Předzápočtová lenost a japonská květinka

11. prosince 2013 v 18:11 | Gura-chan |  O blogu
Zdravím,
Svědomí mi už vráží motorovou pilu mezi lopatky a proto, i když nemám valnou představu, co zase vyplodím za myšlenkový všechnoguláš, přece jen píšu.
Všechnoguláš je termín, který už určitě někdo vymyslel, ale přece jen jej částečně považuji za vlastní slovo, zvlášť když má specifický význam v jednom příběhu, který píšu.
Tento týden se na mě sesypaly dva zápočty, z kterých mám celkem dobrý pocit, ale to nejhorší, dámy a pánové, přijde samozřejmě příští týden. No, možná ještě horší variace nastane v lednu, ale to mě ještě nemusí trápit, poněvadž mezi prosincem a lednem leží sladký čas břichobolů ze svátečního jídla a pití obzvlášť. Doslova jako časově omezený portál do jiné dimenze, kde si snad konečně spočinu, a který mě na nový rok vyhodí po hlavě zpět na studenou a tvrdou dlažbu reality.


Vánoce jdou zatím úspěšně mimo mě, poněvadž kdykoli vyrazím do obchodu, stejně odejdu s prázdnou. Vidím to tak, že budu opět nakupovat na poslední chvíli, což bude tak dvacátého.
Mám trochu nahnáno z jednoho předmětu, ale abych se přiznala, víc jak zápočtový test mě teď trápí všechny ty úkoly, co se musí odevzdat. Ono vážně nepotěší, když zjistíte, že vám paní doktorka již podruhé vrátila úkol a vy nemáte nejmenší tušení, kde děláte chybu.
Navíc, podle všeho moje učitelka japonštiny odjíždí zpět do Japonska a tak nás místo ní bude učit nějaký Čech. Jak milé.
Abych se přiznala, na tenhle článek vlastně vůbec nemám čas, na zítra bych "měla" mít hotovou hromadu úkolů a taky bych se měla začít učit, že ano, pokud to chci do pondělí stihnout.

Brace yourself, finals are coming.

Cítím se, jako by mě někdo hodil do odšťavňovače, jediné, co mám náladu se učit je Japonština. Jenže to mi na nic nebude, když jsem dnes dělala zápočet. Ach ta prokrastinace.
Každopádně, jdu si pustit Applesauce od Twist boye abych se pozitivně naladila (poslední dobou se mi líbí 8-bitová hudba), zajdu ven s chlupatou koulí, uvařím černý čaj s citrónem, dám do něj hromadu čerstvého zázvoru, pořádně si popálím držku, a začnu konečně něco dělat…

Ale mám chuť ještě předtím přidat na blog něco, co slibuji již dlouho. Nebude to v tomto článku, ale až v dalším a bude tooo…
Konec první kapitoly Pírek II. (když ta první část už tu nějakou tu dobu straší). Doufám, že tím potěším ty, co se na druhou knihu těší. Já se na ni těším taky a moc, už aby to někdo napsal za mě, když jsem tak neschopná.

Jako perličku vám ukážu jeden z mých úkolů do japonštiny. Co jsem pobrala, tak se známkuje (u malých dětí) tak, že se nakreslí "květinka". Když je všechno dobře je květina celá, když je něco špatně je nedokončená atd. Myslím si, že je to docela pěkné.Tady byl úkol napsat asi 10 vět na to, jaká je kde otevírací doba. (Jenom cvičně, nemám ponětí, jestli jsou ty časy správně). Procvičuje se tu hlavně částice から a まで. Můžete vidět, že jsem se v osmé větě sekla (psala jsem to večer a ani jsem na to moc neviděla). Zatím bereme opravdu jen základy, já už bych se nejradši vrhla na pochopení vedlejších vět, protože ty už jsou náročnější, nebo podobně, ale zase nechci předbíhat, je lepší brát všechno postupně.

To je tedy ode mě vše, uploadnu tedy konec 1. kapitoly Pírek II. ale neznamená to, že již začnu přidávat postupně celou knihu, na to je ještě čas. Konkrétně plánuji psát samozřejmě přes prázdniny, teď opravud není kdy.

Tak tedy přežijte zápočty, pololetní písemky a podobné zvěrstva, kupujte dárky a zatím se mějte.

Gura-chan

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co vy a druhá kniha Pírek Čarodějů?

Těším se na ni.
Neznám.
Teprve čtu první knihu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama