Pírka Čarodějů I. - 7. kapitola/2. část

18. června 2013 v 15:00 | Gura-chan |  Kapitoly

Urun ji přivítala vesele, stejně jako vždycky, a jí nabídla chleba s marmeládou a kakao. Dívka se na chleba hladově vrhla. Ani si neuvědomila, jaký má hlad. Nicméně neodolala a mezi sousty zkoumavě čarodějku pozorovala. Ta by jí o tom dopise určitě řekla všechno, jenže dívka nechtěla riskovat zjištění, že bez povolení vstoupila do Mericovy staré pracovny. Věděla, že čarodějka by se na ni pravděpodobně nezlobila ale přece jen - to ona psala ten dopis a vzhledem k jeho smutnému obsahu ji jednoduše nechtěla rozrušovat.


Jen co dopila kakao, vletěl do místnosti Larren. Oddychl si, když ji spatřil, ale za okamžik už začal nervózně přecházet po místnosti. Dívka i Urun ho nechápavě pozorovaly.
"Právě jsem se dozvěděl, že se na tvou zkoušku přijdou podívat staří čarodějové," pronesl napjatě do ticha.
Urun se pobaveně plácla do stehen.
"To je vtip, že?"
Larren po ní však střelil vážným pohledem.
"Ani v nejmenším nevtipkuji."
Čarodějka na něj vytřeštila oči. Chvíli se na sebe vážně hleděli, když je vyrušilo dívčino odkašlání.
"Ehm, co vás na tom tak překvapuje?" zeptala se jich nechápavě.

Podívali se na ni, jako by úplně zapomněli, že je také v místnosti.
"Ty to nechápeš zlatíčko," ozvala se Urun mile. "Oni tohle normálně nedělají. Samanta vylezla z toho svého kamrlíku naposledy skoro před deseti lety. A co se týče Fessyho, ten téměř pořád spí, a když ne tak hraje šachy."
"Žádný z nich už dlouhá léta nevytáhl paty ze své věže. Vlastně se s nimi stýká jen Darhir," dodal Larren a vyměnil si znepokojený pohled s Urun.
"To je pravda, já jim sice nosím jídlo, ale vždy ho musím nechat před dveřmi," zabručela nesouhlasně čarodějka.
"No dobrá," řekla dívka. "Co to tedy znamená pro mě?"
"Musíš se snažit jako ještě nikdy!" vyhrkl Larren okamžitě a nebezpečně po ní blýskl očima. "Když to zkazíš, zesměšníš nejen sebe ale i mě!"
"V podstatě nic, drahoušku, jen je to velmi neobvyklé. Važ si toho, už si ani nepamatuji, komu byli naposledy na zkoušce," řekla Urun vesele aniž by si všímala Larrenova dramatického proslovu.
Dívka na ně zaraženě hleděla a snažila se to pobrat. Začínala být čím dál nervóznější.

Urun jí pozitivně přála hodně štěstí, ale Larren se tvářil, jako by měl zkoušky dělat on. Dívka ho takhle nervózního ještě neviděla.
Kvůli starým čarodějům se ale přezkoušení nakonec neměl vůbec účastnit.
"Mají pro mě prý jiné využití," vyprskl rozhořčeně.
Dívka se s nadějí podívala na čarodějku, ale ta zavrtěla hlavou. "Kdepak, já jsem na tom stejně," poznamenala lítostivě.
Když odbyla sedmá, stála již přede dveřmi prostorné zkoušecí místnosti. Nadechla se a s bušícím srdcem se dotkla lva. Dveře se poslušně otevřely a ona vstoupila.

Na rozdíl od minula, byla zkoušecí místnost zalita světlem. Dívka váhavým krokem zamířila ke třem postavám sedících za kulatým stolem v nejzazším rohu místnosti. Poznala jen jednu z nich.
Čaroděj s modrými vlasy se na ni povzbudivě usmál a ukázal na jedinou volnou židli po své levici.
Dívka se s třesoucími koleny posadila. Teprve poté se odvážila podívat na dva lidi naproti ní.

Nejprve si prohlédla ženu. První co jí na ní zaujalo, byly její brýle. Přes jejich tlustá kulatá skla, by jistě nikdo neuhádl její barvu očí. Vlasy nad ramena měla čistě bílé, bez jediného náznaku šediny. Oblečena byla do zvláštního brčálově zeleného pláště s mnoha záhyby, který ji kompletně zahaloval. I přes brýle potrhlé stařenky vypadala Samanta přísně.
Oproti tomu Fessy vypadal doopravdy potrhle. Na hubené vrásčité bradě měl strniště a jeho bledé oči se dívaly kamsi do prázdna. Vlasy měl prošedivělé řídké a velmi dlouhé. Vyvolával dojem, že snad přišel přímo z postele. Na sobě měl dlouhý bílý plášť, který by se ale dal považovat i za noční košili. Bez nejmenšího studu si nesl v podpaží malý pruhovaný polštářek a kromě toho měl na hlavě noční čepičku.
Dívka si v duchu řekla, že mít na ni bambulku, asi by se neudržela a rozesmála by se na celé kolo.

"Ehm, zdravím," hlesla, když nikdo pěknou dobu nic neřekl.
Samantino obočí vyletělo do výše.
Darhir si odkašlal a nejistě se usmál. "Tohle jsou vážení čarodějové, Samanta a Fessy. Jsou tu, aby se podívali na tvou zkoušku."
"A také ji zhodnotili," dodala přísným skřípavým hlasem Samanta.
"Ehm, ano," přisvědčil rychle Darhir a zatahal se za vousy na bradě. "Nuže jsi připravená?"
"Ano," vydechla nervózně dívka a snažila se nedívat na Fessyho čepičku.

Darhir přikývl a ledabyle mávl na štos papírů uprostřed stolu. Náhlý poryv větru je zvedl a přisunul k dívce.
"Začneme tedy s testem," řekl čaroděj a pozoroval, jak se po stole kutálí tužka. Dospěla až k okraji stolu, kde ji dívka chytila a roztřesenými prsty otočila první stránku.
V podstatě to byly všechno věci, které probírala s Larrenem, ale našli se i otázky nad kterými vyloženě uvažovala, jestli jsou myšleny vážně.
Třeba otázka č. 12 jí detailně popisovala figurky na šachovnici a ptala se, zda by táhla koněm či střelcem, kde a proč. Dokonce narazila i na jednu, která žádala popis přípravy čaje a ptala se, zda by dala přednost černému, zelenému nebo ovocnému čaji.

Dívka nakonec nějak sesmolila poslední odpověď a odložila tužku. Nervózně střelila pohledem po přítomných.
Samanta se dívala jejím směrem, ale dívka kvůli brýlím nepoznala, zda se dívá na ni. Fessy působil dojmem, že spí vsedě. Dívka dokonce slyšela pravidelné oddechování a náznak chrápání. Jediný Darhir se tvářil pokud možno normálně. Pokud se tedy může člověk tvářit normálně, když má modré vlasy.
Jen co se narovnala, s úsměvem na ni pohlédl a přikývl. "Dobrá, teď se pustíme do praktické části."
"Takže budu s někým bojovat?" zeptala se dívka a nevšímala si Samantiného pohoršeného brblání.
"Ano a budeš si muset vybrat, s kým chceš bojovat," odpověděl Darhir.

Dívka se nejistě podívala na dva staříky.
Čaroděj se zasmál. "Kdepak! Jen počkej, vysvětlím ti to," dodal a vytáhl z kapsy váček z modré látky. "Vytáhneš si z něj dva kameny a ty rozhodnou, s kým budeš bojovat. Ale pozor! Tví protivníci budou začarovaní, takže bys neměla poznat, kdo jsou. Navíc budeš moct bojovat jen s jedinou dýkou, kterou si sama vybereš. Tví protivníci budou mít také jen jednu."
Dívka se to snažila pobrat, když tu jí došla zásadní věc.
"T-takže, já budu bojovat se dvěma čaroději?" zeptala se vyjeveně.
"Správně," přikývl spokojeně Darhir a nabídl ji malý váček.
Dívka polkla.
Na tom koho si vybere, závisí její úspěch. Vsunula třesoucí se ruku do váčku a ucítila na špičkách prstů hladké kamínky. Rychle vytáhla první dva, kterých se dotkla a podívala se na ně. První kamínek měl zelenou barvu a druhý červenou. Nebyla si jistá, co to znamená.
Darhir se při pohledu na kamínky srdečně rozesmál.
"Takže je rozhodnuto. Budeš bojovat proti dýce ohně a jedu."

Dívka nervózně polkla a snažila se pochopit, co to znamená. Přeci jenom, v paláci nebylo moc čarodějů, a pokud je Darhir a ti dva zde, znamená to, že zbývají už jen Larren a Urun.
S bušícím srdcem se postavila na okraj bojiště. Byl to prostor ve středu místnosti, který nebyl tvořen kamennou podlahou, ale hlínou, kvůli možnosti zabodávání athame do země.
Darhir, který šel s ní, jí povzbudivě poplácal po rameni.
"Takže kterou sis vybrala?"
Dívka neodpověděla, jen sevřela rukojeť ledové dýky. Čaroděj se chápavě pousmál a souhlasně pokýval hlavou.
Dívka správně usoudila, že by byla v nevýhodě, pokud by se rozhodla bojovat s ohnivou nebo jedovou dýkou. Nepochybně s nimi její protivníci umí mnohem lépe než ona a tudíž mají vůči nim i vysokou odolnost.

Darhir za ní zmizel. Nejspíš nepozorovaně odešel bočními dveřmi. V místnosti už zbývala jen ona a staří čarodějové. Mohlo by to tedy znamenat, že bude zápasit s Darhirem? To nevěděla. Ale naopak věděla jinou věc. Rudá dýka mohla znamenat jen jednoho člověka a dívka z celého srdce doufala, že jedová neznamená Urun. Docela dobře by to mohl být i Darhir, ale to jí ovšem na odvaze nijak nepřidalo. I s Darhirem a Larrenem jako protivníky nemá moc naději na vítězství. A Urun by znamenala definitivní konec.
Otočila se směrem ke dveřím nalevo od vstupních a nervózně polkla. Začali se otevírat.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Která postava se vám zatím líbí nejvíc?

Bezejmenná
Red
Meric
Larren
Urun
Irim

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama