Dnešek v duchu umění a hudební očisty

13. srpna 2013 v 22:06 | Gura-chan |  Sběrna úvah
Zdravím bloudící duše,
Dnes jsem si stáhla další tunu soundtracků ze hry Ookami a Ookamiden. Je to vlastně hudba, co mě provázela při psaní Pírek knihy první a teď i druhé. Pár z nich dokonce považuji za hlavní témata některých postav.
Třeba dívce patří jeden z mých nejoblíbenějších - The Tribe of Heavenly God's Theme

Momentálně jsem měla potřebu doplnit si svůj playlist o další skvělé soundtracky, protože na téhle "bojové a herní" japonské hudbě fakt ulítávám. Mám například i veškerou hudbu z Mushishi, což je taky, něco na ten způsob. Je to Japonské a je to skvělé.


Dnes jsem také konečně vyhrabala můj dar k Vánocům - akrylové barvy a plátno a pustila se do prvního barvení. Musím říct, seděla jsem nad tím až do večera a mám hotovou sotva čtvrtinu a to si říkám, že polovina věcí se ještě musí poopravit.
Neskutečná piplačka, opravdu. Ale kytky mě docela bavily, to jo, jen mi dochází bílá a to rapidně (hlavně proto, že blbě kryje). Ještě, abych ji musela dokupovat…

Věřte nebo ne, našla jsem si čas i na druhou knihu Pírek, už se to tam rozjíždí, za chvíli budu ve velice zajímavých částech, jsem zvědavá, na kolik kapitol mi to vyjde. Mám sice odhad, ale ty jsou v praxi celkem k ničemu, zvlášť když mám v plánu narvat tam i tu situaci v Království. To se pak může pořádně protáhnout. Ale zatím nezoufám, na to, že jsem cestu tak protáhla, mi ještě zbývá dost místa, nemluvě o tom, že nemusím mít nutně 20 kapitol jako v první knize. Je to pokračování, trochu se čeká, že to bude i delší. Horší to bude se stránkami, ale překvapivě se držím pod 20 stránkami na kapitolu, takže to není fiasko jako v knize první…

Úplně jsem přestala psát V. Místo toho se plně věnuji Pírkům. Honí mě jak špatné svědomí tak dost emoční sny, asi bych přece jen neměla spát po desáté hodině, potom jsou sny vyloženě špatné.
Někdy si říkám na co mi doprkvančic visí nad postelí ta pitomá indiánská věcička, když je to na prdlačku.

V důsledku blížícího se konce prázdnin začínám mít řádné bobky, nejen z nové školy, ale i z lidí mě blízkých, co například opakují maturitu. Myslím, že jsem pomalu nervóznější než oni, tak moc chci, aby se jim to povedlo (a mě se ulevilo).

Nedávno jsem rozkreslila obrázek Myrdy, konkrétně propasti a Paláce. Asi jsem to trochu přehnala s černou, ale budiž, snad přibude do několika dní. Původně to byl náčrtek.
Pamatuji si, že si Míša přála, abych někdy nakreslila propast, aby to lépe pochopila. V knize jsem se snažila to popsat reálně, ale člověk si taky může představovat něco úplně jiného, že. Tak nějak jsem si na to vzpomněla a začala črtat, pak jsem to někde založila a zapomněla.
Jsem ráda, že jsem se hrabala ve věcech a náčrt jsem našla, byl docela povedený - dokud jsem ho nevybarvila - ano, pořád ještě neumím kreslit něco v pohledu slunce… no uvidíte sami, až se dokopu k tomu, dodělat poslední úpravy.

Na Japonštinu teď trochu dlabu, přiznávám se, ale mám jen málo času na to, abych se v knize někam posunula, takže jsem to zatím nechala ležet. V nejbližší době se vrhnu na slovíčka a budu pokračovat. Taky bych se měla naučit dalších několik kanji, strašně mě frustruje text, ve kterém jsou kanji, která neznám - a to je, upřímně většina.

Viz obrázek vlevo, co mi mluví přímo z duše. Je z mangy Cat street, okopčen printscreenem ze skvělé stránky anime-manga.cz, i když, člověk tam v sériovkách nenajde pomalu nic jiného, než yaoi a romantiku alá hup do postele, to já teda zvlášť nemusím…

Jinak s Pírky I. se v opravování a vkládání blížíme k závěru, brzy přibudou poslední části 20. kapitoly a nastane konec zvonec neboli počkejte si na pokračování. :-)

Žblebty na okraj:
-> stále marně čekám na poslední titulky k One Piece, lidičky co se děje? Akihabara čeká.
-> Literární deníček going well. Další číslo musí vyjít už brzy a vyjde pravda o tom, že jsem dnes napsala sotva dvě strany - achich ouvej.
-> Asi potřebuju vyčistit mou lásku od prachu, poslední dobou zapíná větráček i když dělám úplný prt. Asi nesnáší vedro stejně jako já. Kampai.

Gura-chan

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama