Červen 2013

Miren

30. června 2013 v 14:49 | Gura-chan |  Postavy
Miren je také vedlejší postava, ačkoliv jednu část první knihy cestuje s hlavní trojicí. Seznámila se s nimi ve své vesnice a protože ji vždycky toužila opustit, odešla spolu s nimi. V současnosti je to jediná známá a žijící senzibilka.

Louvie

30. června 2013 v 13:11 | Gura-chan |  Postavy
Louvie je jedna z vedlejších postav. Přichází na Myrdu jako dotěrný malý fracek, který nemá skoro žádný potenciál v magii. Ale později se odhodlá k učivu Vzorcové magie. Spolu s Dívkou je v první knize jediný další učeň v Paláci.

Tales of a GrassWidow – Cocorosie 19.6. 2013 v Praze

25. června 2013 v 17:03 | Gura-chan |  Recenze a reportáže
Zdravím všechny zbloudilé duše,
Úspěšně jsem se vrátila z Prahy a můžu vám podat svědectví (víte vůbec jak dlouho jsem ten článek smolila?) o mém zatím nejlepším hudebním zážitku v mém životě. (Myslím, že pokud nepůjdu opět na ně, už žádný lepší nebude.)

Upozornění pro rejpaly:
Veškeré texty jsou z http://www.songmeanings.net ...nedávám sem celé texty, kvůli kapacitě :-)
Veškeré fotky jsou od Eržébet nebo moje a mám její svolení k publikaci.

Sestry Bianca a Sierra Casady nás poctily svou přítomností v Praze v Divadle Archa, kde představovaly svou novou desku Tales of a GrassWidow - zatím ta nejlepší, co jsem od nich slyšela, ale i tak miluji všechny.

Spolu s Eržébet jsme si zajistily ten nejlepší dárek k maturitě, posloucháme je vlastně od doby, co jsme se začaly kamarádit a to dennodenně. Jako asi většina, jsem začínala na Lemonade, kde mě okouzlila nejen hudba ale i příběh ve videu, pak už to šlo mnohem rychleji a já jsem jim naprosto propadla.

Návrat od bohyň

21. června 2013 v 16:14 | Gura-chan |  O blogu
Zdravím všechny zbloudilé duše!
Snad mi odpustíte tenhle pouze informační článek.

Vrátila jsem se z Prahy od mých drahých Cocorosie... ještě teď jsem z nich na větvi.
Článek o jejich koncertě v Praze přibude brzy, můžete se těšit na fotky, které mi zajistí Eržébet, moje spolupachatelka, která jela na ten úžasný koncert se mnou. Je to nadaná fotografka, takže až budou fotky upravené a podepsané, poskytne mi je. Také možná ukořistím fotku papíru se seznamem písiček, které jeden věrný fanoušek ukořistil přímo z pódia, dal nám kontakt, tak doufejme, že slib splní a fotku pošle.

Genealogická horečka

15. června 2013 v 15:00 | Gura-chan |  Sběrna úvah
Zdravím,
Už dlouho si pohrávám s myšlenkou, že vás zasvětím do tajů genealogie. Je možné, že po vás něco podobného chtěli už na základní škole - po mě ano - a tak zhruba víte o co go. Samozřejmě jde o Rodokmen, jeho sestavování, zjišťování, zpovídání rodinných příslušníků a únavné hledání mezi krabicemi se starými dokumenty doma nebo přímo v matrikách.

Jak se to má - novinky a výročí

14. června 2013 v 13:21 | Gura-chan |  O blogu
Zdravím,
Zbloudilé pocestné by mohlo napadnout, o co se to tady vlastně snažím, proto slyšte.
Rozhodla jsem se, že konečně obnovím první knihu Pírek na úroveň která je všude jinde, jelikož je tu poněkud zastaralá verze (nijak zvlášť se neliší, pouze jsem přidala pár vysvětlení a možná změnila něco málo a opravila chyby) a proto zde pomalu přidávám rozkouskované kapitoly, aby se to případně lépe četlo, také k nim přidávám ilustrace, ať je to zajímavější protože v pdf-ku mám rovněž upravené obrázky. I když nejsou nic moc, je to jediná věc, která vám pomůže vidět postavy tak, jak si je představuji.

Také jsem více méně promeškala výročí svého blogu, které bylo 5. Června, ale jelikož jsem maturovala, je to tu jak na pohřebišti, proto není moc co slavit. Snad jen, že se bloček snad úspěšně dožil o trochu produktivnějšího věku, kdy nebude jen ležet v plínách a čekat, až se ho někdo uráčí přebalit. Roční dítě už toho dokáže překvapivě hodně. Dokážou sedět na nepřeberných množstvích materiálů o čem psát, dokážou se plazit po případných spamerech, dokážou už vyslovit první ironické komentáře, ale co je hlavní, už i stojí a chodí, tak doufejme, že se za chvíli rozběhnou… kupředu.