Chvíle klidu a plánování

10. července 2013 v 19:26 | Gura-chan |  Obrázky
Zdravím všechny zbloudilé duše,
Poslední dobou jsem pořád v jednom kole, buď mám něco zařídit anebo jsem na zahradě. Teď jsem byla nejdéle mimo asi od pátku do neděle, a v úterý jsem šla na zápis na výšku. Vše proběhlo celkem v pohodě, takže jsem od úterka vysokoškolačka. Jo, celkem dobrý pocit, ale narozdíl od mých naivních spolupachatelů, vím že nejdu do svatého háje ale na vratkou cestičku potřísněnou krví neúspěšných s ostrými bodci kdekoli se podíváte. Ale tak, čím dřív přijdu o iluze, tím líp.
Je to trochu zvláštní, když si uvědomíte - už nikdy žádný tělocvik, žádná čeština (alespoň u mě ne), matika asi trochu bude, ale jen určité odvětví a vzorce - to se dá celkem očekávat. Pořád lepší než přímo předmět matematika - to mě můžete rovnou skrčit do kuličky a vyhodit z okna, kde mě sebere ekologický dobrovolník a vytřídí mě do správné pudlice.


Vrstevníci se mi sice smějí, ale já nemyslím, že je něco špatného na tom trochu se připravit. Přečíst pár knížek a zjistit si různé věci - i když, 19. 9. máme stejně kurz a sestavování rozvrhu... Jsem ráda, že na ten obor nejdu sama, dokonce se možná ještě přidá spolužačka, která se mnou seděla celou střední, takže by to mohlo být fajn. Ještě sice budu muset trochu pořešit dopravu, ale to se nějak udělá..

Nicméně, byla jsem v soutěži v Creatiu o nejlepší portrét snílka, kterou sice nakonec vyhrál někdo jiný, ale i tak moc děkuji všem kteří pro mě hlasovali - nebylo jich zvlášť málo a docela mě to překvapilo - takže opravdu děkuji. Co je ještě lepší, všem se poslaly i ceny útěchy.
Já dostala dopis včera a byla jsem příjemně překvapená, protože jsem ručně psaný dopis nedostala už kolik let. Uvnitř byla spousta záložek do knih, některé i ručně vyrobené, kalendář a můj oblíbený ovocný čaj. Také tam byl moc milý dopis od Zdeňky M. Její blog je zde
Mimochodem ty ručně vyráběné záložky jsou její práce. Teď už je většina založená ve Stopařově průvodci galaxií druhý a třetí díl, Lexikonu lektvarů paní Daneové a v Lady Pátkové od Garth Nixe. V Kiharu mám pořád svou starou ukradenou rezervaci od Coca-coly. Moc děkuji, už jen za to, že si s nimi dala tu práci a poslala dopis - protože to už není žádná levná záležitost, zvlášť když dopis neposílala jen mě. Moc mě to potěšilo. :-)Přemýšlela jsem, že až bude čas, dokončím titulky ke Gosick - naposledy jsem je dělala před rokem také o prázdninách. :-) A myslím, že mi chybí poslední díl Mushishi - moje angličtina tak japonština se o trochu zlepšila, tak myslím, že už by to mohlo být lepší. Ne že bych byla minulý rok nějaký břídil, ale přece jen to dělám sama, a některé věci prostě nejdou přeložit tak dobře. Ještě že dám hodně i na to, co postavy říkají v japonštině - protože kolikrát se to od anglických titulků liší. No ale to má čas, teď musím jen psát a bude to ok.

V Pírkách II. jsem narazila na drobný problém, ale já to nějak skloubím, don't worry. :-)
Kdyby vás zajímalo, jak na tom momentálně Pírka II. jsou, tak začínám sedmou kapitolu. Ale vzhledem k tomu, že jich bude ještě dost, bych měla pohnout zadkem...

Dnes jsem vyhazovala tuny papírů z otázek a načla obrázek - výjev z druhé knihy Pírek, tak doufám, že ho nesprasím a nakonec se s ním pochlubím - pokud tedy nebude moje stará tiskárna protestovat.

V. stojí, protože píšu Pírka a na M. jsem se nepodívala už dlouho - není čas, Pírka jsou přednější. Nicméně rozhodla jsem se, že vám ukážu trochu pochybný obrázek hlavní postavy M. Prozradím jen to, že je to trpaslice a jmenuje se Zinka. :-)

Obrázek je nakreslen obyč. prupiskou a je to jen črt. Jednou jsem procházela obrázky a rozhodla se tenhle oskenovat, pak jsem na něj zapomněla a ještě později jsem si řekla, že ho zatím zveřejňovat nebudu, ale jak se říká: "chuj s tym".

Gura-chan

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama