Listopad 2013

Z roztrhané kapsy dětství - 8. část (poslední)

23. listopadu 2013 v 22:29 | Gura-chan
15. Kapitola
Kluci na obzoru
"Jo, jo! Měli si vzít gumáky!"
Po krátkém dešti, který přerušil dlouhé suché dny, jsme se rozhodly jít na průzkum dolů k přehradě. Vzaly jsme si kola a gumáky a vyrazily jsme. Když jsme jely kolem sousedova domu viděly jsme před sebou dva kluky, kteří šli se psem k přehradě. Markéta a Denča se začaly pochechtávat tak hlasitě, že se neznámí otočili, pohlédli na nás a začali si něco šuškat. Potichu jsme se domluvily, že je předjedeme. Zrychlily jsme a jedna po druhé jsme je předjely. V tom nás ale kluci začali honit, a když jsme to zjistily, rychle jsme přidaly a sjely jsme do lesa. Když za chvíli přiběhli, rozhlíželi se, ale nikde nás neviděli a tak to vzdali a odtáhli. Chvíli jsme počkaly, jestli to na nás jen nehrají a pak jsme vyjely z lesa. Sešly jsme dolů k přehradě, která ustoupila tak daleko, že vytvořila několik ostrůvků. Chvíli jsme hledaly škeble, ale pak jsem holky upozornila, že naši neznámí jsou už zase tady, ale již bez psa. Zase se za námi rozběhli, ale to už jsme sebraly kola a utíkaly na nejvzdálenější ostrůvek. Ještě, že jsme si vzaly gumáky!

Polemizace o výšce a protekčních smradech

23. listopadu 2013 v 20:17 | Gura-chan |  Sběrna úvah
Zdravím své zbloudilé duše,
Po obvyklé pauze jsem opět zde. Rybičky mají po dlooouhé době vyčištěné akvárko, takže na ně konečně vidím. Řeknu vám, už to začínal být pěkný kentus, skoro jako bych si vyráběla vlastní ropu… ach jo. Každopádně, nevím proč, ale moje rybičky jsou zdravé jako… no jako rybičky. Pořád všem vykládám, že jim nechávám jejich vlastní ekosystém. Když se narodí mladé, nedávám je úzkostlivě do jiné nádrže, kdepak (vlastně ani žádnou druhou nemám), nechám je tak, silnější přežijí.
Navíc v mém hejnu se noví rodí i umírají tak nějak pravidelně, proto bych řekla, že mám stálé akvárium. Paví oka mám už kolik let z jediného páru, a jejich populaci se pořád daří dobře. Co také dodržuji, je ne příliš časté krmení. Věřte mi, krmíte je moc a ony hned pochcípají. Nejlépe je každý den a některý den vynechat. To jsou potom divé, že při příštím krmení nezůstane na dně ani ždibec.

Jinak, blíží se mi zápočtový týden a musím dodělat jednu seminárku. Přijde mi trochu blbé, že jsem plánovala, jak budu psát o tom, jaké je to na výšce a nakonec houbeles. Jenže jsem zjistila, že ono doopravdy není moc o čem psát. Jenže taky vím, že když jsem měla po matuře a před branami číhala výška, chtěla jsem o tom systému vědět úplně všechno. Chtěla jsem vědět, na co se mám připravit. Je fakt, že jsem zjistila plno věcí, které mi pak byly k užitku, jenže se týkaly přímo mé školy a obecné informace tak trochu pokulhávají.

Smutek za výlohou

8. listopadu 2013 v 19:31 | Gura-chan |  Sběrna úvah
Zdravím zbloudilé duše,
Dnes se budu zamýšlet nad trochu chmurným tématem, které mi vrtá hlavou už několik dní. Na závěr potom napíšu pár řádek (no možná jich bude víc), o tom, co je nového u mě a celkově jak jde život.