Literární deníček po více pokusech konečně na světě

25. července 2013 v 12:00 | Gura-chan |  O blogu
Zdravím mé zboludilé duše,
Literární deníček dělá poměrně dost lidí, co píšou a kdysi jsem si řekla, že by to nebyl špatný nápad - začala jsem prvním zápisem a pak jsem zjistila, že to nejde.
Nejde, anebo jsem moc líná.
A Samozřejmě b je správně.


Po maturitě a všemožných akcí jsem se totiž konečně dokopala k tomu, začít do něj pokud možno pravidelně zapisovat. A hle na strejdu! Jaké překvapení pro mě bylo zjištění, že asi po týdnu, kdy každý den (či ob den) napíšu kolem 3 000 znaků bez mezer jsou na světě dvě kapitoly!
Nevěříte?
Já také nevěřila.
Doteď nechápu, jak to, že to jde tak rychle. Jediné úskalí, které jsem zatím objevila, je to, že když si takhle vesele datluju každý den, jde to na tom psaní trochu poznat. Někdy mám pocit, jakoby to, že mi to jde tak pomalu, byl záměr. Kolikrát týdny nevím, jak začít větu a jednoho dne se najednou vzbudím a mám to! A začnu psát a líbí se mi to...

Ona ta kvalita možná nepokulhává, jen se mi prostě zdá, že ten začátek je takový... veselejší. A stejně, je to druhá kniha, postavy jsou zde úplně v jiném prostředí a děj je odlišný. Sice se chystám v nejbližší době zabrousit do hlav čarodějů na Myrdě, ale přece jen, hlavní děj se protentokrát neodehrává na půdě Království.
Proto abych dobila ztracenou inspiraci, nebo možná psací buňky, co jsem vyplýtvala příliš rychle, než aby se stačili doplnit, dávám si teď krátkou přestávku.

Ale už neříkám, že to nejde. Jde. A člověk má mnohem lepší pocit ze sebe sama. Dokonce jsem začínala myslet na to, že bych knihu opravdu stihla dokončit o prázdninách... a to jsem na takovou věc dřív ani nepomyslela. Pokládala jsem to za nemožné.
Samozřejmě "dokončení" je myšleno jako dopsání, úpravy ani zbytkové práce do toho nepočítám, takže se to stejně ještě protáhne.

•Literární deníček•

Pírka Čarodějů II - Vzpomínky
Zatím: Znaky bez mezer: 45 487
Psáno od: ‎24. ‎srpna ‎2012, ‏‎18:10

28. 10. 2012
Celkem: 4 908 znaků bez mezer (zde jsem zapsala první psaní a následně se na to vykvákla)

Od 28. 10. 2012 - 11. 7. 2013
kolem 36 141 znaků bez mezer (a zde období psaní, které jsem ale nezapisovala)

12. - 13. 7. 2013
Celkem: 8 352 znaků bez mezer (a konečně, můj první zápis po dlouhé době, kterým jsem začala)

14. 7. 2013
Celkem: 4 070 znaků bez mezer
Průběžný počet stran a znaků knihy k datu je: 99 675 znaků bez mezer, stránky 102, slova 20 173

15. 7. 2013
Celkem: 4 549 znaků bez mezer

19. 7. 2013
Celkem: 9 077 znaků bez mezer

21. 7. 2013
Celkem: 1 551 znaků bez mezer
Průběžný počet k datu je: 115 274 znaků bez mezer, stránky 118, slova 23 316

22. 7. 2013
Celkem: 4 945 znaků bez mezer


Onen průběžný počet zapisuju kvůli častým opravám, když procházím předešlé napsané odstavce. Navíc je to dobrý prostředek k poznání o kolik stran jsem postoupila.
Nejlépe jsem si vedla 19. 7. skoro jsem tomu ani nevěřila, když na mě při počítání vykouklo tak vysoké číslo. No doufejme, že je to jen začátek. Navíc jsem tím tak trochu anulovala moji absenci na dva dny - jela jsem do Bohumína za kamarádkou a noťas sem sebou nebrala. No nebudu přece na návštěvě psát, co bych to byla za nezdvořáka!

Když se tak koukám na poslední zápis, mám už tři dny skluz, ale zato jsem se věnovala japonštině. Musím říct, ty učebnice, co jsem si půjčila jsou skvělé. Tím, že zde nejsou přepisy čtení jsem nucena číst jen ve znacích, což mi prvně šlo dost pomalu, ale teď už mi to nedělá problém. Pokročila jsem i s kanji, prostě, jsem spokojená.
Teď nedávno se mě Vera zeptala, proč se to učím, na co mi to bude apod.

Jak chcete vysvětlovat člověku, co nikdy neviděl jediné anime, proč se učit japonsky. Ne že by to bylo kvůli tomu, já totiž vždycky chtěla umět jazyky, japonština není ani zdaleka jediná, pouze s ní začínám po angličtině. Ale když už člověk kouká na anime, tak na něj prostě nemůže nedýchnout ta atmosféra a japonské zvyky a mytologie - které je, přiznejme si v každém anime plno. A člověka to začne zajímat, protože je to jednoduše kouzelná země a krásný jazyk. Navíc, když už se na to anime díváte, no nebylo by fajn, rozumět jim trochu víc, ne-li úplně?

Ty učebnice jsou fajn i v tom, že se tam učím nejen zdovřilou mluvu ale i tu neformální nebo i nespisovnou, která je v anime běžná. A pro mě má kouzlo už jen to objevování kanji, já nevím, prostě mě to baví. Kdykoli na ty učebnice kouknu, usměju se a už se v koutku mysli těším, až se zase naučím nějaké nové kanji a směju se, když si nahlas čtu ve znacích.
Myslím, že to je na tom to hlavní, že mě to baví.
Ale stále existujou lidé, pro které to bude nepochopitelné.

Na okraj: Doufejme, že se Literární deníček dočká svého druhého čísla. :-)

Gura-chan

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vivienne vivienne | Web | 25. července 2013 v 17:36 | Reagovat

Hezký zápis, budu ti držet palce, aby měl literární deníček pokračování :-)

2 Gura-chan Gura-chan | E-mail | Web | 26. července 2013 v 10:17 | Reagovat

[1]: Děkuji mnohokrát, ta knížka by si to rozhodně zasloužila, když už jí píšu více méně rok... budu se snažit. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama