Září 2013

Literární deníček (29.8 - 29.9 2013) - třetí číslo

30. září 2013 v 15:00 | Gura-chan |  O blogu
Zdravím, mé zbloudilé duše,

Ne, nezanevřela jsem na psaní, i když to tak nepochybně vypadá. Vlastně vzhledem k tomu, že mi začíná vysokoškolský život píšu celkem dost. A rozhodně jsem přes prázdniny nezahálela, svědčí o tom ten nárůst nových kapitol, co jsem za tu dobu stihla sesmolit. Ale vážně, když sednete na trůn každý den, je to na tom příběhu znát a jde to opravdu nečekaně rychle. Vzhledem k tomu, že jsem si však na začátku tohohle roku válela šunky u maturity, ležela druhá kniha ladem, což je škoda. Myslím, že nebýt toho, mohla už být hotová.

Atarashii jinsei?

25. září 2013 v 15:47 | Gura-chan |  Sběrna úvah
Zdravím své zbloudilé dušičky,
První týden výšky sice ještě není za mnou, ale už mi připadá, jako by letěl neuvěřitelným tempem. No jo, začátky.

Jen těch věcí, co musíte jako novopečení studentíci zařídit, kde všude být a co všechno máte vědět, z toho by se jeden umlátil dřevěnou lžící. Ale ne, kupodivu si ještě nestěžuji, i když pravdaže, pondělí bylo peklo.

Z roztrhané kapsy dětství - 6. část

20. září 2013 v 19:53 | Gura-chan
11. Kapitola
Denčina morčata

To jsme zase jednou přišly k Denči a zjistily jsme, že má dvě nová morčata. Zvědavě jsme si je prohlížely a babička nám řekla, ať je pustíme ven do ohrady a tak jsme šly. Denča vytáhla jakousi dřevěnou ohradu z prken ve tvaru čtverce bez dna a položila jí na trávu. Pak do ní vypustila morčata. Trošičku jsme si s nimi pohrály, ale morčata byla hrozně plachá a nedala se vůbec chytit a tak nás brzy přestala bavit.

V posledních dnech

18. září 2013 v 13:57 | Gura-chan |  O blogu
Zdravím ze světa vytížených a stresovaných lidí,
Není to samozřejmě tak úplně pravda, ono sesmolit článek tak dlouho netrvá. Jen mým líným mozkovým buňkám se nechtělo nějaký vyplodit.

Čipešek a chudobní studenti

5. září 2013 v 15:44 | Gura-chan |  Sběrna úvah
Zdravím,
Píšu článek z různých věcí, co se nedávno staly, mám tedy více témat (to já vždycky).

Začnu čipem.
U nás ve městě musí být každý pes očipován, my byli s naší pejskou už před nějakou dobou, takže mi ty věčné výhružky a články v novinách nepřišli nijak zvlášť zajímavé. Vím ale, že spousta lidí se na to vybodla a dál dělají jako by se jich to netýkalo. No a nedávno jsem v televizi viděla zprávu s upozorněním, že se budou psi kontrolovat, zda jsou nebo nejsou očipovaní. Nevím, zda je za nesplnění nějaká pokuta, každopádně, nepodceňujte to lidi, oni opravdu chodí.

Palác skrytý v hoře

2. září 2013 v 16:08 | Gura-chan |  Obrázky
Zdravím, zbloudilé duše,
Dnes jsem vyhrabala můj starý scener a přiměla jej opět pracovat. Díky božstvu všech strojů nakonec fungovala vcelku uspokojivě, proto vám mohu ukázat portrét Paláce, na kterém jsem pracovala nějaký ten týden zpět.