Pírka Čarodějů I. - 19. kapitola/4. část

9. srpna 2013 v 10:14 | Gura-chan |  Kapitoly
Bylo zvláštní, že se nikdo na nic nevyptával. Meric, dokonce ani Red… všichni taktně mlčeli. Dívka poodstoupila od Merica, který začal na podlahu kreslit křídou jakési obrazce. Něco takového ještě neviděla. Nebyla to ani magie athame, natož klasická magie.
Meric byl výrobcem magických pomůcek a také lékař. Krom toho uměl trochu antigravitace.
Ale nikdy jí nevyprávěl o tomhle.


Nakreslit obrazec jeden do druhého s geometrickou přesností. Do rohů a doprostřed napsat cosi v cizím jazyce a po okrajích rozlévat neznámé směsi, tekuté či sypké, které vyléval z lahviček doteď ukrytých v jeho plášti… byla to opravdu podívaná.
Všichni nechali Merica pracovat.
Miren si sedla vedle dívky a na její žádost jí šeptem popisovala, jak duch ženy vypadá.
"Má úplně stejné vlasy jako ty! Mám pocit, že i tvář máte podobnou… je středně vysoká a má bledou kůži…"

Dívka měla co dělat, aby se před všemi nerozbrečela. Věděla však, že to nemusí být její matka. Konec konců Agor se nikdy nezmínil, jak vypadala, jen řekl, že je jí podobná. Ale to bylo víc než dost.
Proč by cizí žena proklela svou duši a člověka, co nikdy neznala spolu s ní? Musela to být ona, prostě musela.
Rosana.
Dívka si to jméno v duchu šeptala.
Její matka. Takže se nakonec pomstila za své dítě.
Na chvíli ji ovládlo nevyslovitelné štěstí, když si uvědomila, že se za ni postavila, že ji chránila i po smrti… skoro si přála, aby Agor takhle trpěl navždy…
Potom ale zavrtěla hlavou. Ne. Tohle se jí příčilo. I když to její matka myslela dobře, ublížila tím Irimovi. A on byl její přítel, její nevlastní bratr, když se to vezme… Ať už se stalo cokoliv, nenechá někoho navěky trpět. Taková prostě není.

Meric se s trhnutím narovnal, když ho popadla Agorova ruka. Muž něco sípal a kulil na něj oči. Irim se bleskově vymrštil a přitiskl mu ruce k podlaze.
"Ty! Ty jeden…" sípal muž a s pohledem upřeným na Merica se celý třásl vzteky.
Dívka zauvažovala, zda by na něj neměla znovu použít athame jedu ale Meric zakroutil hlavou, když to navrhla.
"Už jsem stejně hotov. Neměla bys brát Irimovi poslední šanci promluvit si se svým otcem," zašeptal taktně.
Irim se však tvářil celkem klidně. Smutně se pousmál a pohlédl na Merica. "Tak nějak jsem se s jeho smrtí už smířil. On… je přece už dávno mrtvý ne?" zašeptal a odvrátil se od nich.
Meric si povzdychl a přikývl.
"Dobře tedy, začínám."

Nadechl se a spustil.
Dívka to nepovažovala za slova, i když to nejspíš slova byly. Podobalo se to trochu písni, i když možná příliš tiché a rychlé na to, aby jí bylo porozuměno. Spíš to připomínalo šumění řeky nebo možná bzučení mouchy. Nedaly se rozeznat jednotlivé věty. Bylo to stálé a nepřetržité jen s občasnými výkyvy na hlasitosti. Nebylo to nepříjemné, ale vyvolávalo to zvláštní pocit.

Po Mericově zaříkávání se ihned začaly rozlévat přísady a slova napsaná křídou se rozsvítila matnou září. Agor byl už klidný. Ležel uprostřed obrazců a hleděl do stropu. Dívka však věděla, že ještě není mrtvý.
Nevěděla, jak dlouho to trvalo. Po nějaké chvíli ale Miren zašeptala, že se duch začal probouzet. A dřív než se někdo nadál, Meric vyslovil poslední nerozeznatelný zvuk a Agorovy oči pohasly.
"Otevřela oči! Otevřela je a zmizela!" ozvala se Miren náhle.
Dívka to nečekala. Rychle se narovnala a pohlédla na všechny přítomné.

Meric se zavřenými oči tiše čekal, až uplyne minuta, jak to bývalo zvykem. Irim rovněž mlčel a prázdným pohledem hleděl na otce.
Red s výjimečně vážným výrazem seděl opřený o stěnu pokoje. Dívka si nejprve myslela, že také drží minutu ticha, ale potom zahlédla, jak mírně podupává nohou. Přemýšlel.
V duchu si vyložila, co to pro ni znamená - otázky. Bude muset dřív nebo později všechno vysvětlit.

Jak zareaguje Red, když uslyší jak jí Irim oklamal? Jak oklamal je všechny?
Miren pořád ještě jako ve snu civěla na místo, kde naposled viděla ducha.
Dívka se cítila moc unaveně, ale věděla, že jí čeká ještě moře vysvětlování. Ve tmě, kterou poskytoval Agorův pokoj, si dovolila jen jedinou slzu, kterou ihned nenápadně setřela.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Která postava se vám zatím líbí nejvíc?

Bezejmenná
Red
Meric
Larren
Urun
Irim

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama