Škola nebo bufet?

13. listopadu 2012 v 14:50 | Gura-chan |  Sběrna úvah
Jde to tak moc vidět, že v poslední době nemám čas? No... vzhledem k tomu, že tu skoro nepíšu je to očividné a ono nejde ani tak o čas jako o znechucení životem a neschopnost udělat cokoliv užitečného. Jednoduše řečeno - nemám náladu. Asi to jde vidět.
A jako vždy, když nemám náladu, snažím se ji zlepšit a to jde jen skrz One Piece.. vááážně. Je to jako droga a působí zaručeně antidepresivně. Je mi jedno jestli si myslíte, že je to blbina. Pro mě není, já jsem One Piece-ačka už skoro stejně jako Gintama-čka.


Ale abych se dostala k původnímu tématu... docela by mě zajímalo, zda je to jen u mě na škole anebo je opravdu běžné mít takové mega svačiny. Co já vím, vystačila jsem si od základky s jedním či dvěma rohlíky, nebo nějakou jinou variantou (chleba, koblihy, šátečky, sladké, sladké, sladké).
Ovšem po nástupu na střední jsem zjistila, že jsem byla očividně úplně mimo. Mému rohlíku se v prváku vysmáli téměř všichni a sami se ládovali nakládanými okurkami, čerstvě upečenými chleby a několika druhy salámů ještě v obalech. Na stolech se jim denodenně vršily hory jídla (čalamáda, klobásy, osm housek pro jednoho, čokolády, sladké pečivo) a já jsem po nějaké době musela uznat, že jim to celkem závidím. Sice jsem to nikdy nezačala provozovat v tak velkém stylu jako oni (přísahám, pokud jste je neviděli jíst, nepochopíte), ale i já už si občas do školy udělám "korýtko" (kuskus na sladko, ovesná kaše nebo třeba kornflejky s mlékem).
Dnes už jsou u nás celkem běžné hory tvarohů a mlík za oknem (během zimy slouží jako lednička), pod lavicemi hrnky a misky - to kdybychom si chtěli uvařit čaj, kafe nebo třeba čínskou polívku. Rychlovarnou konvici kdosi přinesl z domu a už tam zůstala. V prváku nám sice učitelé nejprve hrozili prstíčkem, ale každý si na to časem zvykl, stejně jako na hojné srkání kávy během hodiny. Na stěnách nám visí plakáty z fotbalu, úspěšné nebo neúspěšné písemky s vtipnými komentáři učitelů a dvoje hodiny (jedny pro nás a druhé pro mystifikaci učitelů).
Je možné, že právě proto se tam cítím tak dobře. A přispívá taky dobrá atmosféra mezi spolužáky - tu partu lidí tam prostě zbožňuju.

Několik novinek na závěr:
-přichází zima, tudíž mám své nevysvětlitelné období hraní her
-ohledně One Piece - právě už po stopadesátéprvní sleduji bitvu o Robin proti CP9
-těším se na nové volume manhwy 1/2 Prince - kdo nikdy nehrál RPG hru, nemůže pochopit jak je to super :D
-moje rybky potřebují vyměnit
-blbne mi myš - připisuji na seznam co mi Ježich nadělí
-včera jsem zabila pavouka - musím si uklidit a zjistit co tu ten šmejd pohledával - a bojím se co najdu
-rodiče mi opět odmítli koupit novou kalkulajdu - a tak mám pořád tu starou po babičce (ano PO BABIČCE)

Gura-chan

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama