Březen 2013

Přimhouřit ne přihmouřit!

25. března 2013 v 16:32 | Gura-chan |  Sběrna úvah
Zdravím,
Měla bych to říct na plnou hubu. Nedokážu to. Nedokážu být bez blogu. Ach ano, já vím, ponižující jest tato pravda, ale nedá se nic dělat. Už aby všechny zkoušky zmizely v útrobách měkkýšů!
Ne, že bych nemohla psát, (Kvůli maturitě? Dejte pokoj!) ale cítím se provinile, že raději píšu, než se učím. A neučit se to není dobře. Věřte mi, není.
Avšak blíží se jarní prázdniny a tudíž si snad můžu ulít článek, no ne?

Pírka Čarodějů II. - ukázka z první kapitoly

19. března 2013 v 15:24 | Gura-chan |  Kapitoly
Zdravím všechny zbloudilé duše!
Jelikož a protože jsou mé dny sečteny a obrovský tříhlavý Kerberos, dočasně přejmenován na Maturitu, mi už úspěšně olizuje uši...
...nejspíš už nebudu mít téměř žádný čas věnovat se blogu (pozor, to neznamená, že končím!). Rozhodla jsem se, že když už teda nic, tak alespoň ukážu část první kapitoly Pírek II. a to opravdu jen část, vím jak moc líní jsou někteří lidé v čtení příliš dlouhých věcí (ano, jsem jedna z nich) a tak zde máte jen takovou ukázku.

UPOZORNĚNÍ!: Pokud máte v úmyslu přečíst si někdy 1. knihu, mějte se na pozoru, protože i takhle pidi ukázka obsahuje víc než dost spoilerů. Pokud vám je to šumák, samozřejmě čtěte, ale pak mi nebrečte na rameni!

Gura-chan


Vajíčka a chleba na tisíc způsobů

7. března 2013 v 18:29 | Gura-chan |  Sběrna úvah
Já to vím.
Vím, že si věčně jen stěžuju na fůru věcí. Mohla bych klidně sesmolit malý seznámek:
1)Nemám čas.
2)Nemám peníze.
3)Musím se učit na maturu.
4)Všechno mě štve.

Dnes se opět budu věnovat bodu č. 2 a přidám i bod č. 5, který zní: Mám hlad.
Ale teď vážně, jsem socka. Doopravdy na mě tato pravda dolehla až dnes ráno, když jsem si uvědomila několik dost podstatných věcí:
Zrovna včera mi skončil ODIS, tudíž nemůžu jet "zadáčo".
V peněžence se mi válí poslední (a jakože fakt poslední) dvacetikoruna, s kterou bych se mohla úspěšně dostat do školy, ale ze školy už ne.
Kdybych tedy použila onu dvacetikorunu a koupila si lístek alespoň se studentskou slevou, musela bych se ze školy dostat nějak jinak, ale jelikož nemám kredit, nemohla bych ani zavolat tatovi ať mě odveze.
Vzkutku prekérní situace.