V posledních dnech

18. září 2013 v 13:57 | Gura-chan |  O blogu
Zdravím ze světa vytížených a stresovaných lidí,
Není to samozřejmě tak úplně pravda, ono sesmolit článek tak dlouho netrvá. Jen mým líným mozkovým buňkám se nechtělo nějaký vyplodit.


Nedivte se mi. Včera probíhal předzápis, takže jsem byla nervózní jak nikdy. Potřebovala jsem se dostat na jeden předmět, kam jsem se nakonec tedy tak tak dostala ale zároveň prošvihla jiný... jediný céčkový předmět na který jsem se fakt těšila. Ach jo. Udělala jsem tedy velké rozhodnutí a zapsala si těžší verzi onoho předmětu, takže nemám potuchy zda v tomu budu plavat nebo ne... (bude v tom plavat) Ještě štěstí, že mám nějaký základ, ale i to není mnoho... Ale tak přestaneme fňukat, všechno se dá dohnat, když člověk chce, takže se do toho pustím. Alespoň to zkusím a budu se snažit vydržet - to se počítá ne? Před rokem jsem se zařekla, že nebudu líná a budu na sobě makat. To myslím z velké části dodržuju. Člověk totiž spadne na zem, když zjistí jak je svět nepředvídatelný. Může se stát, že už tu zítra nebudu, přesně jako před rokem Míša. A zbude jen spousta bolesti pro okolí a nic závažného, na co by se vzpomínalo.
Ano už zase začínám odbíhat od tématu.

V podstatě jsem měla poslední dny plnou hlavu výšky a maturity taky (tomu se člověk nevyhne, když polovina lidí, co znáte, opakuje). Uvědomuji si, že bych měla přidat poslední díly Roztrhané kapsy a možná začít přidávat Pírka II. (ne, nejsou dokončená) ale nechtějte to po mě, já se znám, jistě bych je zase za čas přepracovala a to nikdo nechce, že?
Jinak, co se týče Pírek II. myslím si, že jsou zatím dost povedené. Nedávno jsem četla poslední kapitolu, co jsem neviděla tak týden, a tak jsem se u jedné narážky rozchechtala, že jsem dlouho nemohla přestat. Je to divné, vždyť jsem to psala já... i když je fakt, že kolikrát ani nevěřím, že jsem to fakt napsala já. Psala jsem tu, že si nejsem jistá 10. kapitolou... četla jsem ji a funguje! Myslela jsem, že to nebude sedět, ale ono to sedí!

Psala jsem naposledy včera a to jsem měla za den dohromady asi jen dvě hodiny volného času, poněvadž jsem potom šla do práce k Veře, kde jsem byla až do večera. Ještě jsem si to nestihla přečíst, ale můžu oznámit, že 11. kapitola bude brzy hotová a pak přijde na řadu minulost, na kterou se docela těším. :-)

Taky budu asi některé kapitoly posunovat, abych do určité části vložila novou, která se bude týkat dění na Myrdě, takže se mi to opět trochu posune… Celkově můžete čekat delší knihu než je jednička, protože se tam toho děje fakt moc a já nemůžu do jediné kapitoly naplácat tolik informací.
Poslední dobou mám chuť zapracovat na V., ale opravdu velkou chuť… možná bych s tím měla něco udělat.

Aktuality:
Přihlásila jsem se do soutěže v Klubu Snílků, kde jsem zaslala moji starou milovanou fotografii jen s úmyslem zapojit se, když jsem se dozvěděla, že se zatím nikdo nepřihlásil… A proto i když nejsem žádná fotografka, zúčastnila jsem se. Nakonec se spolu se mnou přihlásila jen jediná další členka, takže teď máme v klubu duel. Zajímalo by mě, kam se poděli všichni nadějní fotografové…

Další věc, co jsem chtěla zveřejnit je, že při členění svých literárních počinů používám třídění podle CKČ. Asi mi tak nějak nejlépe vyhovuje - a vůbec ještě jsem se vlastně nikde nesetkala s nějakým ustáleným vzorem pro řazení podle počtu znaků… takže používám tenhle.

Měření podle CKČ
mikropovídka (max. 9 000 znaků včetně mezer)
krátká povídka (9 001 až 30 000 znaků)
povídka (30 001 až 90 000 znaků)
novela (90 001 až 450 000 znaků)

A moje rozřazení:
Svět s Pravidly aneb O Měsíčním Kocourovi - 40 264 --> povídka
Na mostě - 11 405 --> krátká povídka
Pírka Čarodějů - Jméno - 438 130 --> novela
Příběh Opuštěného stromu - 7 415 --> mikropovídka
Z roztrhané kapsy dětství - 23 700 --> sbírka mikropovídek

To je zatím po dlouhé době vše.

Gura-chan

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co vy a druhá kniha Pírek Čarodějů?

Těším se na ni.
Neznám.
Teprve čtu první knihu.

Komentáře

1 maglaiz maglaiz | E-mail | Web | 18. září 2013 v 19:58 | Reagovat

Jdeš v neděli na slet?

2 Gura-chan Gura-chan | E-mail | Web | 18. září 2013 v 20:03 | Reagovat

Asi ano, pokud přežiju zítřejší vyřizování. :-D Ale kdyby něco, ještě dám vědět. :-)

3 All€$a All€$a | Web | 20. září 2013 v 17:11 | Reagovat

Zajímavý blog :) pěkný dess

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama