A víte co?!

1. července 2013 v 23:26 | Gura-chan |  O blogu
Zdravím všechny zbloudilé duše,
Informace o psaných počinech i mých životních údělech posledních dnů. Nemyslete si, že rubrika O blogu je jen na parádu!


Tak jsem si dnes šla udělat úředně ověřenou kopii maturitního vysvědčení a ten pocit, že je střední škola za mnou se opravdu nedá s ničím srovnat. Zvlášť když víte kolik lidí to nedalo a v září opakuje... jen z naší třídy to nedalo 13 lidí a co vím od děcek ze základky, tak by si to mnozí z nich opravdu za rámeček nedali. Vím snad o pěti lidech které k maturitě ani nepřipustili, nebo propadli a o pár, co jim to uteklo o nějaké dva, tři body...
Na to mě momentálně napadá jedno krásné japonské slovíčko:
Kawaisou - Chudáček
Ale s tím, co jsem o Cermatu a jeho pochybných metodách slyšela se vlastně ani nedivím, já měla prostě štěstí - asi za to mohl můj skleněný slon.

Dnes jsem opět trčela u Very v práci a tak, když jsem nemohla psát, učila jsem se alespoň japonštinu. Dělám si nový sešitek, poněvadž můj starý sešit s hiraganou, katakanou a kanji nikdy neměl moc stran a poté, co jsem do něj začala dělat cvičení mi nečekaně došel - taky už není nejnovější, pár stránek jsem musela ostudně přelepit zelenou lepící páskou. A tak je čas na nějaký atarashii (nový) sešitek.

Po koncertě jsem nezahálela a zašla jsem si do Ovy pro japonskou konverzaci se slovníkem a gramatikou - docela pěkná záležitost a pro mě to celkem stačí, když si navíc plánuju učebnice půjčit (budu si dělat poznámky). Ale doma už jsem stačila najít jednu chybu v hiraganě - v jedné větě bylo místo znaku pro ri - り, znak pro ru - る, což mě docela zklamalo. Ale žádnou jinou chybu už jsem naštěstí nenašla. Také tam chybí pár zmínek a drobností - třeba v číslicích.
Každý ví, že čísla 4 a 7 jsou shi a shichi, ale kvůli tomu, že shi znamená smrt, se taky hojně používá yon a nana. To ale v mé knížečce docela chybí... No jsem ráda, že už nějaké základy mám, takže v tom teď netápu. Navíc jsem dnes narazila na pár hezkých sloves a vryla jsem si do paměti kanji znak pro nani, nande apod. - 何 a také pro kudasai - 下.
No jde to pomalu, ale přece, to je hlavní.


Mimochodem psaní jde taky moc dobře. Je sice trochu blbé, že kromě Pírek se teď věnuji hlavně V. takže musím čas pro psaní ještě rozdělit na čas pro dva různé příběhy.
Začínám si všímat, že každý můj počin je trochu jiný než ten předchozí. Ke každému příběhu se totiž hodí trochu jiný způsob psaní a já ráda zkouším nové techniky.

Pírka, jako můj první počin jsou napsány klasicky v mé oblíbené er-formě a i když jsem se ze začátku snažila o trochu hororové prostředí (v té době byl příběh ještě v plínách) nakonec jsem zabředla do komedie nebo takového toho normálního vyprávěcího stylu.

Oproti tomu třeba Svět s Pravidly je něco docela jiného. V první řadě se tam tolik nestřídají pasáže z pohledu jiných postav jako v Pírkách. Když to sečtu jsou tam snad jen dvě pasáže z pohledu jiné postavy než hlavní a to navíc ještě v dovětku. Také jsem tam trochu víc dala i popisu a celkově je to snad můj nejbizarnější výmysl. :-)

Také Na mostě je úplně jiná. Píšu to spíše dramatickým stylem (protože se to nabízí) a také je to rozsahové mnohem menší. A co teprve mé rozdělení na dějství, skoro, jako bych psala divadelní hru a ne alegorickou povídku.

Teď píšu V. a je to ich-forma. Příběh je rozdělen také trochu netradičně, na kapitoly a tzv. Intermezza. Jen doufám, že se mi to podaří napsat tak jak to zamýšlím, protože je tam nejedno úskalí. Každopádně to zatím jde moc dobře.

No a jedinou další nadějnou věcí, na které budu pracovat jakmile dokončím V. je M. (už jsem s těmi zkratkami trapná, co? Ale má to dobrý důvod, protože ty názvy jsou trochu napovídající, a já je nechci zveřejňovat předčasně). Mám napsanou zatím první kapitolu a je to opět úplně jiný styl a musím říct, že se mi to moc líbí. Přesně to sedí do povahy toho světa, moc se těším, až budu moct ukázat úryvky. Jestli se to povede, máte se na co těšit, zatím je to asi moje nejmilejší bejby! :D (A to neznamená, že V. nebo Pírka nemiluju).

Ale na Pírkách II. jsem taky zapracovala, nemyslete si, jen to trochu drhne poněvadž jsem v komplikované části. Musím si dobře rozmyslet jak to napíšu. A také už mě napadlo, že to možná nezvládnu napsat všechno do jedné knihy... někteří možná právě předvedli facepalm - ano, už je to tak. Je nanejvýš pravděpodobné, že tu jednu část budu muset napsat odděleně. Čili již třetí kniha! Radujte se anebo už začněte vyrábět voodoo panenky, protože s tím asi nebudu schopna nic udělat. Příběh o Království a Dívce je jednoduše velká věc a má v sobě spousty osudů a dějů. V první knize se toho ještě moc neděje, je to spíš jen startovací dráha. :D

Nikdy jsem nemyslela, že tohle napíšu ale... už docela chápu, jak se musel cítit Paolini, když se po Eragonovi s jeho knihami roztrhl pytel - myslím, že každý ví, že to měla být původně trilogie. No, já také původně plánovala jen jednu knihu... nebijte mě.

Informace na okraj: - Celá rubrika Postavy, která je schovaná dole v odkazu na Pírka I. v menu je předělaná! Taktéž jsem přidala Miren a další postavy nejspíš nepřibudou, poněvadž nejsou tak důležité (snad později, některé z druhé knihy)


S pozdravem, praporky, famfárami a rudým kobercem, v záplavě okvětních lístků ze scény pomalým krokem odchází...

Gura-san

(ha! to jsem vás doběhla!)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Co vy a druhá kniha Pírek Čarodějů?

Těším se na ni.
Neznám.
Teprve čtu první knihu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama