Není čas, nejsou peníze...

1. října 2012 v 21:41 | Gura-chan |  Sběrna úvah
Zdravím,

Jak už říká nadpis, život Gury-chan je v ohrožení... ne že bych patřila mezi úplnou chudinu, ale růžové to věru není...
Jelikož z naší čtyřčlenné rodiny pracuje pouze jeden člověk - a já to nejsem, je o prachy nouze, zvlášť když jste v posledním ročníku střední školy. To by člověk nevěřil, kolik lidé utratí za všelijaké krámy od stužek, přes fotky na tablo, až po šaty na stužkovák a maturiťák... já vím, říkáte, že je to ještě všechno daleko.. maturita - pche


Jenže bohužel, ačkoliv je to téměř neuvěřitelné - září uteklo s nohama na ramenou a na trůně si vyvaluje špek úlisný říjen. A najednou se to všechno valí a vy zjišťujete, že vaše peněženka zoufale škemrá o milost..
smůla Elizabeth (tak se jmenuje moje peněženka - poněvadž tam nosím obrázek Elizabeth z Gintamy - sice tam nosím i Ferdu mravence, ale to už je vedlejší) máš utrum, tak vyval těch zbytek drobných ať si můžu koupit měsíčník.


Poté, co mi tata oznámil, že poslední peníze si nechal zarámovat, aby nezapomněl jak vypadají, a že na mesičník mi absolutně nemůže dát ( "A co budem jíst??") jsem začala vážně uvažovat o tom, že opráším staré, nevkusně fialové kolo po babičce a začnu do školy dojíždět. Bohužel pro mě je to celkem dálka a já jsem líný zadek.

A teď trochu z jiného soudku!

Znáte anime Mahou shoujo Madoka Magika? neviděli jste ho, pouze vám kdosi podstrčil moe obrázky hlavních postav?
Pokud si myslíte, že je anime ve stylu shounenovky, pak jste na velikém omylu! Horor je to!
Ano já byla jednou z těch slabomyslných a domnívala jsem se, že je to malé nevinné anime, ale po prvních dílech se můj bodrý úsměv změnil v hrůzný škleb.. ne nebojte, samozřejmě přeháním. Pokud vám nevadí, že hlavní hrdinky jsou utrápené náctileté slečny, řešící problémy, s kterými by si neporadil ani dospělý a jednu po druhé kosí čarodějnice.. proč ne? Užijte si tu krev a slzy, které prořvete.
Nadruhou stranu - silný zážitek a něco co bych od takového anime nečekala.. např. jsem pořád nevěděla jestli je ten roztomilý Kyuubee vážně padouch nebo ne.. a další plus - hudba. Téma od Mami-san je nádhera a vůbec, skvělá práce..
A potěším vás - konec je kupodivu celkem schopný a moje raněná duše se při něm docela uklidnila (už jsem si vážně myslela, že všichni skončí pod kytkama..)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama