Říjen 2012

Černý policajt a nepřítomná prodavačka

26. října 2012 v 18:07 | Gura-chan |  Sběrna úvah
Ách jo. Čím to připomíná prázdniny? Já bych řekla, že ničím. Leda se tak možná déle vyspím, ale nakonec stejně musím dělat ony rutinní každodenní práce.

Rozhovor přes hranice

22. října 2012 v 19:25 | Gura-chan |  Sběrna úvah
Zdravím,
Konečně mám ten vytoužený týden, kdy v bytě neoxiduje sestra (otec sice i nadále, ale to už je o něčem jiném)… samozřejmě, znamená to, že veškeré úklidové i jiné práce připadají na mě, ale to je fuk.
Nic není tak super, jako mít po škole klid. Moct tancovat po pokoji a broukat si písničky, zatímco stelu nebo ukládám věci. Moct dělat obličeje na hyperaktivní rybky v nádrži, zkoušet si staré věci před zrcadlem, nebo kreslit - nerušeně - bez toho, aby vám kdokoli stál za zadkem. Moct si vytáhnout klávesy a hrát do kolečka Lacie z Pandora Hearts a Fairy tail soundtracky a spousty dalších věcí.
Proč je dělat nemůžu? Jo jasně, mít vlastní pokoj, tak si výskám. Jenže náš byt je dost malý a někdy tam prostě není k hnutí. Když jsem tam sama, je to jako ráj.

Měsíční kocour - poslední část a dovětek

19. října 2012 v 20:48 | Gura-chan
Tak a konečně je tu poslední část, kde se konečně dozvíme, o čem to vlastně bylo :D
Anketa je sice trochu nepřesná, poněvadž je tohle opravdu poslední část, ale to nevadí...

Gura-chan


Sláva opeře!

19. října 2012 v 19:24 | Gura-chan |  Sběrna úvah
Tohle mi dělat, Google? Mozillo?
Já vám věřila!
Byli jste mými nejoblíbenějšími prohlížeči, ale s tím je konec...

Svět s pravidly - Pátá kapitola

14. října 2012 v 16:42 | Gura-chan
Blížíme se k závěru :) předposlední kapitolka k přečtení...
Pokud vám to vůbec není jasné, je to tak správně :D ačkoliv všichni tvrdí, že je důležitelná pochopitelnost příběhu (čili nenechat nikoho na pochybách) a jo mají pravdu to nepopírám - je však mnoho děl, kde si určité věci domýšlíte sami a některé nezjistíte vůbec.. mám je ráda :D myslím, že stvořitelé takového díla to mnohdy dělají na truc, anebo aby zaujali, alebo protože to sami neumí vysvětlit. Jak už jsem psala, mě se to líbí, poněvadž je to jen na vás jak příběh pojmete a jak zapracuje vaše fantazie...

Ano. I kdyby vám vaše fantazie tvrdila: "Je to ptákovina! Vybodni se na to!" je to v naprostém pořádku :). Nezapomeňte -> Vaše maminka a vaše fantazie mají vždycky pravdu!

Gura-chan


Femorian do soutěže

14. října 2012 v 12:00 | Gura-chan |  Obrázky
Táák, dneska jsem si přivstala (desátá hodina ranní) abych šla se psem a poté zkoukla hlasování do soutěže o nejlepší portrét čaroděje Femoriana od Temnářky (sice ji mám i v oblíbených, ale odkaz sem šoupnu - zde)

Miyazakiho filmy - pokračování

13. října 2012 v 17:55 | Gura-chan |  Recenze a reportáže
Tak tedy dnes jsem viděla poslední a můžu konečně napsat pokračování mého hodnocení.
První článek o Miyazakiho filmech s prvními hodnocenými si můžete přečíst zde (kde jsou popsány i obecné znaky, proto se o nich už zmiňovat nebudu)
Upozornění: obrázky jsou opět z myanimelist.net

Sedmý film v pořadí:
Po Neko no Ongaeshi jsem se vrhla na doporučovanou:

Majo no Takkyuubin (Doručovací služba slečny Kiki) - 1989

Patří do mých oblíbených ačkoliv téměř postrádá děj - je to opravdu jen o tom jak přišla s nápadem zřídit si ve svém městě doručovací službu, ale nějaká akce se nakonec přece jen našla - zalíbila se mi malířka v lese a samozřejmě kuro neko Jiji. Brejloun mi naopak přišel celkem vlezlý... potěšila mě konečná akce se "záchranou" protože mě docela vyděsilo, že jí nešel let a přála jsem jí to, takže super :)
Rozhodně doporučuji.

4 z 5 hvězd

Měsíční kocour počtvrté

13. října 2012 v 13:45 | Gura-chan
Čtvrtá část je tu.
Meziřečí zmíním, že dnes mě čeká čtení nového dílu Hell's kitchen, která je podle všeho zaměřená na sladkosti :P těším se, co zase Dogma vyvede :D (pokud neznáte tuhle skvělou mangu - zde - si ji můžete přečíst nebo stáhnout)
Také plánuji zapracovat na druhém díle Pírek.. trochu jsem s touhle povídkou odběhla, ale myslím, že když člověk cítí ten správný čas - měl by se pustit do psaní a to se mi stalo právě u Světa s pravidly :)

Gura-chan


Svět s pravidly - Třetí kapitola

12. října 2012 v 21:19 | Gura-chan
Rozhodla jsem se, že celý název povídky bude Svět s pravidly aneb O Měsíčním kocourovi :)
jeho kresbu, kterou jsem včera dosmolila si můžete prohlédnout na konci kapitolky..
Také chci oznámit, že povídka je hotová, stačí ji sem šoupnout :)

Gura-chan


V kanashibari

12. října 2012 v 15:55 | Gura-chan |  Sběrna úvah
Tak jsem konečně zjistila, co se mi to vlastně stalo! Právě před chvílí jsem četla článek o spánkové paralýze - jasně už o ní vím dávno, ale nikdy jsem neslyšela, že je mnohdy i provázená halucinacemi… potom mi tedy došlo, že se to stalo i mě.

Svět s pravidly - Druhá kapitola

11. října 2012 v 22:23 | Gura-chan
Kapitola druhá
Čaj v zahradě

Probudil se náhle, ale přesto s čistou hlavou. Opatrně, aby nespadl, se narovnal na lavici a pohlédl přímo do očí prapodivné stařenky.
Tak a má to. Právě přespal u nějakých divných lidí, kteří podle všeho žijí ještě ve středověku. Aniž by jí cokoliv kloudného řekl, (spíš ze sebe vyrazil něco jako: "Hmch.") slezl z lavice, rychlým krokem přešel místnost a rozhodným pohybem rozrazil dveře, které za sebou vzápětí zavřel.
Oddechl si. Skoro se bál, že se ho ta stařena bude snažit zastavit.
Ráno bylo svěží, a když se zhluboka nadechl, v nose mu to ihned zaštípalo. Slunce vyšlo teprve před chvílí a odráželo se v každé kapičce rosy v trávě, skoro jako by po ní někdo rozházel perly.

Svět s pravidly - První kapitola

8. října 2012 v 21:54 | Gura-chan
Tuhle malou povídku mám v hlavě již delší dobu, kdy jsem přemýšlela o něčem, co má i nemá smysl. Může se to jevit jako pohádka, ale nad některými věcmi je třeba se zamyslet. Vypadá to, že bude sedm malých kapitol - omezila jsem to na dvě A4 na každou kapitolu.
Jak bych to popsala? Něco z jiného světa a zároveň z reálného světa, nepochopného nebo pochopeného pouze lehce.
Nazvala jsem to Svět s pravidly, poněvadž je opravdu kumšt vymyslet pro tohle nějaký souhrnný název a neprozradit při tom polovinu děje :)

Gura-chan


Ze života psavého předmaturanta

7. října 2012 v 10:52 | Gura-chan |  Sběrna úvah
V posledních několika dnech jsem tak moc přemýšlela, o čem všem chci napsat na blog, že jsem skoro polovinu zapomněla a co je nejdůležitější ani na ten blog jsem si nenašla čas…

O psaní

2. října 2012 v 21:11 | Gura-chan |  Sběrna úvah
Vím, že článků na téma jak psát apod. je už možná víc, jak článků na téma "Nina Dobrev" a to už je, jak víme, katastrofa do nebe volající.
Ale já vám nebudu cpát žádné rady jak napsat něco schopného - to ne - je tu přece mnoho jiných blogerů, kteří se tímto zabývají.
Jde o to, jak vnímám psaní já.

Není čas, nejsou peníze...

1. října 2012 v 21:41 | Gura-chan |  Sběrna úvah
Zdravím,

Jak už říká nadpis, život Gury-chan je v ohrožení... ne že bych patřila mezi úplnou chudinu, ale růžové to věru není...
Jelikož z naší čtyřčlenné rodiny pracuje pouze jeden člověk - a já to nejsem, je o prachy nouze, zvlášť když jste v posledním ročníku střední školy. To by člověk nevěřil, kolik lidé utratí za všelijaké krámy od stužek, přes fotky na tablo, až po šaty na stužkovák a maturiťák... já vím, říkáte, že je to ještě všechno daleko.. maturita - pche