Leden 2014

Literární deníček (16.10. - 26.1.) čtvrté číslo

28. ledna 2014 v 13:32 | Gura-chan |  O blogu
Zdravím,
Ačkoliv jsem předpokládala, že za leden se tu již nic neobjeví, přepadla mě v posledních dnech naléhavá chuť psát, která měla za následek jak překročení mého osobního rekordu v počtu znaků bez mezer napsaných za den, tak pokročení v Literárním denníčku i v celém příběhu.

Výstavní lenoch obecný dvacetiletý osmnáctikreditový

23. ledna 2014 v 21:30 | Gura-chan |  Sběrna úvah
Zdravím,
Tak si tak poslouchám Applesauce, namáčím lžičku do lískooříškové nugety a s nohama na stole civím do noťáska. Vzadu v hlavě mi slabounký hlásek připomíná, že už jsem asi měsíc nenapsala na blog a já ho znechuceně okřikuju, že přece nemám čas. Ono je to ale pravda i nepravda. Záleží na úhlu pohledu.
Měla jsem zkoušky, měla jsem zápočty a před sebou už mám pouhé dvě. Musím tímto varovat všechny lidi, kteří se dychtivě ženou na vysokou - pokud jste byli na prášky z maturity, raději na ni nechoďte.
Na výšce jste na prášky permanentně.
Jen, když si uvědomím, že jsem se mohla zbláznit z pár předmětů k matuře a to věčné učení mi přišlo nesnesitelné, teď mi to přijde k smíchu. Celý leden jsem proseděla nad učivem a to s tím, že jsem na každý zápočet nebo zkoušku měla dva, jeden nebo půl dne na naučení. A jakmile jsem zápočet dala, následoval návrat domů a učení se na jinou věc a tak pořád dokola.
Nikdy bych nevěřila, že to bude tak strašně deprimující. I když je fakt, že to, jak vám pomalu ale jistě přibývají kredity je skvělá útěcha. Bohužel však nemáte čas vůbec na nic. Kromě školy.

Japonština polopatě 1. díl

2. ledna 2014 v 19:52 | Gura-chan |  Japonština polopatě

Zdravím,

Již dlouho si pohrávám s myšlenkou, že bych napsala pár článků o Japonštině, ale zase ne tak, jako bych přejela kopírákem nějakou otaku-narutardí stránku.