Sen nebo realita?

27. září 2012 v 15:37 | Gura-chan
Tohle je můj druhý fejeton, který jsem byla nucena vyplodit, když jsem za první fejeton dostala za jedna :D -> zrovna totiž probíhala soutěž ve psaní (myslím, že to mohl být komix, fejeton anebo povídka)... sice jsem byla původně z tohoto projektu nadšená a souhlasila jsem, že se pokusím něco napsat, spolu s asi čtyřmi dalšími lidmi co také dostali za jedna, ale potom už jsem na to nějak neměla čas.
Nakonec se češtinářka zeptala jak to teda bude a všichni (ti parchanti!) se vymluvili... já se taky pokusila vymluvit, ale češtinářka mi bohužel nerozuměla a pochopila to jako ano :D:D a jelikož jsem ji nechtěla zklamat, když se na to všici ostatní vykvákli, rozhodla jsem se, že tedy neco napíšu.


Ono to ale nebylo jen tak - musela to být CYKLISTICKÁ TÉMATIKA, no? Tak si zkuste na něco takového vymyslet fejeton, ha! Můj mozek je ale nevyzpytatelný... a nebojte není to taková hrůza na to že to vyhrálo druhé místo (to jsem celkem mrkala, ale češtinářka byla hrdá a to mi stačilo :D)

kdyby někoho zajímalo CO jsem vyhrála: světlo na kolo, reflexní nálepky a pexeso s dopravními značkami xD

Sen nebo realita?


Osnova:
1) Nos v ohrožení
2) Je libo pohonnou látku?
3) Tyranští kuchaři


Jdu si takhle po chodníku, který naneštěstí vede přímo podél silnice. Mám za sebou vyčerpávající školní den, a kupodivu s sebou v tašce nenosím nejnovější osvěžovač vzduchu, který by zabránil všem nežádoucím pachům z výfuků, aby otravovaly můj ctěný nos. Nevědomky přidám do kroku, abych unikla hrůzostrašně se tvarujícím plynům, když tu najednou se přede mnou objeví můj vytoužený cíl. Odbočka. Nádherná odbočka! Most do země čistoty a vůní jarních květin, jako z reklamy na prací prášek! Zrychlím ještě více, zatímco se snažím nedýchat a zbývající vzdálenost, která mě dělí od ráje, překonám jediným šťastným výskokem. Jenže ouha! Právě jsem nevědomky vstoupila do zóny smrtelného plynu číslo dvě! Přede mnou se rozprostírá hrůzyplné parkoviště. Pokrčím rameny a snažím se nedýchat i nadále. Jedno z aut nebezpečně blízko mě však náhle zaskuhrá, zamručí a vzápětí na mě vychrlí mračno šedivého kouře. Ihned se rozkašlu tak hrozivě, že by mi uznale zatleskal i člověk trpící tuberkulózou.
Po nějaké chvíli se uklidním a naposledy si odkašlu. Před proslovem by to jistě vyznělo lépe. Nepřipomínalo by to tolik sípání astmatika v posledním tažení. Upřu uslzené oči na auto. Avšak auto mi pohled líně oplatí a já šokovaně slyším, jak si smutně povzdychne. "S tímhle nic dělat nemůžu," odvětí nešťastně. "To, čím nás auta krmíte, je tak odporné, že to hned musíme rozjezdit."
Nevěřícně na auto třeštím oči a skoro vidím, jak krčí rameny. "Nedělá to dobrotu našemu žaludku," povzdychne si znovu auto, zatímco couvá z parkovacího místa. "Takže důvod, proč musím denně snášet tyhle výpary, jsou kvůli vašim zažívacím problémům?" podotknu se zvednutým obočím a snažím se ignorovat skutečnost, že právě mluvím k autu a co hůř, že se po mně několik kolemjdoucích nechápavě ohlédlo. "Brácha kolo říkal, že takové problémy nemá, jenže on není stavěný jako my, a proto do něj taky nikdo necpe ty nechutnosti," poznamená auto a než se naděju, projede kolem mě a zmizí za rohem.
Nejistě se rozhlédnu a přemýšlím, zda to nebyl jen pěkně divný přelud. Nakonec však dospěji k názoru, že i kdyby ne, na tom, co říkalo auto, nejspíš něco bude. Proč tedy vlastně nutíme chudáky stroje, aby nás vozili? Nevztekáme se snad potom nad špinavými silnicemi a obludnými přívaly plynů, ne zrovna vonících po kytičkách? A podle toho, co autům servírujeme, by z nás opravdu nebyli nejlepší kuchaři. No tak lidi, nebuďte krutí a nebuďte líní! Raději se vozte pomocí své vlastní síly - kola si ještě nikdy nestěžovala, na rozdíl od strejdy auta!

Klidně zhodnoďte, budu jen ráda :)

Gura-chan

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 miss-pisalkova miss-pisalkova | Web | 28. prosince 2016 v 14:12 | Reagovat

Hm, zajímavé... :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama