Pírka Čarodějů I. - 7. kapitola/3. část

18. června 2013 v 15:10 | Gura-chan |  Kapitoly

Do místnosti vstoupily dvě nejasné postavy. Teprve teď dívka zjistila, co Darhir myslel s tím začarováním.
Protivníci měli na sobě stejné tmavé oblečení, které jim zahalovalo i hlavu. Navíc byly jejich rysy jakoby zamlžené. Nedokázala by poznat, který z nich je vyšší nebo menší. Vypadali naprosto totožně. Jediné věci, které nebyly rozostřené, byly jejich dýky.


Protivník nalevo od ní třímal v ruce planoucí ohnivou dýku a protivník napravo jedovou. Bylo jí jasné, že nejspíš nemá šanci na vítězství, ale zde šlo i o to, jak si povede. A dívka se nehodlala jen tak vzdát.

Zakuklenci přistoupili ke středu bojiště a zůstali stát. Dívka tasila ledovou dýku a rozvážně k nim začala přistupovat.
Nejspíš by měla zaútočit nejprve na osobu s jedovou dýkou, protože od ní neví, co má čekat. Zatímco kdyby jako první zaútočila na Larrena, mohl by jedový zakuklenec zaútočit dřív, než by se vůbec nadála. Navíc si jasně pamatovala, jak byla Urun rychlá, takže pokud je to ona, neměla by ji brát na lehkou váhu. Nejlepší by bylo, kdyby jedový zakuklenec zaútočil první. Sice by měla co dělat, ale z jeho pohybů by možná dokázala určit, kdo to je. Protivníci ale neútočili. Bylo jasné, co to znamená - první je na tahu ona.

Rozběhla se k oběma protivníkům a pevně sevřela ledovou dýku. Byl to šílený manévr, vyrazit proti oběma najednou, ale dívka doufala, že je tak přiměje, aby zaútočili první. A opravdu. Ohnivý zakuklenec sebou trhl a v příštím okamžiku byl přímo za ní. Máchl planoucí dýkou po jejích zádech. Dívka na jeho bleskové přesunutí ani nestačila zareagovat, ale nějak cítila, že život dýky je přímo za ní. V mžiku se sehnula a útoku se tak tak vyhla. Ohnivý zakuklenec se nejspíš snažil přiložit k ní čepel dýky. Věděla, že teď má jedinečnou šanci. Rychle uskočila a rozhlédla se po uživateli jedové dýky.

Zatímco se rozhlížela, postava, se kterou ještě před chvíli bojovala, ztuhla a roztřásla se. Dívka totiž při sehnutí zabodla do hlíny svou dýku. Postava za ní si toho nemohla všimnout, protože ji odhalila teprve při uskočení z pole působnosti. Jakmile myslí vytěsnila veškerou její moc a zajistila tak uživateli ohně minutové peklo, trhnutím ji uvolnila a rychle se otočila k rohu místnosti, kde ucítila život jedové dýky.

Protivník se nejspíš snažil zaútočit na ni zezadu, stejně jako ten druhý, ale dívka na něj byla připravená. Rozběhla se k němu a zablokovala jeho výpad. Teď, když bojovala pouze z jednou dýkou, ji nemohla jen tak nerozvážně házet po protivnících.

Jedový zakuklenec se spolu se svou dýkou snažil získat převahu a silně udeřil do její dýky, aby ji pustila. Kdyby to byl boj s normálními zbraněmi, nejspíš by se jí snažil zranit, tohle ale bylo něco úplně jiného. Nejmenší neopatrný pohyb, malé krvácení, mohlo způsobit pohromu - zničení athame. Stejně jako když poprvé znehybnila Larrena při svém tréninku a zasekla mu do nohavice dýku, docela riskovala, že se trefí do jeho nohy.

Jedový zakuklenec měl opravdovou sílu a dívka měla co dělat aby jí dýka nevypadla s ruky. Uskakovala a couvala, ale tím se nikam nedostala. Musela něco vymyslet.

Larren byl jakožto uživatel ohně slabý na moc ledové dýky, proto byl ještě teď v jejím působení. Dívka náhle dostala nápad. Věděla, že je to dost riskantní, ale copak jí Larren neučil, že v boji je povoleno vše? Navíc měla s uživatelem jedu opravdu problémy, a kdyby to vyšlo, zbavila by se tím i Larrena, jakmile by se dostal z působení.

Dívka dala do výpadu proti zakuklenci veškerou svou sílu a udeřila do jeho dýky. Sice ji nepustil, ale pod útokem trochu zakolísal a to bohatě stačilo. Než se někdo nadál, otočila se a nesmírnou rychlostí utíkala k ztuhlému zakuklenci. Uživatel jedu trochu zaváhal, ale když uviděl, kam míří, nejspíš si domyslel, co chce udělat a rozběhl se za ní.

Ale bylo již pozdě.
V příští chvíli stála naproti němu odhodlaná mladá čarodějka a v druhé ruce držela planoucí rudou dýku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Která postava se vám zatím líbí nejvíc?

Bezejmenná
Red
Meric
Larren
Urun
Irim

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama