Pírka Čarodějů I. - 1. kapitola/3.část

30. května 2013 v 15:14 | Gura-chan |  Kapitoly
3. část

Dívka se koutkem oka přesvědčila, že kousek od ní u dostavníku jsou ještě pořád ti dva. Žena vyděšeně sledovala celé dění a snažila se probrat svého manžela.

Dívka si vlastně oddechla, že se mu nic nestalo. Měl opravdu štěstí, že ho pole působnosti nezasáhlo. Nejdřív si myslela, že ano, protože se skácel skoro přesně ve chvíli, kdy zelená dýka začala působit. Ale potom co si ho prohlédla, zjistila, že jen omdlel. Kdyby ne, byl by pořád při vědomí.


Teď ale měla problém. Rudá dýka jí žhnula v ruce, ale věděla, že ji nemůže použít. Kdyby to byl někdo jiný, neváhala by. Jenže tohle byl opravdu problém. Zbývala jí už jen rudá a potom ještě… ne. Tu by vážně neměla používat. Jenže ten šílenec stojící před ní měl už zpátky svůj meč a ona nepochybovala o tom, že jej dokáže používat velmi zručně.
Neměla už víc čas přemýšlet, protože zmiňovaný se po ní prudce ohnal a ona měla co dělat aby jeho útok odrazila. Překvapeně vytřeštila oči. Jeho další útok byl rovněž nečekaně rychlý a silný. Instinktivně ho zablokovala dýkou, ale ohnal se po ní v protisměru.

Nešlo to. Byl moc rychlý. Jeho meč zanechal v její paži hlubokou řeznou ránu. Ještě před rokem by nad takovou ránou s největší pravděpodobností omdlela, ale teď na něco takového nebyl čas. Štěstí, že už byla zvyklá na horší zranění.

"Zemřeš," poznamenal temně útočník a znovu se po ní ohnal. Dívka pochopila, že jestli to takhle půjde dál, tak je to celkem pravděpodobné.

Neměla na výběr. Při úhybném manévru vytáhla z pásu svou poslední dýku. Byla zářivě bílá. Mihla se vzduchem a zabodla se mu těsně u nohy. Jeho výraz jí potvrdil, že zaúčinkovala. Oddychla si a uvolnila se. Zvládla to!

"Jste oba v pořádku?" prohodila směrem k dostavníku.

"Kdo vy vlastně jste? Co jste jim to udělala?" zeptala se jí znepokojeně žena, zatímco propleskávala svého manžela.
"Nemějte strach, asi tak po půlhodině je to přejde," odvětila s úsměvem a přešla ke své modré dýce, kterou následně vytáhla ze země.
"A to mě má jako uklidnit? Chcete říct, že za půl hodiny procitnou a zase po nás půjdou?" zvolala vylekaně žena a třásla s manželem o to víc.

"Přesně tak," usmála se dívka a vytáhla ze země dvě zbývající dýky. "Proto bychom si měli pospíšit a rychle se zdekovat."

"Potom bychom je měli raději zabít," řekla nečekaně tvrdě žena a pohlédla dívce do očí. Ta jí pohled stejně tvrdě opětovala.

"Já se nesnížím k zabíjení. Nikdy."

Žena si znechuceně odfrkla a uhla pohledem. "Dobrá tedy. Co bychom podle vás měli dělat? Můj manžel je v bezvědomí a ten kočí co nás vezl je mrtvý."

"On je mrtvý?" vyjekla zděšeně dívka a rozeběhla se ke starci. Otočila ho tváří k sobě a zkontrolovala tep. Vydechla. Nic nezvládla. Nedokázala ho zachránit.

"Teď není čas na truchlení. Měla byste být ráda, že jste tak neskončila vy."
"Jak můžete něco takového říct!" zalykala se dívka.

Po chvíli se narovnala a zvedla starce napůl ze země. Nebyl zrovna lehký.
"Co to děláte?"
"Mohla byste mi laskavě pomoct? Nemyslíte si snad, že ho tu nechám?" zavrčela na ni dívka.

Společnými silami naložili starce do dostavníku a totéž udělali s ženiným manželem. Následně si obě dvě sedli na kozlík a popohnali starého koně k pohybu.

Máme půl hodiny. Za tu dobu se snad zvládneme dostat zpátky do vesnice, i když nemyslím si, že by se s námi ti lupiči chtěli znovu potkat."

"Ještě jste mi neodpověděla na otázku. Kdo vlastně jste? Čarodějka?"

Dívka si povzdechla. "Nejsem, jen … vlastním tyto dýky. Správně bych jim měla říkat athame."
"Takže, oni mají nějakou moc?"

"Ano."

"Nedělá to z vás potom čarodějku?"

Dívka se na ženu nejistě podívala. "Já… nevím, ale myslím si, že ne. Přece jen… čarodějka má moc sama o sobě. Kdežto já mám jen tyhle dýky. Kdybych je neměla, byla bych jako ostatní."

"Nikdy jsem nic podobného neviděla. Bylo to … děsivé," poznamenala žena a zadívala se na hnědákovu hlavu.

Dívka na to nic neřekla. Přemýšlela o člověku, na kterého použila své nejsilnější a také nejnebezpečnější athame.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Která postava se vám zatím líbí nejvíc?

Bezejmenná
Red
Meric
Larren
Urun
Irim

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama