyráběli jí slibované origami, ale jelikož jsem pometlo, musela prakticky celou tu složitou část udělat za mě.
Teď se tu na mě šklebí můj červený jeřáb, co úspěšně přežil cestu vlaky jen v mé ruce, poněvadž jsem nechtěla, aby se mi v tašce pomačkal.
Ze zkušenosti tedy mohu říct, že pokud máte stejně jako já pocit, že dokážete zhotovit lodičku z papíru i poslepu a jste na to děsně hrdí, do origami se raději nepouštějte. To je jiný level.
Každopádně se těším, co se budeme učit nového. Za úkol máme projít si katakanu, jelikož většina z mé skupiny ji neumí, poněvadž jsme jí v Japonštině jedničce skoro nebrali.
A je mi jasné, že začneme probírat přídavná jména, která jsme taky vynechali. No a potom možná k něčemu v čem budu tápat jako ostatní.
No, každopádně, zítra mě čekají dvě cvičení a jedna přednáška. Stejně doufám, že nás pustí dřív, když je to jen úvodní hodina. Zvlášť vzhledem k tomu, že jsem dneska naspala dohromady asi tři hodiny. Poslední dobou se mi zdají fakt šílené sny, které mi nedají klidný spánek. Dnes to vidím na pořádný kotel čaje a asi zabrousím do kanálů youtube sféry.

Hodně štěstí do LS (lucky semestr ;)
Pro gamery - GLHF

Gura-chan

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Aliwien Aliwien | E-mail | Web | 13. února 2014 v 10:05 | Reagovat

Tak hodně sil a taky trochu toho pokakanýho štěstíčka,  ať to všechno v pohodě zvládneš.

2 Gura-chan Gura-chan | E-mail | Web | 13. února 2014 v 15:13 | Reagovat

[1]: Oo děkuji převelice. :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama