Kam utekly děti?

27. září 2012 v 13:28 | Gura-chan
Můj první fejeton vůbec, ale dám ho sem, poněvadž jsem právě na tomto prvním fejetonu zjistila, že tenhle žánr je přesně pro mě. Tam totiž můžu využít veškerý potenciál mých šílených myšlenek :D

Kam utekly děti?

Osnova:
1) Na cestě domů
2) Okamžik dospělosti?
3) Invaze z vesmíru
4) Ohrožený druh

Před několika měsíci jsem šla po škole domů. Zběžně jsem se rozhlédla a zpozorovala malého kluka, který si to mířil přímo naproti mě. Vyšel z prostředního vchodu, a proto jsem usoudila, že je to nejspíš můj soused. Zmíněnému mohlo být kolem dvanácti let. Ustrašeně na mě pohlédl, když jsme se míjeli a zamumlal: "Dobrý den." Samým překvapením jsem se málem nezmohla na odpověď, ale po chvíli se ozubená kolečka dala opět do pohybu a já jsem trochu opožděně pozdrav opětovala.

Dorazila jsem k domovním dveřím, a zatímco jsem hledala klíče, přemýšlela jsem, jestli tohle snad doopravdy neznamená, že mé dětství je v nenávratnu. Kdy přišel ten neúprosný okamžik? Zvykem bývalo, že jsem to byla vždy já, kdo pozdravil jako první. Vlastně mě ani nenapadlo, že to jde i naopak. "Vždyť mi není ani osmnáct!" zabručela jsem nespokojeně a nejistě jsem přemýšlela, na kolik asi vypadám. Nejde ale jen o tu příšernou nespravedlivost, že v životě máme tak málo času být dětmi. Většinu života prožijeme jako dospělí a staří lidé, přitom nejkrásnější doba života většinou bývá právě dětství.

Chvíli jsem se utápěla v chmurných myšlenkách o pochybném systému života a vlastním stářím, když tu mi došla zásadní věc. Ten malý kluk mě slušně pozdravil. Kolik z dnešních dětí by to udělalo? A když už jsme při tom, kde vůbec zmizely dnešní děti? Odpověď je jednoduchá: Byly nahrazeny mimozemšťany. Tito mimozemšťané se tváří jako běžné děti, ale rozpoznáte je díky tomu, že nedokážou úplně zakrýt své původní návyky. Musí skoro pořád sedět za počítačem, kterým tajně odesílají zprávy na domovskou planetu. Vlastně když vezmeme v potaz, jak jsou na nich nalepení, trochu je podezřívám, že je udržují při životě. Normální člověk je při tom nemá šanci přistihnout. Rodiče si prostoduše pomyslí, že jejich hodné dítě si jen hraje. Navíc jak už jsem podotkla, tihle mimozemšťané nezdraví. Je pravděpodobnější, že spíše utrousí nějakou urážku, domnívajíc se, že se jedná o pozdrav. Celkem vzato jsou dost průhlední.

Nicméně mimozemšťanům se u nás evidentně zalíbilo, protože se rozšířili po celé planetě, zatímco obyčejné děti skoro vymizely. Proto když vás, mladého člověka, slušně pozdraví malé dítě, nezlobte se na něj, že z vás dělá staříka a raději obdivujte možná jedno z posledních dětí na světě.


Pro lepší čtení rozděleno - ale češtinářka by mě za to zbila, kdybych jí to udělala i ve slohovce :D
Reakce prosím do komentářů a nikomu hlavu neukousnu - jen vás proměním v mimozemšťany :P

Gura-chan

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 miss-pisalkova miss-pisalkova | Web | 28. prosince 2016 v 14:09 | Reagovat

Dobrý nápad, hezky napsáno. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama