Červenec 2013

Slunné zahrady volají

26. července 2013 v 12:14 | Gura-chan |  O blogu
Zdravím všechny zbloudilé duše,
A zároveň oznamuji svou malou dovolenku na zahradě. But don't worry, pavouky to tu neobleze (doufejme), jedná se totiž o pouhých několik dnů - od dneška až do konce příštího týdne

Literární deníček po více pokusech konečně na světě

25. července 2013 v 12:00 | Gura-chan |  O blogu
Zdravím mé zboludilé duše,
Literární deníček dělá poměrně dost lidí, co píšou a kdysi jsem si řekla, že by to nebyl špatný nápad - začala jsem prvním zápisem a pak jsem zjistila, že to nejde.
Nejde, anebo jsem moc líná.
A Samozřejmě b je správně.

Z roztrhané kapsy dětství - 3. část

24. července 2013 v 14:34 | Gura-chan
Zdravím všechny zbloudilé duše,
Dnes vám přináším další dvě vzpomínky z mého krásného dětství, a zároveň mé prvotní pokusy o jakousi tvorbu.
1. část - zde
2. část - zde

おたのしみ。

Gura-chan


Z roztrhané kapsy dětství - 2. část

21. července 2013 v 12:57 | Gura-chan
Zdravím zbloudilé duše,
Přináším vám další dávku mého dětství v kostce. Obě dvě kapitolky se tentokrát týkají přímo mě a mé nemotornosti, takže spolu opět tématicky ladí. Přeji příjemné počteníčko.
1. část - zde

Gura-chan


Z roztrhané kapsy dětství

19. července 2013 v 11:35 | Gura-chan
Rozhodla jsem se podělit se s vámi o mé zašlé vzpomínky, prožité u kamarádky na venkově. Kdysi jsem je ještě jako malý parchošík sepisovala (ty chyby ještě ve starém sešitě bych vám nezáviděla číst), a po čase mě napadlo je krapet zrekonstruovat a přepsat do počítače. Chtěla jsem aby to mělo ráz mého psaní ještě jako dítěte ale aby tam nebyly nějaké děsivé chyby, takže to opravdu není přesný přepis (vážně, buďte rádi). Moje zážitková knížečka, začínala tímto proslovem.
Pozn. Některá jména jsem nechala, jiná vymazala, protože obsahovala i příjmení. Myslím, že aktory můžu nechat v normálu, jsou to přeci jen obyčejná jména, co nic neprozrazují.
Pod předmluvou jsou dvě kapitolky, které spolu tématicky ladí, proto jsem je nerozdělovala, další přibudou později.

Gura-chan


Při čaji o deváté

18. července 2013 v 21:37 | Gura-chan |  Sběrna úvah
Zdravím všechny zbloudilé duše,
Ještě kdysi mi přišly velké letní prázdniny buď děsně super, nebo nudné. Děsně super byly, když jsem byla ještě malý parchošík, nosila jsem žlutozelené "kaťata", červené tričko a rudobíle pruhovanou čepičku. Vypadala jsem jako malý lump, bundy a mikiny jsem nosila zásadně neupraveně s pravým límcem uvnitř a levým ven. Tehdy byly pro mě dva měsíce nepředstavitelně dlouhý čas plný zážitků a legrace.

Chvíle klidu a plánování

10. července 2013 v 19:26 | Gura-chan |  Obrázky
Zdravím všechny zbloudilé duše,
Poslední dobou jsem pořád v jednom kole, buď mám něco zařídit anebo jsem na zahradě. Teď jsem byla nejdéle mimo asi od pátku do neděle, a v úterý jsem šla na zápis na výšku. Vše proběhlo celkem v pohodě, takže jsem od úterka vysokoškolačka. Jo, celkem dobrý pocit, ale narozdíl od mých naivních spolupachatelů, vím že nejdu do svatého háje ale na vratkou cestičku potřísněnou krví neúspěšných s ostrými bodci kdekoli se podíváte. Ale tak, čím dřív přijdu o iluze, tím líp.
Je to trochu zvláštní, když si uvědomíte - už nikdy žádný tělocvik, žádná čeština (alespoň u mě ne), matika asi trochu bude, ale jen určité odvětví a vzorce - to se dá celkem očekávat. Pořád lepší než přímo předmět matematika - to mě můžete rovnou skrčit do kuličky a vyhodit z okna, kde mě sebere ekologický dobrovolník a vytřídí mě do správné pudlice.

A víte co?!

1. července 2013 v 23:26 | Gura-chan |  O blogu
Zdravím všechny zbloudilé duše,
Informace o psaných počinech i mých životních údělech posledních dnů. Nemyslete si, že rubrika O blogu je jen na parádu!