Pírka Čarodějů I. - 17. kapitola/1. část

14. července 2013 v 15:39 | Gura-chan |  Kapitoly

•Sedmnáctá kapitola•

Pampeliška


Urun seděla na stromě v palácové zahradě a pobaveně sledovala, jak se ten nový učeň navztekaně sbírá ze zablácené země na cvičišti.
Ještě včera byl celý zamlklý a zmatený z toho, že byl tak najednou přijat mezi čaroděje, ale dnes už stačil šestkrát urazit svého mistra Darhira, rozbít hrnek s mlékem u snídaně a posměšně zhodnotit Samantin styl oblékání. Pravda byla, že kdyby ho Darhir rychle neodtáhl z jídelny, stará čarodějka by si ho pravděpodobně usmažila s vajíčky.


Mladá šestnáctiletá čarodějka pohodila dlouhými oranžovými vlasy a natáhla se pro jablko. Zatímco pohupovala nohama a chroupala ho, zamyšleně hleděla na bílá oblaka, líně se vznášející nad propastí.
Dalo by se říci, že se toho na Myrdě za těch dvanáct let, co tu byla, změnilo celkem dost.
Díky Lackovým athame, teď mohli přijímat více učňů a s jejich pomocí rozvíjet jejich aury mnohem rychleji. Momentálně se na Myrdě včetně ní nacházeli čtyři učňové, což byl rekord, poněvadž víc jak tři se najednou nikdy neučili.

Ona sama už výcvik víceméně dokončila. Další z učňů byl Cet, osmnáctiletý mladík, který přišel na Myrdu před rokem spolu s malým Mericem, který nedávno oslavil své dvanácté narozeniny. No a včera přišel ten kluk. Larren.
Urun ho odhadovala, že je možná o rok starší než Meric. Poté, co mu zachránila život, se na ni ani nepodíval, ale jí to bylo vcelku jedno. Jen měla starosti o Darhira, protože stačil jediný den ve funkci Larrenova mistra a Urun by přísahala, že mu na obličeji přibylo několik velice hlubokých vrásek.

Cet byl oproti Larrenovi moc milý. Měl černé zvlněné vlasy, které stejně jako Mericovi povlávaly okolo hlavy. Urun měla podezření, že jsou příbuzní, protože měli i stejné zlatavé duhovky, ale nikdy se ho na to nezeptala. Bylo to hlavně kvůli tomu, že nebyl zrovna upovídaný. Věčně vězel v knihách, nebo hrál šachy se svým mistrem Fessym.

Meric byl zase věčně zašitý u Lacka v jeho malém domku pod Myrdou a proto ho skoro neviděla.
Lack se z Myrdy odstěhoval asi před pěti lety. Urun nevěděla proč přesně, ale zaslechla cosi o soukromí a více místa pro vynálezy. Pravdou bylo, že po úspěchu s athame ho věčně kdosi otravoval a tak se jeho odchodu moc nedivila.

Království svůj boj sice nevzdalo, ale čarodějové na Myrdě už nebyli tak zoufalí, jako před dvanácti lety. Pěchota, nyní vyzbrojena athame se rozrostla a dokázala účinně odrážet útoky Království. Jejich hlídky byli proti athame bezmocné.
Samozřejmě se ale neobešli bez ztrát. V tentýž rok, kdy přišla poprvé na Myrdu, vlastně hned několik měsíců poté, co popravili Caruna, zmizeli beze stopy i Zenri a Remun, když odešli za informátorem do jiného města. Proslýchalo se, že je Království zabilo v tajnosti, což už mnohokrát udělalo s jinými chycenými čaroději.

Urun si jasně vzpomínala na ten hrozný den. Když se to doslechli, tradičně vyzdobili jídelnu svíčkami, ale atmosféra byla mnohem horší, než když zemřel Carun. Tehdy všichni viděli jejich budoucnost černě. Darhir nakonec vyhlásil zákaz vycházení a po celou zimu a jaro se nesmělo chodit na mise. Samanta se mu sice vysmála, ale Darhira každý uznával, i když mu tehdy bylo pouhých třicet dva let a na rozkazování neměl žádné právo, všichni ho poslechli. Darhir dokonce převzal Tirfův výcvik a stal se tak jeho druhým mistrem.

Chudák Tirf, když na něj Urun pomyslela, bylo jí skoro do breku.
Za času, kdy přišla na Myrdu to byl jediný další učeň a přestože byl ustrašený a ze začátku se před ní schovával, ačkoliv byla mnohem mladší, nakonec se skamarádili.
Tirfovi bylo sedmnáct let, když znenadání odešel a už se nevrátil. Urun bylo tehdy dvanáct a moc si přála, aby se zase ukázal. Jenže po pár měsících přišel Darhir se zprávou od Hegela, že Tirfovo pírko, bylo zničeno. To mohlo znamenat jen jedinou věc.

Urun si smutně povzdychla a znovu se zadívala na cvičiště.
Mohla s úsměvem konstatovat, že Darhir se v boji se svým malým učněm ani nezapotil. Oproti němu vypadal ublácený, zpocený a nakvašený Larren hodně zbědovaně.
Zrychleně oddechoval a natahoval se po rudé dýce, která se válela na zemi nedaleko od něj.
Darhirovi se však zaleskly oči a Urun ucítila, jak se v zasklené zahradě zvedl prudký vítr. Zamířil přímo na dýku a posunul ji o dobré tři metry od Larrena.
"To není fér, mistře! Bojujte se mnou jen dýkami!" vyjel na něho okamžitě učeň.
Darhir se zachechtal.
"Já ti přece tím větrem neubližuji… když chceš tak moc bojovat, v první řadě se musíš zvednout z toho bláta! Charley z tebe nebude mít radost," poznamenal při pohledu na jeho zablácené oblečení a povzdychl si.
Zvedl hlavu a podíval se na Urun tak přímo, že vyjekla a spadla pozadu z větve jabloně.
"To jsi musela zalévat květiny zrovna dnes před obědem?" zeptal se jí pobaveně, když se vymotala z keřů a přešla k okraji hliněného plácku.

Urun se zachechtala. Bylo jí jasné, že se dovtípil, kdo ve skutečnosti může za zabahněné cvičiště.
"Nemohla jsem si pomoct," pokrčila rameny bezstarostně.
Larren je oba provrtal očima a nasupeně si došel pro svou dýku.
Jen co ji zvedl, upřeně se zadíval na Urun.
"Jestli proti mně něco máš, tak pojď a předveď se!" křikl na ni.
Urun si ho překvapeně změřila a vyprskla smíchy.
"Promiň, ale nemám čas si s tebou hrát," řekla a poté se obrátila na Darhira. "Půjdu pomoct Charley s nádobím, budeš něco chtít?"
"No když už o tom mluvíš, docela rád si dám nějaký čaj až taky s Larrenem skončíme," usmál se Darhir a pozoroval, jak přikývla.

Poté co zmizela za vraty do paláce si Larren odfrkl.
"Je starší než já a bojí se!"
Darhir se jen pobaveně zachechtal.
"Popravdě Larrene, i kdyby tvou výzvu přijala, pochybuji, že bych váš souboj dovolil."
"A to proč?" zamračil se učeň.
Darhir jen netrpělivě mávl rukou.
"Neblázni, udělala by z tebe krmivo pro rybičky."
"Nedělejte si legraci, mistře," odvětil pochybovačně Larren a rozběhl se k němu, aby zaútočil.
Darhir se mu v poslední chvíli vyhnul a pousmál se.
"Kdo říkal, že žertuji?"

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Která postava se vám zatím líbí nejvíc?

Bezejmenná
Red
Meric
Larren
Urun
Irim

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama