Pírka Čarodějů I. - 5. kapitola/4. část

15. června 2013 v 14:10 | Gura-chan |  Kapitoly

Z haly se vydali prostornou chodbou přímo rovně. Dívka si uvědomila, že nejspíš míří k nějaké důležité místnosti. Ve chvíli, kdy dorazili k malé dvoukřídlé bráně s prosklenými okny, si na chvíli pomyslela, zda nejdou zase ven, ale měla pravdu jen napůl. Ukázalo se, že brána patří k palácové zahradě, která sloužila i jako cvičiště.

Bylo to nádherné světlé a prostorné místo. Ve středu se nacházel udusaný hliněný plácek, kdežto na okrajích rostly exotické rostliny a stromy. Navíc byla zahrada svrchu zastřešená skleněnou kopulí, proto si dívka připadala jak v nějakém obrovském skleníku. Udiveně se rozhlížela a povšimla si několika kamenných laviček okolo celého cvičiště.
Nakonec se obrátila na mistra. Ten přistoupil do středu cvičiště a pokynul jí, aby ho následovala. Když si uvědomila, co jí nejspíš čeká, zhoupl se jí žaludek nervozitou a strachem. Přece jen, tohle nebyl dobrosrdečný a milý Meric, tohle byl opravdový a nebezpečný čaroděj. Čaroděj ovládající oheň.


Larren si musel všimnout její nervozity, poněvadž s úšklebkem zakroutil hlavou.
"Kdepak, ještě bojovat nebudeme."
"Nebudeme?" vyhrkla dívka a snažila se, aby si nevšiml jejího úlevného podtónu.
"Samozřejmě, že ne. Nemám ponětí, co všechno tě už Meric naučil…"
Dívka pokrčila rameny.
"Prostě jsme bojovali. On nožem a já dýkami."

Larren zpozorněl a zamračil se.
"Prostě jste bojovali? Bez toho, aby ti vysvětlil jak vlastně athame funguje?"
"Ehm, myslím, že říkal, že si potřebuji procvičit ovládání během boje, dřív než budu bojovat doopravdy," vysvětlila honem.
Larren si mezitím otráveně povzdychl, ale nakonec pokýval hlavou.
"Ano, vzhledem k tomu, jaké jsi v boji dřevo, se tomu vůbec nedivím…"
Dívka zaskřípala zuby, ale Larren dělal, že ji neslyší.
"Dobrá tedy, ale s takovou bychom se daleko nedostali. Nemáme čas hrát si na boj. Tady budeš bojovat doopravdy. Nejprve ti ale vysvětlím princip, tak dávej pozor."
Mladá učednice soustředěně přikývla.

Larren si odkašlal a znuděným hlasem spustil.
"Tak tedy, už znáš druhy athame a znáš jejich účinky. A dokážeš si ty účinky držet od těla, správně?"
Dívka přikývla.
"To ale nestačí. Možná, pokud budeš bojovat s absolutními imbecily nebo s lidmi bez magie. Potom je vysoká šance, že je i se svým chabým uměním dokážeš porazit. Jenže tys přišla o paměť, a pokud to byl čaroděj, kdo tě o ni připravil, pak to byl mocný čaroděj. Možná někdo, o kom jsme si mysleli, že je mrtvý a tys mu schovala boty. Naštval se a vzal tě po hlavě kamenem-"
"Mistře! Mohl byste laskavě přejít k jádru věci?!" vybuchla dívka vzteky a v duchu kroutila hlavou. Opravdu ji musí pořád zesměšňovat?

"Jistě, jistě. V podstatě jde o to, že člověku, který nemá ani špetku magie, by stačil k znehybnění už jen dotyk kterékoliv části dýky. Ale kdyby ses ji pokusila hodit, nic by se nestalo, ledažeby o ni tvůj protivník nedopatřením zakopl, chápeš?"
Dívka na něj vytřeštila oči, ale rychle nahodila přemýšlivý výraz.
"Takže…"

Larren si odfrkl a převrátil oči v sloup.
"Myslel to s tebou tvůj bývalý mistr vážně? Protože mě to tak nepřipadá."
"Nechte Merica na pokoji. Jsem si jistá, že mě jen chtěl učit všechno popořadě."
"Na to ale nemáš čas. Copak nejsi celá žhavá vyrazit do světa a hledat jméno? Jestli vážně hodláš opustit tohle místo, co možná nejdřív, měla by ses trochu víc snažit, nemyslíš?"

Dívka si povzdychla a založila si ruce. Nehodlala pro něj plýtvat energií na další hádku. Navíc, i když své sdělení rád balil do posměšků, nebyla tak hloupá, aby neslyšela podstatu.
"Nikdy jsem neřekla, že se nebudu snažit," odpověděla nakonec.
"Tak to jsem opravdu rád."
"To co jste před tím říkal… znamená to, že je toho víc, co se budu muset naučit?"
"Musíš se ptát? Základní schopnost udržení si athame od těla je nezbytná pro jakékoliv zacházení s athame. Za chvíli už se na něco takového ani nebudeš muset soustředit. Ty však tu hranici odpuzení musíš posunout trochu dál."

"Posunout ji dál?" zeptala se nechápavě.
"Ano, posunout ji až za hranice dýky samotné. Do prostoru."
"Copak to jde?"
"Naopak, pokud to neuděláš, bude ti k ničemu."
"Kontrola athame je vlastně držení moci dýky v ní samotné, protože, jak víme, dotykem se síla uvolní. Po tobě se chce, abys dýku úplně ovládla, abys ty dokázala řídit, kdy a kam se její síla uvolní. Například při hodu dýkou do země k nepříteli chceš, aby se síla uvolnila do země a zasáhla ho.

"Připadá mi to nějak složité."
"Ne, je to absolutně primitivní," odsekl Larren a povýšeně na ni pohlédl. "Schválně, vyzkoušej to."
Dívka polkla. Tak nakonec to přece jen přišlo. Vyšmátrala z pásu ledovou dýku a automaticky odpudila její působení. Dýka se modře zatřpytila v poledním slunci, když ji zasekla do země před sebou. I když ji pustila, pořád ji kontrolovala. Zhluboka se nadechla a snažila se nevšímat si, jak Larren bedlivě pozoruje každý její pohyb.

Soustředila se na dýku před sebou. Cítila její život a někde v hlavě jej odpuzovala. Byl to takový zvláštní tlak, svrběly jí z něj prsty na rukou. Vážně by dokázala ten tlak posunout trochu víc? Soustředila se na špičku dýky, která vězela v zemi a zatlačila. Nejprve pomalu a pak s větší silou. Život dýky se pohnul a unikal. Ačkoliv v dýce byl stále, napínal se a rozpínal do tvaru kruhu. Zvětšoval se, až se zastavil. Dívka zatlačila, ale dál už to nešlo.
Vydechla a usmála se.

Larren ji posměšně zatleskal.
"Říkal jsem ti, že je to primitivní. Tu zónu, kterou si vytvořila, cítí všichni čarodějové, takže vím přesně kam, až sahá. Kdybych do ní vstoupil, athame ledu by začala působit.
"Takže, když tohle udělám, uvízne v tom poli i čaroděj?"
"Přesně. Ale měla bys to používat vždy, nejen na čaroděje. Ačkoliv si lidí myslí, že čarodějové a oni jsou docela odlišní, není tomu tak. Pokud bys narazila na člověka s potenciálem, pravděpodobně by uvízl jen na několik sekund, přesně jako ty."

"Takže vy jste mě tehdy zkoušel?" zvedla obočí dívka.
"Máš s tím nějaký problém?" odfrkl si Larren a tasil meč. "Procvičování už bylo dost. Malý souboj ti neuškodí," zachechtal se.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Která postava se vám zatím líbí nejvíc?

Bezejmenná
Red
Meric
Larren
Urun
Irim

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama